Luna'dan Sürpriz: Skin Food Salmon Dark Circle Concealer Cream #2


5 Ekim 2012 Cuma

Blog dünyası ilginç bir dünya. Yüzünü hiç görmemiş ya da karşılıklı oturup iki çift laf etmemiş de olsanız bazen bazı yazarları kendinize yakın hissedip -şanslıysanız- sıcak bir ilişki kurabiliyorsunuz. Bugün Kozmetik Konuşalım blogunun şeker sahibesi Luna için de, benim bloguma yorum yazmaya başladığı ve onun blogunu okuduğum ilk günden beri hep bir sıcaklık, samimiyet hissettim. Ne şans ki, Luna'yla aynı duyguları paylaştığımızı keşfettik ve ortaya güzel bir arkadaşlık çıktı.


Bir süredir karşılıklı paylaşımlarımızdan dolayı benim göz altı kapatıcısı konusundaki takıntımı ve bitmeyen arayışımı bilen Luna'cığım, bana kendisinin en sevdiği kapatıcı olan ve ne yazık ki Türkiye'de satılmayan Skin Food Salmon Dark Circle Conealer Cream'inden bir numune göndermeyi teklif etti. Tabii ki bu nazik ve heyecan verici teklifi geri çevirmedim. Çok özenerek hazırlanmış, benim denemediğim ve yine Türkiye'de satılmayan BB kremler, cilt bakım ürünleri testerları da eklenmiş, içinde içimi ısıtan bir de notu olan çok şeker paketim geldi geçen haftasonu (bkz. yukarıdaki foto)! Luna'ya tekrar tekrar teşekkür ediyorum... hem özeni ve nezaketi için, hem de beni "hayatımın kapatıcısı" diyeceğim ürünle tanıştırdığı için!


Evet, yanlış okumadınız, hayatımın kapatıcısı! Ayrıntılara birazdan gireceğim; ama, önce Skin Food markasından biraz bahsedeyim. Skin Food bir Kore markası. Luna'nın da yazmış olduğu gibi, Kore markalarının özelliği, kozmetik ürünlerine "bakım" özelliği de eklemeleri. Bir de tabii, sosyoljik olarak, "renk eşitleme/açma/beyazlatma" konularına Avrupa menşeili firmalardan daha çok emek harcıyor, bu konuların üstüne daha çok düşünüyorlar. Ortaya da güzel sonuçlar çıkıyor; fakat biz Türkiye'de pek azına ulaşabiliyoruz!

Kapatıcıya gelirsek:

1- Luna'nın bana gönderdiği #2 numarası (Salmon Beige) ve benim cildimde (MAC NW20) çok doğal durdu.


Sol: Salmon Dark Circle Concealer ile; Sağ: çıplak göz altı

2- Çok yoğun ve katı kıvamlı bir krem gibi duruyor; ama parmakla uygulandığında hemen yumuşuyor, çok güzel "blend" ediliyor (cilde güzel yediriliyor), kapatıcılığı arttırmak için üst üste uygulanabiliyor.

3- Ne kadar üst üste de sürseniz "cakey" durmuyor; çünkü inanılmaz yumuşak bir yapısı var.


4- Kavanoz tipi kapatıcılarda yaşadığım "bir süre sonra pudralanmış ve çizgilere dolmuş mat görünümü" bu kapatıcıda yaşamak mümkün değil. Tam tersine, sürekli nemli, yeni krem sürülmüş gibi duruyor -ki benim gibi nemsiz göz altlarıyla mücadele eden biri için muhteşem! Kapatıcıdan önce göz altını nemlendirme adımına gerek kalmıyor.

5- Bu kadar "dewy" görünümden haz etmeyenler pudrayla sabitlemeliler. Ben bir kez Bobbi Brown creamy concealer kitin pudrasını kullandım, bu şekilde de son derece doğal bir görünüm elde ettim.

6- Ben "dewy" görünüm seviyorum; ama, pudrayla sabitlemeyince rimelin ya da göz kaleminin göz çevresine dağılma olasılığı artıyor. Bu akılda bulundurulmalı.


7- Bu kadar kremsi bir üründen beklenmeyecek kadar kalıcı! Örneğin, "Krem Allıkları Nasıl Uyguluyorum?" videosunu makyaj yaptıktan 10 saat sonra, hiç makyaj tazelemeden çekmiştim. Göz altlarımda Salmon Dark Circle Concealer var. Sürdüğüm gibi duruyor, diyemesem de, günü kurtaracak kadar başarılı bir sonuç!

8- Bence, göz altlarında morluk sorunu olanlar -ulaşabiliyorlarsa- bu kapatıcıyı kesinlikle denemeliler! Daha "bakım da yapıyor/aydınlatıyor" diyecek kadar uzun süre kullanmadım; ama böyle bir iddiası da var. Fiyatı düşünülürse, denemekten zarar gelmez. Amazon.com'dan 10 USD civarına satın alabilirsiniz (getirebilecek birini bulduğunuz sürece).

Luna'cığıma tekrar tekrar teşekkür ediyor, Skin Food'u en kısa sürede -makul fiyatlarla- Türkiye sınırları içinde görmeyi diliyorum...6 yorum

 1. Guzel gunlerde kullan canım benım, muccckk. Duygularımız gercekten karşılıklı, ıyı kı tanımısım seni.

  YanıtlaSil
 2. Ben de öyle Luna'cım, çok öpüyorum ve yeniden kocaman teşekkürlerimi gönderiyorum!!!

  YanıtlaSil
 3. Bu kadar övdüğüne göre kesin denemeliyimm :)

  YanıtlaSil
 4. Valla Makeup Alley notu 5 üzerinden 4.1 :) Herkes pek beğeniyor, bulursan kaçırma j.d. :)

  YanıtlaSil
 5. nihayet bugun kavustum ben de bu urune, anlattiginiz gibi cidden cok halici, dogal ve yumusacik :)

  YanıtlaSil
 6. Ne kadar şanslısınız Esra, benim kavuşmam için epey bir zaman beklemem gerekecek...

  Güle güle kullanın, beğenmenize de çok sevindim! Sevgiler, Başak

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.