Biotherm Pure.fect Skin Serisi


27 Ekim 2012 Cumartesi

Biotherm Pure.fect serisini cildim yazın karmadan yağlıya geçtiğinde almıştım. Bu seri yağlı ciltler için, sebum dengesini kurmaya yönelik bir serisi. Yüz temizleyici jel, tonik ve nemlendirici jelden oluşuyor. Ben Caudalie temizleme köpüğümden çok memnun olduğum için temizleme jelini almamıştım. Tonik ve nemlendirici jel ile ilgili yorumlarımı yazmak içinse, ürünler bitene kadar beklemek istedim. Her ne kadar nemlendirici jeli bitirememiş olsam da -havaların soğumasıyla nemlendirme özelliği daha yüksek bir ürüne geçtim- hakkında fikrim oluştu. Toniği ise bitirdim...


Biotherm Purefect Skin Micro-Exfoliating Purifying Toner: Karmadan yağlıya dönük ciltler için, mikro soyucu  etkili, arındırıcı losyon olarak geçiyor. İçinde paraben yok -ki Biotherm için şaşırtıcı; ama alcohol denat gibi parabenden de kötü olabilecek maddeler mevcut. Ben bu toniği aldığımda, sanırım 5-6 senedir tonik kullanmıyordum bu alkol konusundan dolayı. Gözenek ve parlama sorunuma çare olur diye almayı kabul ettim; fakat bu konuda pek etkili olmadığını söyleyebilirim. Çok güzel temizliyor, alkolden dolayı çok da ferah bir his bırakıyor. Benim asıl sorunum olan gözeneklere bir yararı olmadığını gördüğüm için bir daha almayı düşünmediğim bir ürün. Ama, sayesinde tonik kullanmayı özlediğimi ve kalıntıları ne kadar güzel temizlediğini hatırladım (yerine Lush Tea Tree Water aldım). Fiyatı -yanlış hatırlamıyorsam- 49 TL idi...


Biotherm Purefect Skin Effect Hydrating Gel: Karmadan yağlıya dönük cilt tipleri için önerilen bu jel formlu nemlendirici de ciltteki yağlanmayı ve parlamayı dengeleyip cilt düzensizliklerini gidermeyi hedefleyen bir ürün.


Ben bu ürünü 1,5 ay kadar kullandığım için, uzun vadeli sonucu olduğunu varsaydığım "cilt dokusunu arındırma" özelliği konusunda yorum yapmayacağım. Ama, parlamayı engellediğini ve diğer yağ dengesi kurmayı vaat eden jeller gibi cildimi kurutmadığını; aksine çok da güzel nemlendirdiğini söyleyebilirim. Tamamen yağlı ciltler bence yaz-kış kullanabilir; karma ciltlerin ise yazın kullanmasını öneririm, çünkü nemlendirmesi sonbahar-kışa uygun değil. 


Tamamen jel yapıda, hafif kokulu bir nemlendirici. Cildi matlaştırıyor; ama donuklaştırmıyor. Güzel bir makyaj bazı da oluşturuyor. İçerik açısından incelersek, yine paraben içermeyen; ama alcohol denat, linalool, limonene gibi maddeler barındıran bir ürün. Alcohol denat hala sinir bozucu olsa da, seneye ilkbahardan itibaren yeniden kullanmaya başlayıp ürünü bitirmeyi düşünüyorum. Verdiği sonucu sevdim çünkü. Bu ürünün fiyatı da 70 TL civarı ve 50 mL.Özetle; Pure.fect Skin serisi çok harika mı, derseniz, yanıtım "hayır" olur. Ama nemlendirici jelinden memnun kaldım. Bilgilerinize sunarım...2 yorum

  1. heryerde aradım yine senin blogunda buldum başakcım bu seri tamamen yağlı bide sivilceli ciltlere öneriliomuş bana nemlendrcisiniverdiler bayıldım doktoruma sorup almayı planlıorum bide bu seriden sivilce kremi var elimde oda mucize gibi belki benim gibi arayanların işine yarar diye yazmak istedim kocaman öpüorum bu güzel yazın için:)

    YanıtlaSil
  2. Merve'cim, benim cildim yazın ciddi ciddi yağlanıyor. Bu seriyi de ondan almıştım. Nemlendiricisi de gerçekten gayet güzel. Senin elindeki sivilce kremini de gördüm IG'de, senin işine yaramasına çook sevindim! Güzel yorumun için teşekkürler, buraya yolu düşenlerin işine yarayacağına eminim! Öptüm canım seni!!!

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.