Lancome Hypnose Star Mascara -01 Noir Midnight


21 Eylül 2012 Cuma

Geçen Mart ayında eşim bana Lancome Hypnose Doll Eyes rimelimi getirdiğinden beri bir numaralı rimel markam Lancome... Fransa'ya giderken Doll Eyes rimelim bitmek üzere olduğundan Duty Free'den yenisini almayı planlamıştım. O ara yeni çıkmış olan Hypnose Star'a gözüm takıldı. Uzun bir yolculuk olacağı için göz makyajı da yapmamıştım, dolayısıyla hemen denemek istedim. Kirpiklerimi tek katta bile öyle güzel kıvırdı ve uzattı ki, Doll Eyes'ı unutup Star'ı attım sepete!


Hypnose Star'ın ışıltılı, pırıltılı, nefis ambalajını dışında bir değişik yanı da fırçası. Doll Eyes'a benzer şekilde konik bir fırçası var, ama yassı. Kullanımı zor olur diye düşünmüştüm ilk başta, ama öyle olmadı. Kenarlarıyla kirpikler gayet güzel, tek tek ayrılıyor, yassı kısmı da kirpiklerin uzamasına yardım ediyor. Önce yassı kısmını kirpiklerin üzerine yerleştiriyorsunuz ve yukarı doğru taradığınızda gayet hoş, uzun ve kıvrık kirpikler elde ediyorsunuz. Konik şeklinden midir bilmiyorum, gözün dış kısmındaki kirpikler daha uzun ve kıvrık görünürken, içtekiler biraz daha sönük kalıyor ve bu bende sanki dış kısımlara takma kirpik takmışım etkisi yaratıyor. Fakat hacim beklemeyin; hacim veren bir etkisi yok.Yapısı çok sıvı değil, ama ben sürerken fazla topaklanma sorunu yaşamadım. Genelde kat kat rimel sürmekten hoşlanmayan biri olarak bu rimelin tek katı yeterli geliyor. Daha dramatik bir etki için -vaktim varsa- iki kat sürüyorum. Hypnose Doll Eyes'da gün içinde biraz etrafına bulaşma sorunu yaşıyordum; Hypnose Star'da bu sorunu pek yaşamadım. Daha doğrusu, kapatıcı üzerine pudra geçtiğim zamanlarda yaşamadım. Ama, sabitleyici pudra kullanmadığımda -swatchlarda da görebileceğiniz gibi- hafif dökülme oluyor ne yazık ki...

Fotoğraflar makyaj yapıldıktan 10 saat sonra çekilmiştir...
Far: MAC Dynamic Duo1
Göz kalemi: Rimmel Exaggerate Eye Definer 261 Noir
Kapatıcı: DiorSkin Nude Perfecting Concealer 01 Ivory


Doll Eyes gibi bu rimelde de hafif bir gülsuyu kokusu var. Gözleri alerjik olanlar pek hoşlanmayabilirler. Beni rahatsız etmedi, hatta sevdim. 

Rengi de son derece koyu bir siyah. Hypnose Doll Eyes rimelim bittiğinden ve elimdeki diğer rimel olan sevgili Yves Rocher Lash Plumping Mascara'yı da anneme verdiğimden tek siyah rimelim olarak kendisini hemen hemen her gün -kahverengi tonlarında makyaj yapmamışsam- severek kullanıyorum. Gün içinde asla etkisini kaybetmiyor (bkz. makyaj yapıldıktan 10 saat sonra çekilmiş fotoğraflar) fakat Bioderma Sensibio H20 ile kolayca gözden temizleniyor.


Lancome Hypnose Star'ı Duty Free'den 24,50 Euro'ya satın aldım. Sanırım Türkiye'deki satış fiyatı 70 TL civarında.


NOT: Lancome hayvanlar üzerinde test yapan firma listesinde ne yazık ki... Alıp almamak kişisel tercihtir; ama bundan sonra tüm yazılarımın sonuna test yapan ya da yapmayan firma olduğu bilgisini ekleyeceğim.Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.