The Balm Shelter Tinted Moisturizer SPF 18 (Light/Medium) -Renkli Nemlendirici / L'Arc-en-ciel

The Balm Shelter Tinted Moisturizer SPF 18 (Light/Medium) -Renkli Nemlendirici


22 Temmuz 2012 Pazar

Gratis indirimini aylardır hevesle beklememin nedeni bu renkli nemlendiriciydi! The Balm Shelter -okuduğum ve konuştuğum kadarıyla- kullanan herkesin kalbine taht kurmuş bir üründü. Benim için de farklı olmadı!


Bu ürün bir renkli nemlendirici. BB krem ya da fondöten değil. Vaadettiği şey, cildi nemlendirirken renk eşitsizliklerini dengelemek, cilt tonunu düzenlemek. Ayrıca, SPF 18 gibi, düşük de olsa, bir güneş koruma faktörü de var. Yapısı çok çok hafif. Minicik de alsanız, bol bol da sürseniz yüze ağırlık vermiyor! Ama, fondöten ya da BB krem olmadığı için de kapatıcılığı oldukça az. Zaten öyle bir iddiası da yok. Kapatmak istediğiniz sivilce vb. yerleri kapatıcı yardımıyla yok edip üstüne de Shelter geçtiğinizde yüzünüz kaymak gibi görünüyor zaten. Ben ilk sürdüğümde bayıldım aynadaki görüntüme, kadife gibi oldu birden cildim!


Bu ürünü daha çok yazın kullanacağımı ve yazın yüzümün bir miktar daha koyu olacağını düşündüğümden light (açık) yerine light/medium (açık/orta) tonunu aldım. İyi ki öyle yapmışım. Çok çok hafif bir renk de veriyor bu ton yüze. Çok sağlıklı görünüyor cildim! Her cilt tipine uygun olduğu yazıyor kutuda. Ben bir kaç blogda cildi yağlandırdığını okumuştum. Benim cildim yazları yağlıya dönük bir karma cilt. Buna rağmen  sorun yaşamadım. Aklıma gelirse T bölgesine transparan pudra geçiyorum, böylelikle gün boyu parlama da yapmıyor. Kalıcılığını değerlendirmem gerekirse, belki kışın daha uzun ömürlü olur; ama, yazın bu sıcakta 4-5 saat ancak dayanıyor gibi geliyor...


64 mL'lik tüp ambalajında satılıyor. Kapağın altında koruma bandı var. Böylece ürünün daha önce kullanılmamış olduğundan emin oluyorsunuz. Tüpten aldığınız miktarı ayarlamak çok kolay, ambalajını gayet başarılı buldum. 

Light/medium rengine bakarsak...


Gördüğünüz gibi, oldukça koyu duran rengi yedirdikçe ciltle bütünleşiyor ve hafif bir kapatma sağlayan, ama onun ötesinde cildi canlı ve pürüzsüz gösteren bir hal alıyor. 


Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, kapatıcılığı az olsa da, cildi oldukça hoş, pürüzsüz ve canlı gösterdiği bir gerçek! Pure Beauty BB Krem ile yaşadığım "cansız görünüm" sorununu da böylece çözmüş oldum!

The Balm, cilde dost içeriği olan ve hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka. Shelter'in içeriği de fena görünmüyor. Tek tek incelemeye fırsatım olmadı; ama, en azından paraben yok ve ismini "şüpheli" bulup aradığım kimyasallar SkinDeep'te yeşil -zararsız- kategoride çıktı. 


İyi ki Gratis indirime girmiş de tanışmışım bu ürünle diyorum. Şimdi bitse, yenisini almak için indirimi bile beklemem; zira böyle güzel bir ürün için 40 TL oldukça uygun bana göre. Ve hatta "Shelter'dan başka renkli nemlendiriciye/BB kreme giderse bu eller kırılsın" bile diyorum :)

Böyle bir ürün arıyorsanız, şiddetle öneririm!! 2 yorum

  1. valla içeriği beni çok cezbetti. Fazla anlamam ama en azından diğer markalara kıyasla daha az ürünler var ve bildiğimiz paraben, paraffin falan içermiyor. Bir de sanırım sarı alttonlu. Ayrıca 64ml olması çok büyük bir avantaj. Kullan kullan bitmez herhalde :) Çok merak ediyorum..
    Güzel blog, takipteyim :)

    YanıtlaSil
  2. Merhaba Redollcy, evet, içeriği nispeten daha temiz The Balm'ın. Ve evet, tüm renkleri sarı alt tonlu. Ben geçen yaz her gün kullanmama rağmen bitiremedim bu ürünü, gerçekten fiyatı uygun. Hatta kış için Light rengini aldım, severek kullanıyorum.

    Teşekkürler, sevgiler. Başak

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.