Real Techniques Expert Face Brush


18 Eylül 2012 Salı

Fondöteni düzgünce dağıtacak MAC 187vari bir fırça ararken Beautiful and Sweets blogunun sahibesi sevgili İ. bana Real Techniques fırçalarını önerdi. Yazışa yazışa "expert face brush"ı almaya karar verdim.Expert Face Brush, bir çoğumuzun videolarından bildiği makyaj uzmanı Pixiwoo kardeşlerden Samantha Chapman tarafından tasarlanmış bir fondöten fırçası. İddiası, en güçlü ışıkta bile pürüzsüz görünen bir sonuç alınması.Fırça kısa ve yuvarlak kıllardan oluşuyor. Baş kısmı hacimli ve top gibi. Sap kısmı hafif, ergonomik. Kendi kendine dik durabiliyor. Kullanımı pratik. Tüyleri de yumuşacık. Lüks, sentetik kıllardan oluşuyor. Fırçanın güzel yanlarından biri, %100 cruelty-free olması.Sıvı veya toz fondötenler, pudra, hatta allık uygulamasında da kullanılabiliyor. Uygulamayı tampon hareketlerle değil, vuruşlarla ya da dairesel hareketlerle yapmak gerekiyormuş. Benim Chanel fondötendeki hatam bu oldu sanırım. Bu sabah mineral fondöten uyguladım fırçayla ve son derece hoş, doğal bir sonuç aldım. 

Real Techniques Expert Face Brush ile 
Bourjois Healthy Mix Mineral Fondöten


Aşağıdaki fotoğrafta da aynı fırçayla fondöten ve allık uygulamasını görebilirsiniz. Sıvı fondöten için hala bazı çekincelerim var fırçayla ilgili. Hem bu tür -matlaştırma özelliği olan- bir fondöteni çok emdi (normalde bir pompa yeterken iki pompa kullanmak zorunda kaldım) hem de gözeneklerin daha irice olduğu bölümlerde çok da muhteşem durmadı. Ancak, fondöten cilde oturdukça görünüş daha yumuşaklaştı. Özellikle hafif bastırarak ve dairesel hareketlerle uyguladığımda çizgilenme sorunu yaşamadım. Fırça çok büyük olmadığı için burun kenarları, göz pınarları, şakaklar gibi dar bölgelere ulaşamama sorunu da yaşamadım. Bu dar alanlara da güzelce ulaştı.

Allık uygulamasına geldiğimde ise bu fırçaya ba-yıl-dım!!! Uyguladığım sıkıştırılmış toz allık türünde bir üründü ve çok çok doğal bir sonuç aldım. Normalde allıkları uyguladıktan sonra kabuki fırçaya biraz karıştırıyorum. Bu fırçayla gerek kalmadı. Henüz krem allık uygulamadım; ama tahmin ediyorum ki, krem allıkları da bu fırçayla uygulamak bir keyif olacak!

Real Techniques Expert Face Brush ile 
Chanel Mat Lumiere Fondöten ve
Bobbi Brown Tawny2 allık

Real Techniques sitesinde her fırçanın kullanımına ilişkin bir video mevcut. BURAYA tıklayarak expert face brush için olan videoyu izleyebilirsiniz.

Hem toz hem sıvı fondötenleri uygulamak, toz ve krem allıklarla çok doğal sonuçlar almak için bu fırçayı öneririm.

---------------------------------------

NOT: Bu vesileyle benim son zamanlarda hem sahibelerini çok sevdiğim hem de yazılarını yararlı, bir o kadar da keyifli bulduğum iki blogdan bahsetmek istiyorum. İlki Bugün Kozmetik Konuşalım blogu ve sahibesi Luna! Hiç bilmediğim markaları tanımama, duymadığım ya da deneme şansım çok olmayan ürünleri keşfetmeme -sonra da her yerde deli gibi aranıp durmama- neden oluyor. Sevgili Luna'nın çok güzel videoları da var! Diğeri ise, bu yazıda da bahsettiğim Beautiful and Sweets blogu ve sahibesi İ. Sevgili İ.'nin haftasonu yazıları ve ürün değerlendirmelerinden çok yararlanıyorum.  Sorduğum her soruya -her iki blog sahibesi de- samimiyetle yanıt veriyorlar. Arkadaşlıkları das çok keyifli yani! Aslında, her iki blogun da bana çok yararı oldu, şiddetle izlemenizi öneriyorum!11 yorum

 1. Sevgili İ. sana çok teşekkür eder,kendisine de yer verdiğin için:)İsmimi kullanabiliri zbence:) Ben de yazışmalarımızdan çok keyif alıyorum.
  Sigma ve real Techniques buffer brush hastası olarak,ben de bu fırçanın yazısını bekliyordum senden biliyorsun.Yine bir sigma fırçayla,face expert alacaktık cloud10beauty'den yine stokta kalmamış.Artık bir dahaki aya koleksiyonuma ekleyeceğim.

  YanıtlaSil
 2. :))

  Blogda kimsenin ismini kullanmıyorum ya, ondan böyle devam etsin dedim :) Hayır, kendim çok gizli ya da gizemli de değilimdir, ama blog öyle gelişti İnci'cim :)

  Ya evet, Cloud10'e girince ben de gördüm kalmamış olduğunu, şansa bak, dedim. Sigma F80 ile karşılaştırma şansım yok tabii; ama güzel fırçaymış. Bakalım, umarım alınca sen de beğenirsin :)

  Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 3. Bütün seti almak istiyorum, Sigma'dan çok daha iyiler bence.

  YanıtlaSil
 4. Konuyla alakasız ama ikinci fotodaki göz makyajına bayıldım :)

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler Aslı'cım :)

  Nude'tude palet sağolsun :)

  YanıtlaSil
 6. Bu fırçaları aldığınız site bizim bankaların kredi kartları ile ödeme kabul ediyor mu ki??

  YanıtlaSil
 7. Sey45, ben sanal kartımla aldım (worldcard) sorun olmadı...

  YanıtlaSil
 8. real techniques'in merak ettiğim fırçalarından biride budur.
  multi task istiyorum ama sette ki diğer iki fırçaya ihtiyacım yok.
  rt'nin powder brush, blogunda yer alan allık fırçası ve bu fırçayı alıp almama konusunda kararsızım.
  powder brush, expert brush ve blush brush arasından hangi ikisini önerirsin??

  YanıtlaSil
 9. Melal, expert face brush'i pudra haric herseyi uygulamak icin kullanabilirsin! Olaganustu bir furca bence.

  Blush brush ise, hem allik hem pudra hem de bronzer uygulamada basarili.

  Tek bir firca almak istersen ve daha cok sivi fondoten kullaniyorsan, expert face brush derim. İki firca alma hakkin varsa, expert face ve blush brush tum isini gorur :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 10. bende real techniques'in stippling brush ve shading brush'ı var ve çok severek kullanıyorum.
  hatta blogumda da tanıtmıştım senide bloguma beklerim.:)

  http://morrmenekse.blogspot.com

  sanırım expert face ve blush brush'ı bi şekilde edineceğim.:)
  çünkü güzel bir pudra fırçasına ihtiyacım var ve fazla allık fırçasıda göz çıkarmaz.:)

  YanıtlaSil
 11. Ziyarete gelecegim Melal :)

  Gule gule kullan simdiden, sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.