Yves Rocher Ürünlerini Denedim!


12 Eylül 2012 Çarşamba

Paris'teki Yves Rocher alışverişimde kasadaki görevli bayan bana denemem için üç ayrı tester vermişti:

- Elixir 7.9 Gençlik Şifresi serum
- Sébo-spécific Zéro Defaut Soin Concantre Jour/Nuit krem
- Hydra Végetal 24-Hr Intensive Hydratation Gel Creme krem


Normalde minicik deneme boylarından kremlerin/serumların etkisi pek anlaşılmaz. Ama bu kremlerle ilgili ilk anda fikirlerim oluştuğu için sizinle paylaşmayı da uygun gördüm.


Bu serumu kızkardeş çok severek kullanıyordu ve her konuştuğumuzda da öneriyordu. Ancak alma fırsatım olmadığı gibi, denemeden de almak istemiyordum. Şimdiyse, bu testerı kullandıktan sonra, kızkardeşin ne demek istediğini çok iyi anladım! Jel yapıdaki bu serumun çok minik bir miktarını ben 3 gün, gece-gündüz cildimi temizledikten sonra sürdüm ve ilk andan itibaren cildimi toparladı, gerginleştirdi. Ve hatta tonunu düzenledi bile diyebilirim; çünkü üçüncü günün sonunda renkli nemlendirici/pudra bile sürmeyi unutarak makyajımı tamamlayıp dışarı çıktım! Şu anda bu ürün web sitesinde %20 indirimde. Ben almak için doğum günümü ve kullandığım gece kreminin bitmesini bekliyorum. 


Cildim yalnızca yaz aylarında yağlanmaya meyilli olduğu için Sébo-spécific serisine hiç bakmamıştım daha önce. Oysa bu krem karma ciltlerde cildi matlaştırmayı ve gözenekleri de sıkılaştırmayı vaat ediyormuş. Fransa versiyonunda hem gündüz, hem gece kullanımı için diye yazsa da, gece kullanımına daha uygun. Zira yine Fransa versiyonunda "sürdükten sonra güneşe çıkarken dikkatli olunmalıdır" gibi bir de ibare var.

Ferah kokulu, alkol içerikli hafif yapılı bir krem. Sanırım gözenekleri küçültmenin alkolsüz bir yolu yok! Ve fakat içeriği pek iyi olmasa da, etkisi şahane. Sabah hiç parlama/yağlanma yaşamadan uyanabildiğim ve gerçekten gözeneklerde küçülme fark ettiğim ilk krem. Şimdi kullandığım gece kremim bitince -ve eğer cildim sonbahar-kışa aşırı kuruyarak girmezse- yeni gece kremim bu olacak!


Aldığım testerlardan en umutlu olduğum krem buydu. Üstelik bu seri yeni çıkacağı için, ilk deneyenlerden olmak da sevindirmişti beni. Ama ne yazık ki bu kremi sevemedim.

Üstünde jel-krem yazıyor ama yapısı jel değil. Normal krem formunda. Normal/karma ciltler için öneriliyor, ancak ilk sürdüğüm anda çok yoğun, neredeyse mumsu bir doku hissettim. Daha ferah bir ürün beklemiştim. Evet, yumuşaklık sağladı; ama cildimi nemlendirmekten ziyade, yağlandırdı sanki. Ve 3 günün sonunda çenemde ve yanaklarımda bir-iki sivilce de çıktı. Belki kışın karmadan kuruya dönük ciltlere iyi gelebilir. Bana yaz döneminde pek iyi gelmedi... Sonbahar-kış için aklımda.

Testerlar için Yves Rocher Fransa'ya teşekkür ediyorum -her ne kadar sesimi duymayacak olsalar da, deneyerek cilt bakım ürünü almaya ya da almamaya karar vermek güzel şeymiş!5 yorum

 1. Sébo-spécific Zéro Defaut Soin Concantre Jour/Nuit'i çok düzenli olmasa da ben bir süredir kulanıyorum. Kullandığım zamanlarda gerçekten gözeneklerde fark oluyor. Ben de Yves Rocher kelebek indiriminde almıştım.

  YanıtlaSil
 2. MErhaba Başak,
  bu 1 nolu gençleştirici iksiri ben ilk fırsatta alacağım,senin önerin ile the balm shelter aldım ve çok memnnunum. Bu renklendiriciyi kullandığımda bir kaç arkadaşım'' sen cildine bakım mı yaptırdın?'' dediler. Bu iksiri ilk fırsatta alacağım. Öneriler için teşekkürler
  Sevgilerle
  Şenay

  YanıtlaSil
 3. A.,

  Benzer bir fikir duyduğum için sevindim, demek ki gerçekten iyi bir etkisi var :)

  Şenay'cım,

  BalmShelter'ı beğenmene de sevindim. Bu serum da çok güzel bir şeye benziyor. Bence de denemekte yarar var :) Öperim!

  YanıtlaSil
 4. Bu ayki Lila Kutu'dan Bioderma Sebium Pore Refiner - Gözenek Sıkılaştırıcı Krem çıktı. Bakalım bir de onu deneyeceğim. Geceleri Yves Rocher, gündüzleri Bioderma düşünüyorum. Bakalım ne olacak :) Bu arada Bioderma'nın açıklamasında matlaştırıcı pudra ile parlamanın önlenmesine katkı sağladığı ve mükemmel bir makyaj tabanı olduğu yazıyor. Göreceğiz :)

  YanıtlaSil
 5. Aaa, süpermiş Aslı! Ben de çok merak ediyordum Sebium Pore Refiner'ı, senden öğreniriz artık :)

  Matlaştırıcı pudra sürmeden parlamayı önlemek marifet aslında ama neyse :)))

  Bekliyorum haberlerini!

  Öperim!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.