Lovin' Bobbi Brown Series #1: Creamy Concealer Kit -Warm Ivory


5 Eylül 2012 Çarşamba

Bobbi Brown markasının methini uzun süredir hem arkadaşlarımdan hem de bloglardan duymama rağmen, Türkiye'deki satış fiyatlarının yüksekliğinden ötürü herhangi bir ürününü denemeye niyetlenmemiştim. Halbuki Luna'dan concealer kit'inin çok iyi olduğunu, allıklarının hiçbir markayla kıyas kabul etmediğini okumuş, Makyaj Günlüğü'nden rujlarının ne muhteşem olduğunu öğenmiştim. 

Aklımda çok yer etmiş olsa gerek, Münih Havaalanı'nda Bobbi Brown standını görünce Civciv'i babasına paslayıp hedefe kilitlendim! Öncelikli hedefim iyi bir concealer almaktı. Bobbi'yi görmeden önce aklımda Estee Lauder Double Wear vardı. Ama Luna'nın yazdıklarını düşünüp creamy concealer kit'i denemeye karar verdim.Standdaki bayan bana uygun rengi önerdi ve kapatıcıyı uyguladı. Ben de parmaklarımla yapısına baktım. Normalde likit olmayan kapatıcılar pudralı yapıda olur ve çok da yumuşamaz. Bu kapatıcı ise tam kremsi bir yapıdaydı. Bu kadar kremsi olunca da kalıcılığı yüksek olmuyor. O sorun da kitin içindeki sabitleyici pudra ile çözülmüştü. Okuduklarımı da hatırlayınca, çok da fazla düşünmedim ve alıverdim.

Çok çok da iyi etmişim!

Bana önerilen kitin adı Warm Ivory -sıcak fildişi. Kit kremsi bir kapatıcı (warm ivory) ve transparan sabitleyici pudradan oluşuyor. Fildişi kapatıcılar benim tenimle harika uyum sağlıyor, bir de nötr değil de sıcak tonlu olunca, çok daha fazla doğal duruyormuş. Sabitleyici pudrası ise, yine tenimin alt tonuna uygun Pale Yellow (solgun sarı). 

Bu arada, bu kitin 12 farklı renk seçeneği var! Yani, her tene tam uyanı bulmak çok mümkün!


Yukarıda da bahsettiğim gibi, kapatıcının yapısı oldukça yumuşak. Özellikle de parmakla ısıtınca iyice yumuşuyor ve göz altına çok rahatça uygulanabiliyor. Kapatıcılığı -bana göre- gayet iyi. Tene güzel yediriliyor. 

Üstte creamy concealer -warm ivory
Altta sheer finish powder -pale yellow

Krem kapatıcıyı parmaklarımla tampon hareketi yaparak, pudrayı ise Sigma E25 blending fırça ile, yine tampon hareketlerle sürüyorum. Pudrasını sürmezsem, göz altımda dayanma süresi 3-4 saat. Pudra ile: bütün gün!

Sol: yalnızca krem kapatıcı, Orta: krem kapatıcı+transparan pudra, Sağ: çıplak göz altı

Başka bir gün, sürüldükten 8 saat sonra...

Yukarıdaki fotoğrafta kalıcılığını görebilirsiniz. Şimdiye kadar kullandığım "kalıcı" kapatıcıların arasında çizgilere en az dolanı Bobbi Brown oldu. Bu kadar yakından bakınca her türlü kusur görülüyor. Uzaktan çok daha iyi duruyor. Morluklar gün içinde ortaya çıkmıyor, göz altı kırış kırış durmuyor!

Dolayısıyla, açık ara kullandığım en iyi göz altı kapatıcısı diyebilirim. 8 saat sonra bile mükemmel duranı var mıdır, bilmiyorum. Ama bu set bitene kadar, daha iyisini arayamayacağım.

Bobbi Brown creamy concealer kit'i Boyner ya da YKM mağazalarından, veya Harvey Nichols'tan satın alabilirsiniz. Ben Duty Free'den 66 TL'ye aldım. Türkiye'deki fiyatının 20-25 TL daha fazla olabileceğini tahmin ediyorum...

"Mükemmel kapatıcıyı" arayanların bir şans vermesini öneririm :)

7 yorum

 1. Senin o güzel kirpiklerini yerim!! Tatlım benim, beğenmene çok sevindim. En iyisi ben sana Skin Food kapatıcımdan da numune yapıp yollayayım, bakalım onu da sevecen mi? Türkiye'ye gelirse ilk işim sana o kapatıcıdan alıp göndermek söz! Ürününü de güle güle kullan, bence harika görünüyor, morluk falan yok. İçin rahat olsun:)

  YanıtlaSil
 2. Aytül'cüm, bayılıyorum senin yorumlarına :) Çok teşekkür ederim canım!!

  Ya çok isterim öyle bir numune ama; zahmet olmasın? Senin tavsiyelerin hep süper çıkıyor, eminim onu da seveceğimden. Teklif etmen bile yeter, süpersin :)

  Öptüm seni çok!!! Görüşürüz :)

  YanıtlaSil
 3. Ne zahmeti Başakçım, çok sevinirim, mutluluk duyarım. Sen bana adresini maillersin, bir ihtimal alabileceğim, eğer alırsam bir sana, bir bana alacağım... Sanırım onu da seveceksin.

  YanıtlaSil
 4. Harikasın!!!

  O zaman adresi yazarım ben sana Luna'cım :) Çok çok teşekkürler!! Öperim!

  YanıtlaSil
 5. Başak, budur değil mi?? Yani aylardır aradığın kapatıcıyı buldun değil mi:))

  YanıtlaSil
 6. Başak, budur değil mi?? Yani aylardır aradığın kapatıcıyı buldun değil mi:))

  YanıtlaSil
 7. Valla sanki buldum Meycan'ım yaa... olduğu yerde duruyor bütün gün, ama photoshoplu gibi de gezmiyorsun, orası da ayrı.

  Kozmetik endüstrisi geliştikçe, bu arayış bitmez :P

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.