Rimmel Exaggerate Waterproof Eye Definer 261-Noir (Göz Kalemi)


2 Eylül 2012 Pazar

Herşey Lancome siyah göz kalemimi kaybetmiş olduğumu fark etmemle başladı! Tatile gittim geldim, kalem yok... Evin altını üstüne getirdim, bütün çantalarımın içine baktım, hatta anneme bile kendi evini talan ettirdim, sonra kendim de gittim baktım ama yok yok yok... yer yarıldı içine girdi. Mutlaka bir yerden çıkacak; ama ne zaman nereden bilemiyorum. Hayır, siyah kalem, başka ürüne de benzemez. İlla bulunması lazım. Bir iki kere MAC Pearlglide ve Flormar Ultra Black kalemleri denedim ama her ikisi de gün ortasında göz çevreme bulaşarak beni deli etti! 

Tekin Acar'a fiyatını sorduğumda da Duty Free ya da Miss Pera'dan aldığım fiyattan 10 TL fazla olduğunu görünce de yurt dışına giden birini bulana kadar Lancome'a alternatif bir ürün aramaya karar verdim. Pahalı olmasını istemediğim için de Watson's a uğradım. L'Oreal'in standına göz gezdirip de fiyatlarının gereksiz derecede pahalı olduğuna bir kez daha karar verince daha önce bir kaç blogda okuduğumu hatırladığım Rimmel standına yöneldim. Waterproof yazan bu kalemi görünce ve fiyatının da 11,90 TL olduğunu öğrenince denemeye karar verdim.Öncelikle bu, asansörlü tipte kalemlerden. İki ucu var. Biri kalem kısmı, diğeri de dumanlı göz makyajı yaparken kalemi dağıtmak için kullanabileceğiniz sünger kısmı (hoş, bu tarafın başka bir marifeti daha var... az sonra!).


Rengi kop koyu bir siyah. Hatta, ilk sürdüğüm ve dışarı çıktığım akşam bir arkadaşımdan "eyeliner zannettim, ne kadar güzel bir siyah" iltifatı bile aldım. Eldeki swatchta çok belli olmuyor belki; ama Lancome'a göre oldukça net bir rengi var.


Ve benim için renginden de önemli olan marifeti, gerçekten akıp bulaşmıyor olması. Bir bütün gün gözümde kaldı. Hatta eve gelip biraz şekerleme yapıp uyandıktan sonra bile göz çevresine bulaşmamıştı. Yani, "waterproof" ibaresinin hakkını veriyor. Üstelik, Bioderma Sensibio H20 ile de rahatça temizlenebiliyor.

Lancome'a çok ucuz alternatif bulduğum için gerçekten çok mutluydum; ama keşke ucu sivriltilebilir olsaydı, diye düşünürken...


...ambalajının üzerinde yazan "sharpener/kalem açacağı" uyarısını ve minik okunu gördüm!!! Evet, entegre kalemtraşı olan şahane bir kalem bu!!!

Ta taa!!!

Böyle uygun fiyatlı bir ürünün bu kadar işe yarar ve işlevsel olması pek hoşuma gitti. Gözde duruşu da çok hoş -tabii, benim yerime daha güzel kalem çekebilen biri yapsa daha da hoş dururdu. (NOT: Rimelden sonra kalem çektiğim için biraz tuhaf durdu, kusura bakmayın).

Gördüğünüz gibi, rengi oldukça güzel bir siyah...

Uzun uzun yazdım ama, özetlemem gerekirse: akmayan, suya dayanıklı, koyu siyah bir kaleme ihtiyacınız varsa, Watson's daki Rimmel standına uğramanızı şiddetle öneririm! 11,90 TL'ye bu güzel kalemi edinebilirsiniz.

Sevgiler! 10 yorum

 1. Benimde favori kalemlerimden kendisi ;)) Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 2. Bende de var bu kalemden.Bahsettiğin gibi rengini iyi veriyor ama bana biraz sert geliyor.Sürmekte zorlanıyorum

  YanıtlaSil
 3. Shayna,

  Ben biraz daha yumuşak kalemleri kırıyorum sürerken :) Mesela Avon'unkileri perişan ettim; o yüzden yapısı bana iyi geldi. Ama not için sağol :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 4. Kahverengisi de var mı ki bunun?

  YanıtlaSil
 5. Rimmel'in kendi sayfasında var gibi görünüyor Aslı'cım:

  http://www.rimmellondon.com/us/en/products/exaggerate-waterproof-eye-definer/

  Watson's da mesela turkuaz gibi olan renginin olduğunu biliyorum; ama kahverengisine hiç dikkat etmemişim :) Bulursun umarım :)

  YanıtlaSil
 6. kahverengisi var ben aldım şahane! eğer öyle zor sürülmeseydi saatlerce kalıcı olamazdı

  YanıtlaSil
 7. Selen haklısınız. Çok yumuşak kalemler genelde akma/bulaşma eğiliminde oluyor :)

  YanıtlaSil
 8. lancome waterprof kaleMIN ALMIsdım ama oda aktı gozumde akmayan goz kaleMı hala bulamadım bu kalemde okadar siyah güzel gelmedi nedense gözüme pek bigenmedm genede fena durmamış goZde ama...

  YanıtlaSil
 9. YSL Dessin du Regard deneyebilirsin Matruşka'cım, ona harika diyorlar :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.