Bayıldığım Makyajlar#1: Rıfat Yüzüak -Elele Ekim Beauty


10 Ekim 2012 Çarşamba

Şu fotoğrafı gördüğümden beri nasıl buna benzer makyaj yapabilirim, onun peşindeyim. Tabii ki bu kadar mükemmel bir suratım olduğundan değil, ama kimin umurunda! Gözler ve ten inanılmaz geldi bana. Dudaklar da şahane. Ve bir bütün olarak çok çarpıcı...

Kaynak için TIKTIK

Nasıl yapılmıştır, hangi renkler kullanılmıştır, tahmin etsek? Tahmini olanlar yorum yazsa? 

Mesela...

Gözler: 3 ton sedefli far -bej, şeftali, taupe. Göz pınarları özellikle açık renkli sedefli farla aydınlatılmış. Creaseden kaş altına kadar orta tonlu farla gölgelendirilmiş. Göz kenarlarına en koyu ton far çok hafifçe dağıtılmış. Hepsi blend edilmiş. Gözün altına ve içine açık renkli kalem, alt kirpik diplerine açık renkli sedefli far uygulanmış bence. Belki göz ucuna, kirpik diplerine çok ama çok hafif bir siyah kalem geçilmiş, ama çok hafif. Tekli takma kirpik, özellikle göz ucuna eklenmiş, bolca rimellenmiş. Ama alt kirpiklere pek dokunulmamış. Bu da "çıplaklık" etkisini arttırmış. Kaşlar çok doğal. Kaş farıyla var olan hat belirginleştirilmiş.

Ten: Cilt için kapatıcı ama dewy görünümlü bir fondöten, üstüne bronzer geçilmiş. Bolca kontur ve aydınlatoco var. Özellikle yanaklardaki ve burnun göz hizasındaki ve kanatlarındaki kontur belirgin. Alındaki, burundaki, yanaklar, dudak üstü ve çenedeki aydınlatıcı da öyle... Kontur üstüne şeftali tonlu bir allık çok çok hafif uygulanmış sanki. Göz altı kapatıcısı fondötenle aynı tonda. Yalnız, göz pınarları da aydınlatılmış. Bu arada, aydınlatıcı sedefli/likit değil gibi geldi... 

Dudaklar: Keskin hatlarla çerçevelenmiş, mürdüm rengi/patlıcan moru ruj bolca uygulanmış. Ruj uygulanırken kalemle çizilen keskin çerçeve korunmuş. 

Bunlar benim tahminlerim. -Özellikle far konusunda- sizinkileri bekliyorum!

Sevgiler :)3 yorum

  1. Bence sen gayet guzel tespitler yapmissin. Hemen bi dene derim.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler Yasemin'cim :) Aslında ednemek istiyorum bir ara, ama uygun far bulamadım evde -inanır mısın bilmem :)

    YanıtlaSil
  3. göz-ten kesinlikle mükemmel....

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.