The Balm NUDE'tude Nude Eyeshadow Palette -Göz Farı Paleti


22 Temmuz 2012 Pazar

Bu palet, bana göre far paletlerinin şahı! Gratis'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek isterim; zira, üst üste dizildiğinde neredeyse Eiffel Kulesi'ne yaklaşacak farlarım yüzünden indirime girmeden almamaya kendime söz vermiştim. Şimdi bu palet dışında 3-4 tane daha far/paleti bıraktım kendime (MAC Dynamic Duo1, Lancome Ombre Absolue Palette F10, Yves Rocher Couleur Nature 22 ve Essence farlar), kalanları anneme pasladım. 

Evet, daha meşhur olan Urban Decay Naked var; ama, onun içinde de dünya kadar zararlı kimyasal var... (TIK TIK). NUDE'tude ise çok daha güvenli bir içeriğe sahip...


NUDE'tude palet birbiriyle uyumlu 12 pastel renk ve çift taraflı bir far fırçasından oluşuyor. Renklerin numaraları değil, isimleri var! Ve ne isimler... resmen zevkle makyaj yaptırıyor insana! Ambalajında kocaman bir aynası da var. Yine diğer The Balm ambalajları gibi tasarımı muhteşem, ayrıca sıkıştırılmış karton ambalajı farların kırılmadan korunmasını da sağlıyor. 


Paletin tonları nefis bana göre. İlk 6 renk daha açık tonlarda, son 6'sı ister tek başına kullanmak ister gölge yapmak (hatta eyeliner olarak kullanmak) için uygun. Renklerin hepsi birbiriyle uyumlu, herhangi ikisini/üçünü gölgeli makyaj için kullanabilirsiniz. Birbirine gayet güzel yedirilebiliyor, harika renk geçişleri sağlıyor. 

Bir de yakından bakalım renklere...


Sassy; sedefli bir beyaz. Kaş altını ve göz pınarını aydınlatmak için şahane!
Snobby; yarı sedefli yarı simli bir dore. Bunu da kaş altı ve göz pınarı için kullanıyorum genelde. Tüm göz kapağında da çok güzel duruyor.
Stubborn; sedefli bir toz pembe. Ama soğuk değil, şeftali tonuna daha yakın. Göz kapağına taze bir görünüm vermek için nefis bir renk.
Stand-offish; ışıltılı bir gül kurusu. Benim bu paleti alma nedenim dersem, abartmış olmam! Farın yapısı oldukça yoğun ve kremsi. Tek başına bile harika bir makyaj çıkartıyor. 
Selfish; sedefli, hafif simli bir taupe. Tam bir klasik. İster astar, ister gölge rengi olarak kullanılabilir.
Sultry, paletteki mat renklerden. Sıcak tonlu, hafif beyaz karıştırılmış bir kahverengi. Sonbaharda harika bir astar olacağı kesin!


Sophisticated; adı üstünde, gerçekten sofistike, şık bir simli soğuk kahve. Gölge yapmak için kullanıyorum ve nefis duruyor. 
Schitzo; koyu, kahve tonlu, kirli, simli bir dore. Astar olarak da kullandım, gölgelendirme için de. Her iki türlü de sonuç çok başarılı!
Sexy; yine adıyla uyumlu olarak, mat bir mürdüm. Stand-offish/Stubborn ikilisine gölge yapmak için kullanıyorum, sonuç harika.
Silly; yine bu palette bayıldığım farlardan biri. İçinde mürdüm rengi pırıltıları olan soğuk tonlu bir kahverengi! Ben yine gölgelendirme işlemi için kullanıyorum; ama kışın bir gece makyajı için tüm göz kapağıma bile uygulayabileceğim kadar seviyorum.
Serious; mat siyah. Simsiyah! Henüz denemedim; ama çok güzel eyeliner olacağına eminim.
Sleek; mat koyu kahverengi. Çok koyu, bitter çikolata kıvamında. Aynen Serious gibi, eyeliner olarak şahane olacak.

Renklerden bahsedip de swatchlamamak olmaz. Tam burada, farların genel olarak toz toz olmadığını, fırçaya çok kolay alındığını ve baz kullanmadan bile renklerini çok başarılı biçimde verdiğini söylemeliyim. Aşağıdaki swatchların hepsi bazsız ten üstüne, tek parmak darbesiyle sürüldü. Swatchlardan da görebileceğiniz gibi, simli renklerinden korkmaya gerek yok. Çok belli belirsiz, yalnızca hafif ışıltılı vermek amacıyla konulmuş simler. Asla göz çevresine dökülüp de sahneye çıkıyormuşsunuz havası veren türden değil.Farların kalıcılığı da çok başarılı. Ben hep altına MAC Paint Pot sürüyorum gerçi... Bu yüzden, kalıcılık konusunda daha fazla yorum yapmayacağım.


Bu da fırçası. Henüz kullanmadım; çok verim alacağımı sanmıyorum . Belki, farları eyeliner olarak sürmek için tasarlanmış ucu işe yarayabilir. 

BalmShelter yazısındaki göz makyajları da NUDE'tude kullanılarak yapıldı. İlk fotoğrafta göz kapağında Schitzo, gölge olarak Sophisticated ve kaş altını aydınlatmak için de Snobby kullandım (eyeliner Essence Think Khaki, rimel Lancome Hypnose Doll Eyes, kapatıcı Rival de Loop Natural Touch Concealer 01). İkinci fotoğrafta ise göz kapağında Stand-offish, gölge olarak Sexy ve kaş altını aydınlatmak için Sassy kullandım (eyeliner Alterra Liquid Eyeliner, rimel Lancome Hypnose Doll Eyes, kapatıcı Garnier Kafeinli Kapatıcı Roll-on 02).

Bu palete olan sevgimden çok uzatmış olabilirim yazıyı; ama, hakkını vermek istedim! NUDE'tude paleti Gratis mağazalarından 60 TL'ye satın alabilirsiniz. 3 yorum

 1. Bu benim de en sevdiğim palet. Naked Paleti çok istiyorum ama alma imkanımız yok. Umarım UD Türkiyeye gelir de biz de iç geçirmekten kurtuluruz. Güle güle kullan yeni cicini..

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim :)

  UD TR'ye gelirse nasıl fahiş bir fiyatla gelir hayal edemedim birden :))

  YanıtlaSil
 3. :) Çok haklısın. Orda 100 küsur lira. Burda olur sana 200 lira.

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.