Inglot AMC Pressed Powder No. 64


21 Ekim 2012 Pazar

Bu pudrayı alalı bir ayı da geçmiş, şurada hikayesini anlatmıştım. Inglot MUA'sı Ömer Bey yaptığı makyajla hem beni hem de arkadaşımı mest etmişti. Hiç kontur yapamayacağımı düşünürken, elimde kontur için bir pudrayla çıkmıştım Inglot'dan.

Uzun süre de bu pudrayı, uygun fırça bulamadığımdan kullanamadım. Daha sonra, Real Techniques Expert Face Brush ile de gayet güzel kontur yapılabildiğini keşfettim. Hala benim için günlük makyaja kontur çok fazla. Ama gece bir yere giderken kesinlikle yapıyorum ve çok hoş oluyor. 


Inglot AMC pudranın 64 rengi, oldukça koyu bir ton. Bronzer olarak da kullanılabilir, yalnızca yanaklara da uygulanabilir. Ben kontur amaçlı kullanıyorum yalnızca. Yapısı oldukça yumuşak, neredeyse krem gibi kayıyor. Fırçaya alırken çok az toz toz olsa da, sürerken asla tozutmuyor. Yumuşacık uygulanıyor. 


Aslında kontur için biraz turuncu kaçıyor gibi, ama ben soğuk ve kirli kahvelere kaçan tonlardan pek hoşlanmıyorum. Ve Inglot'da uyguladıklarında da çok hoş durduğu için pek de tereddüt etmeden aldım. İlk uygulandığında daha sert bir renk veriyor, fırçayla dağıttıkça ciltle bütünleşip rengi yumuşuyor. 


Bahsettiğim gibi, ben kontur için kullanıyorum; ama, kendi cilt tonunuza uyan bir rengini günlük pudra olarak kullanmak üzere rahatlıkla alabilirsiniz. Kontur için Real Techniques Expert Face Brush'ı ya da Blush brush'ı kullanıyorum. Aşağıdaki fotoğraflarda Blush Brush ile uyguladım. İlk set fotoğrafta, uyguladığım alanların daha net görünmesi için dağıtmadan bıraktım. İkinci set foğoğrafta ise dağıttım ve yumuşattım. Allığı, kontur daha belirgin olsun diye çok hafif bıraktım ve elmacık kemiklerine aydınlatıcı uyguladım. İkili fotoğraflarda, sol tarafta kontur yok, sağ tarafta var... En sondaki fotoda, her iki yanağa da uygulandı. Aslında, Inglot MUA'sının yaptığı makyajdaki uygulamaya bakarsak, biraz daha yukarıda bitirmek gerekebilir :) Kontur konusunda bana kalırsa çok başarısızım. Ama deneye deneye öğreniyorum. Önerilerinizi de duymak isterim doğrusu...

The Balm Mary Lou Manizer aydınlatıcı, Inglot AMC Pressed Powder 64, MAC Peaches allık

Bu da Inglot MUA'sı Ömer Bey'in yaptığı uygulama...

Kontur/gölgeleme için not: Yalnızca elmacık kemiklerini belirginleştirmek için değil;

- Burnu küçültmek için burun kenarlarına
- Dudakları kalınlaştırmak için alt dudağın altındaki çukur kısma
- Çeneyi sertleştirmek için çene hattı boyunca
- Yüz hatlarını belirginleştirmek için şakaklara ve alınla saçın birleştirdiği hatta 
sürülebilir. Yukarıdaki fotoğrafta bu bahsettiğim çeşitlerin hepsini görebilirsiniz!

Inglot AMC Pressed Pudra'yı Inglot mağazalarından 47 TL'ye alabilirsiniz. Ürün hem yapısı hem de kocaman gramajıyla fiyatını hak ediyor bence. Inglot hayvanlar üzerinde deney yapmayan, cruelty-free bir marka. Ürünün içinde paraben olmaması da ayrı bir artısı. Tavsiye ederim, sevgiler!

6 yorum

 1. bence gayet basarılı, ben ogrenene kadar dısarı cıkamamıstım konturlu :)
  su anda günlük makyajda sık sık kullanıyorum benim yuzum toparlak biraz işe yarıyor :)
  nacizane önerim kulaklara dogru rengin daha yogun kalması be çok uzatmaman çizgiyi benim elim bazen kacıyor uzatıyorum uzatmadıgımda daha iyi gorunuyor

  YanıtlaSil
 2. Öneri için çok teşekkürler Kozmetik Deneyimleri :) Öyle de deneyeyim.

  Kendime güvenebilsem, gündüz de hafif makyaja kontur yapıp çıkmayı çok istiyorum da, henüz değil :)) Gece hatayı daha çok affediyor. Deneye yanıla bulacağım yolunu :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 3. Bence de gayet guzel basakcim cok ta yakismis. Ben mac bronzer powder almistim baya once onu kullaniyorum gunluk makyajda da.Inglot yu yeni kesfett tesaduf bugun de benim inglot yazim var begendim urunlerini uygun fiyatli olmasi da cabasi:) bir daha mac almayi dusunmuyorum:)

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler İnci'cim :)

  Evet, kesinlikle MAC'e muadil ürünleri... Fırçaları da son derece başarılı imiş, ben henüz denemedim; ama, uygun bir zamanda 6SS fırçasıyla açılışı yapmayı düşünüyorum...

  ve hemen senin Inlgot yazına ışınlanıyorum :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. Başakcım bence gayet başarılı olmuş...

  Ve kesinlikle MAC muadili İnglot, artık daha çok gözdem olacak:)))

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Meycan'ım, öperim :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.