Bourjois Healthy Mix Healthy-Glow Mineral Fondöten -Fair Skin


18 Eylül 2012 Salı

Bourjois'nın healthy mix serisinin ününü Türkiye'de de çok duyuyordum. La Rochelle'de ufak bir kozmetik mağazasında sepette mineral fondötenini 6 Euro'ya görünce almamazlık edemedim.


Kendim açık kumral olduğum için açık olan tonunu aldım. Koyusunu da alsam çok fark etmeyecekmiş gerçi, çünkü kapatıcılığı herhangi bir transparan pudradan bir tık daha fazla. Zaten kutusunda da kapatıcılığın düşük seviyede olduğu yazıyor. Mat bir bitiş ve ciltte sağlıklı bir görünüm vaat ediyor. Mat bitiş konusunda iddiasını yerine getiriyor, ancak sağlıklı parlaklık konusu tartışılabilir. Ben pek bir "glow" fark edemedim. Güzel yanı, mineral ve %98 doğal içerikli bir fondöten olması, ve şimdiye kadar denediğim diğer mineral fondötenler gibi ciltle gayet güzel uyum sağlaması. Önce Sigma F45 Buffer kabuki ile uyguluyordum; ama bu fırça çok kalın geldiği için daha sonra Real Techniques Expert Face Brush ile uyguladım ve çok güzel bir sonuç elde ettim. Toz toz durmayan, cilt tonunu hafifçe dengeleyen, parlamayı alan, hoş bir görünüm verdi.

Kapağı kilitli olduğu için toz ürünün bulaşma ve dökülme sorunu yok...

Kapatıcılığı oldukça az olan bu ürünün kalıcılığı da çok başarılı değil. Gün içinde mutlaka bir-iki kez tazelenmesi gerekiyor. Ciltten uçup gidiyor. Kuru ciltlerde belki daha uzun süre dayanır; ama karma-yağlı ciltlerde dayanıklılığı yok gibi.


Tek artısı mineral olması, benim için bir artısı da tenimin renginin artık açıldığı bu sonbahar-kış günlerine uygun tek fondötenim olması. Türkiye pazarında henüz olmayan bir ürün, ama bu koşullarda getireceklerini, ya da getirseler de -Bourjois'nın Türkiye fiyat politikası nedeniyle- tutulacağını pek sanmam. Yurtdışında böyle uygun bir fiyata bulursanız, fondöten üzerine sabitleme yapmak için alıp kullanabilirsiniz. Ama bunun dışında, gün içinde makyaj tazeleme alışkanlığınız da yoksa, pek de almaya değecek bir ürün değil. 2 yorum

  1. Almanyadada satilmiyor maalesef, türkiyede almistim bende fondötenlerini ama cok pahaliydi : )

    YanıtlaSil
  2. Fondötenini ve kapatıcısını çok çok beğenenler var. Ben fondötenini denemedim; ama göz altı kapatıcısı benim için biraz kuruydu. O yüzden methini çok duysam da almayı düşünmedim.

    Fondöteni için de bir kampanya/indirim bulursam alırım, ama onun dışında elimde fondöten varken normal satış fiyatından almayı düşünmem...

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.