Lovin' Bobbi Brown Series#3: Blush/Allık -Tawny 2


6 Eylül 2012 Perşembe

En iyiyi en sona sakladım!

Bobbi Brown'ın allıkları  ne kadar övülse az. Neyse ki kozmetik blogu okuma gibi bir alışkanlığım var. Çoğu zaman gereksiz yere harcama yaptırsa da, bazen de böyle nokta atışları yapmam konusunda çok işe yarıyor bloglar! Yazan herkese sevgiler :)

Yine standda görevli bayandan "klasik renkte bir allık" istediğimde bana Tawny 2'yi getirdi. Bobbi Brown'un sitesinde "medium pinky brown/pembeye çalan kahverengi" olarak geçen, gerçekten her türlü makyajı şık bir biçimde tamamlayacak, nefis bir renk!


Tawny 2, tamamen mat yapıda bir allık. İçinde hiç ışıltı yok. Saten gibi bir bitiş sağlıyor, oldukça da pigmentli.  Dolayısıyla fırçaya çok fazla almamak lazım. En güzel yanı ise kalıcılığı. Sabah sürdüğüm allık, akşama kadar olduğu yerde duruyor. Boşuna ödül kazanmamış diyorum.

Allığın bulunduğu kare kısım hafifçe itildiğinde kutudan çıkıp palet içine yerleştirilebilecek hale geliyor...


Evde çok fazla allığım oldu; ama kesinlikle Bobbi'yi aldığım için pişman değilim. Şiddetle öneririm!

Yanakta görünüşü...

Bobbi Brown'ın kendi sitesinde allıkların nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili bir not var:

Apply on the apples of cheeks using the Blush Brush, blending up into the hairline, then downwards to soften. Finish with a pop of brighter blush, applied just on the apples of cheeks. For a shimmery glow on cheeks, follow with a Shimmer Brick Compact.  
Elmacık kemiklerinize allık fırçası yardımıyla uygulayıp şakaklarınıza kadar çıkın, daha sonra yumuşatmak için aşağı doğru fırçayı gezdirin. Yalnızca elmacık kemiklerinize süreceğiniz daha açık renkte bir allıkla bitirin. Yanaklarda ışıltı için aydınlatıcı bir allığı -örn. Shimmer Brick Compact- da son adım olarak kullanın.
Kaynak: Bobbi Brown Web Sayfası

Buradaki videodan da nasıl uygulanabileceğini izleyebilirsiniz: Warm, Pop, Glow, Face Color!

İşe giderken hızlandırılmış modda makyaj yapmam gerektiği için bu kadar ayrıntıyla uğraşamasam da, akşam bir yere çıkarken ya da özel bir günde önerileri uygulamayı kesinlikle düşünüyorum. Tek sorun, daha açık renkte bir allık ve o açık renkte allığın uygulanabileceği elmacık kemiğini bulmam gerekiyor :)

Bobbi Brown allığı ben havaalanından 50 TL'ye aldım. Amerika'da 25 USD, Türkiye'de sanırım 15-20 TL daha pahalı olabilir. YKM, Boyner ya da Harvey Nichols'tan satın alabilirsiniz...
4 yorum

 1. Renk süper. Ben bir türlü şu allık olayını kotaramadığımı düşünüyorum.
  Bu arada fotoğraftaki göz makyajına da bayıldım :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Aslı'cım :)

  Bu yazıdaki videoyu izle diyeceğim ama, orada da süper hızlı yapıyor :) Aslında, Youtube'da bir sürü makyaj videosu var. Oralardan izlenebilir. Ben de pek beceremiyorum ya, sürüyorum işte :)

  Göz makyajı için de teşekkür ederim. Yves Rocher'nin ikili farlarından, menthe et ecorce olan. Rimmel kalem, Lancome Hypnose Star rimel :) Aslında profilden o kadar da iyi çıkmadığını düşünmüştüm, mutlu oldum :)

  Çok çok öptüm!

  YanıtlaSil
 3. of yaa... şiddetle önerine icabet etmek istiyorum, ama gel gör ki madde 13 beni benden alıyor :))

  şaka bir yana allığın rengi çok güzel. teninde de çok güzel durmuş..

  YanıtlaSil
 4. Sen bana uyma Meycan'ım! Madde 13'ü bir süre hayata geçir, sonra ödül olarak bir bakarsın :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.