Avon Göz Kalemleri ve Rujlar


20 Ekim 2012 Cumartesi

Sevgili iş arkadaşımın Avon temsilcisi olmasıyla birlikte ofisimizdeki kozmetik çılgınlığı aldı başını gitti. Hatta bir keresinde aynı katalogdan iki defa sipariş bile verdik! Daha önce bahsettiğim vücut losyonu ile birlikte Avon'un çok beğendiğim otomatik göz kalemlerinden, Color Trend göz kalemlerinden ve iki adet de ruj testerı aldım. 


Öncelikle en iyilerden başlamak ve Avon Glimmerstick Chromes'u anlatmak istiyorum. Avon'un bu otomatik kalemleri çok rahat sürülen ve kalıcılığı yüksek ürünler. Chromes serisi duchrome/çift renkli sayılabilecek yarı metalik renklerden oluşuyor. Ben kendim için katalogda en çok beğendiğim iki renk olan Mocha Flash ve Vivid Grey'i seçtim.

Vivid Grey

Mocha Flash

Vivid Grey, leylak rengi geçişleri olan bir metalik gri. Göz kalemi olarak değil, daha çok dağıtarak far gibi kullanmak hoşuma gidiyor. Yumuşacık sürülüyor ve çok rahat dağıtılıyor. Kalıcılığı çok iyi. Bioderma Sensibio H20 ile de kolayca temizleniyor.

Mocha Flash ise, katalogda daha yeşil durmasına karşın, mavi-yeşil geçişleri olan bir acı kahve. Katalogda gördüğüm renk olmadığı için önce hayal kırıklığına uğrasam da, daha sonra çok ama çok sevdim. Bu kalemi de koyu göz makyajları için dağıtarak far gibi kullanıyorum. Kalınca çekilmiş kalem olarak da ışıltıları ve renk geçişleri sayesinde nefis duruyor. Bu rengine bayıldım!

Sol: Vivid Grey, Sağ: Mocha Flash

Color Trend kalemler ise daha düz renkleri olan, sürümü daha zor ama yine kalıcı kalemler. Purple/Mor rengini arkadaşlarımda görünce almak istedim. O arada, fiyatı çok çok uygun olduğu için, denemek amacıyla Dark Bronze rengini de aldım.

Sol: Dark Bronze, Sağ: Purple

Purple, fotoğraflarda maviye dönük çıkmış olsa da tam bir mor. Uygun renkte farla -mat bir leylak, açık bir gri- güzel kombinleniyor. Ben rengini çok sevdim; ama sürülmesi biraz zor. Yağ gibi kaymıyor, sert yapısı olan bir kalem. Fakat sürüldükten sonra güzel dağıtılıyor ve farla karıştırılabiliyor. 

Dark Bronze ise çok açık bir kahverengiymiş. Açıkçası benim göz kalemi olarak kullanabileceğim bir renk değil. Fırçayla dağıtmaya çalıştığımda da pek rengi kalmadı, belki daha yoğun uygularsam far olarak kullanabilirim, ama emin değilim... bu rengi çok sevmedim.

Soldan sağa: 
Avon Glimmerstick Chromes Vivid Grey & Mocha Flash, Color Trend Kajalstick Purple & Dark Bronze

Göz kalemleriyle birlikte, denemek amacıyla iki adet de ruj testerı aldım. Biri Ultra Color Rich Lipstick Iced Coffee, diğeri ise Nude Perfection. Her ikisi de saten yapılı, hafif ışıltılı rujlar. İkisinin de dokusunu sevdim. Kalıcı değiller, ama dudağı yumuşatmaları güzel. Kokuları da öyle. Nude Perfection, gerçekten hafif ışıltılı, nefis bir ten rengi. Dudakta altın ışıltıları varmış gibi duruyor. Iced Coffee ise daha çok şeftaliye çalıyor. Tercih etmem gerekirse, kesinlikle Nude Perfection derim. İndirimde olduğu zamanı kollayacağım!

Üst: Iced Coffee, Alt: Nude Perfection


Avon Glimmerstick Chromes kalemlerin normal satış fiyatı 19,60 TL. Geçen katalogda bir alana ikincisi 1 TL kampanyası vardı. Tek kalemin fiyatı 9,80 TL idi. 

Color Trend kajalstick göz kalemlerinin satış fiyatı 2,00 TL.

Rujların normal satış fiyatı 20-24 TL arası. Dolayısıyla, hep kampanyalarını bekliyorum. Tester ürünlerin ise tanesi 50 kuruş. 

Aklınızda bulunsun...2 yorum

  1. glImmerlEr çok guzelDe dıgerlErini hıç begenmıyorum ben suruşlerı duruşları basit glıyor banA...

    YanıtlaSil
  2. Supershock ve glimmerstick serileri iyi, diğerleri ne yazık ki başarısız...

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.