Bourjois Eau de Gloss: 14 Orangé Legér


8 Ekim 2012 Pazartesi

Aslında yaz bitince benim lipgloss mevsimim de kapanmaya yüz tutar; ama bu minik şeyi yazmaya ancak sıra geldi. La Rochelle'deki parfümeriden 2 Euro'ya aldığım sevimli bir lipgloss bu. Eau de Gloss serisi bir kaç blogda gördüğümde dikkatimi çekmişti; ama Bourjois standlarında görememiştim.. Mini boyunu görünce denemek istedim. Üstelik, yazın favori rengi turuncusunu bulunca da kaçırmadım.


Bourjois'nın ambalaj tasarımlarını çok beğeniyorum; bu da istisna değil. Şık ve değişik bir cam şişesi var. Aplikatörü ince fırçalı. Bu mini versiyonu, cep telefonu ya da anahtarlığa takılabilecek şekilde tasarlanmış, henüz böyle kullanmadım. Ama çok şeker görünebilir!


Diğer lipglosslarla karşılaştırırsam, yapısı biraz daha hafif. Daha az yapışkan, ama yine de üstünde yazan notta iddia ettiği kadar değil. Kokusu gerçekten çok güzel ve sürünce hafif bir ferahlık hissi de veriyor. Dudakları kurutmuyor. Kalıcılığı tabii ki yok, ama sık sık tazelemek tadı ve kokusu nedeniyle eğlenceli diyebilirim. 


Bendeki rengi turuncu, ama rengini çok hafif veren bir turuncu. Yaz için çok uygun, dudaktaki parlaklığı yetiyor. 


Uygun fiyata bulunursa alınabilecek, tam yazlık, hafif bir lipgloss. Ama Bourjois gibi markaların Türkiye fiyat politikaları çok abartılı olabiliyor. Yurtdışına bir gidildiğinde bakılması daha mantıklı... aklınızda olsun!2 yorum

  1. fiyat konusunda katılıyorum gereksiz pahalı. çok şirin bir glossmuş bayıldım :)

    YanıtlaSil
  2. Evet Dofa Dofa, gloss çok şirin; ama gerçekten yurtdışındaki "drugstore/parfümeri" markalarının Türkiye'de fahiş fiyatlarla satılması hem gereksiz hem de sinir bozucu... Neyse ki, Watson's da falan sık sık indirim oluyor :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.