H&M İkili Ojeler ve Kalyon Oje Matlaştırıcı


22 Ekim 2012 Pazartesi

H&M yurt dışında uygun fiyatlı, günlük kullanıma uygun, moda renklere sahip kozmetik ürünleri de satıyor. Türkiye'de kozmetik kısmının neden bulunmadığı konusunda bir fikrim yok. Keşke gelse, çünkü özellikle lipglossları harika!

Bu ikili ojeyi de Poitiers'deki H&M'den almıştım. Altın rengi ojeleri geçen seneden beri çok seviyorum ve değişik her tonunu almaya hazırım. Bu iki minik oje ayır ayrı sürülebildikleri gibi, simli kısım altın renkli kısmın üzerine sürüldüğünde verdiği renk harika oluyor.


Yeşil bazlı, simli ojenin ismi "Into the Wild". Tek başına yalnızca şeffaf sarı simler veriyor. Dore ojenin ismi ise "Back By Noon". Sapsarı bazlı, bana kalırsa oldukça çiğ bir altın rengi. Ojelerin boyutları minik, dolayısıyla fırçaları da ince. Tırnakları büyük olanların hoşlanmayacağı bir durum. Bana kalırsa sürülmeleri çok zor değil, ama yapıları çok iyi de değil. Çabuk kurumuyor, kolay bozulabiliyor (bakınız aşağıdaki fotoğraf). Dorenin üstüne simli ojeyi uyguladığımda ojenin yapısı daha sağlamlaşıyor ve kalıcılığı artıyor.

Yüzük parmağında Into the Wild+Back By Noon, 
diğer tırnaklarda yalnızca Back by Noon

Bahsettiğim gibi, dorenin rengi bana biraz çiğ gelmişti. Ama, simli ojenin tırnaktan çıkarılması da çok kolay olmadığı için her tırnağa simli katı geçmek de istemiyordum. Bu noktada, Kalyon'un oje matlaştırıcısını dorenin üstünde denemek istedim. Ve bence sonuç çok iyiydi! Kalyon oje matlaştırıcı çok başarılı bu arada. Hem düzgünce matlaştırıyor, hem de çok çabuk kurutuyor. Ojenin ömrünü de uzatıyor. Düzgün ve uygun fiyatlı bir oje matlaştırıcı arıyorsanız, şiddetle öneririm!


H&M ikili ojeler çok çok uygun fiyatlara satılıyor -fakat şu an hatırlayamıyorum. Kalyon Oje Matlaştırıcı ise 5 TL idi ve ben Watsons'dan almıştım. Aşağıdaki fotoğrafta H&M ojelerin içerikleri yer alıyor...


Fotoğrafın sol alt köşesine dikkatle bakarsanız, Türkiye'de üretildiğini görebilirsiniz. Türkiye'de üretilen; ama Türkiye'de satılmayan bir ürün. Ne komik değil mi?

Sevgiler...8 yorum

 1. oje renkleri güZel kalYonu bende kullnıYorum baya güzeL sertleştirmesi beslemesi uzatması harika uzatamadıgım tırnaklarımı uzatıyorum şuan mtluYum baya ....

  YanıtlaSil
 2. Kalyon kesinlikle başarılı! Ama benim asıl derdim olan tırnak soyulmasına iyi gelen bir şey bulamadım henüz :S

  YanıtlaSil
 3. paStelin yeni çıkardıĞı calsıyUm jel var yenI aldım onuda 10 tl ye deneyin deriMM....

  YanıtlaSil
 4. ok, teşekkürler öneri için :)

  YanıtlaSil
 5. oje matlaştırıcı olarak Jessica No Shine Finish kullanmanızı öneririm amerikada üniversite okurken keşfettiğim bir markadır ojeleri zehirsiz süperdir.

  YanıtlaSil
 6. Leyla, öneri için teşekkür ederim. Türkiye'de bulunuyor mu?

  YanıtlaSil
 7. bu ojeyi bende dün barcelona h&m den aldım 1 eur ya görünce dayanamadım:) deneyip görmek istiorum renklerinii

  YanıtlaSil
 8. Güle güle kullan Isadora :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.