The Balm Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı


16 Ağustos 2012 Perşembe

The Balm'ın Mary Lou Manizer aydınlatıcısının methini pek çok yerde duymama rağmen, o büyük %50 indiriminde almamıştım. "Aydınlatıcı kullanmamaı gerektirecek" makyajlar yapmıyordum çünkü! Sonra D'mu'nun övgülerine dayanamayıp %25 indirimde bir bakayım dedim... Gratis'e girdim, yadınlatıcıyı yüzümde şöyle bir denedim. "Güzel de gerek yok aslında şimdi..." diye düşünüp bıraktım. Bir kaç dakika sonra mağazaya birlikte gittiğimiz arkadaşlarımdan biri olan Ş. "aa, makyaj mı tazeledin sen?" dedi. Halbuki yalnızca aydınlatıcı sürmüştüm. "O aydınlatıcı çok güzel, gerçekten tazeleyici bir etkisi var" dedi Ş'ciğim ve ben o daha cümlesini tamamlamadan soluğu kasada almıştım bile.


Mary-Lou Manizer'ın ambalajı her zamanki the Balm şıklığı ve kalitesinde. Pin-up kızı temalı nefis ve esprili bir karton ambalaj içinde sağlam metalden, yine aynı temalı ve kocaman aynalı bir kutuda sunuluyor. Ürün 8,5 gr, kocaman. Kullan kullan bitmez sanırım. 


Mary-Lou, the Balm'ın açık tenler için olan aydınlatıcısı. Esmerler içinse Betty-Lou var. Sedefli, hafif yapıda, pigmentli ve gerçekten işini yapan, ciltte saten gibi kayan, güzel bir ürün. Ben uygulamayı parmaklarımla yapıyorum. BalmShelter sürdükten sonra elmacık kemiklerime, kaş altıma, alnıma, burnuma, dudak üstüme ve çeneme parmaklarımla hafifçe yayıyorum. Anında daha aydınlık, ışıl ışıl ama son derece doğal bir görüntü çıkıyor.

The Balm BalmShelter Light/Medium (ten)
Garnier Kafeinli Kapatıcı Roll on (cocnealer)
The Balm Hot Mama (yanaklar)
The Balm Mary-Lou Manizer aydınlatıcı
Flormar Long Wearing Ruj L14 (dudak)

Yukarıdaki fotoğrafta, flaş patlamış da aydınlanmış gibi görünen bölgelere aydınlatıcı uygulandı. Ve fotoğraf flaşla çekilmedi! Ve yüzümde hepi topu fotoğrafın altına yazdığım kadar ürün kullanmış olmama rağmen, ne kadar sağlıklı ve aydınlık duruyor cilt, değil mi? 

İşin komiği, ben aydınlatıcıyı yalnızca özel gün veya gece makyajlarında kullanırım sanırken, şimdi el çantamdan ayırmıyorum. Kalıcılığı son derece başarılı, bu tazelik etkisi bütün gün sürüyor. Ama, hani olur da beklenmedik bir biçimde işten çıkıp bir yere gitmem gerekirse diye, artık sürekli yanımda taşıdığım bir ürün oldu!

Yine temiz içeriği olan bir the Balm ürünü Mary-Lou...

Siz de görüntünüzü tazelemek isterseniz, The Balm Mary-Lou Manizer'ı Gratis'ten -indirimsiz olarak- 40 TL'ye satın alabilirsiniz. (NOT: Bu ay %25 indirim olduğu için 30 TL, benden söylemesi...)
8 yorum

 1. aydınlatıcıları ben de özel zamanlarda kullanılır diye düşünüyordum ama high beamla kullanmaya başlayınca en doğal makyajlara bile harika bir hava kattıgını gördüm. güle güle kullan yakışmış :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de betty lou yu aldim bronzer olarak kullaniyorum, mary lou yu daha cok gece makyaji icin uygun olur diye dusunmustum .. Simdi fikrim degisti ...ilk firsatta bakmaliyim

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler kozmetik deneyimleri :) Gerçekten aydınlatıcıların çok hoş bir etkisi var!

  Şebnem'cim, Betty-Lou cidden güzel bronzer olur; ama Mary-Lou'ya da bir şans ver. Bence sana da çok yakışacak :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 4. dün elime alıp alıp bıraktım iyi mi :))

  YanıtlaSil
 5. sızmayıp da açaymışım telefonunu iyiymiş demek ki... kusura bakma valla :)

  YanıtlaSil
 6. Aldığım günden beri ben de makyaj çantamdan eksik etmiyorum. Kesinlikle cilde çok sağlıklı bir görünüm veriyor.

  YanıtlaSil
 7. Gerçekten öyle Mor Rimel, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 8. Cindy Lou da çok güzel aydınlatıcı bir allık ben de yeniyim takibe alırmısınız :) cerworld.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.