Mini-Alışveriş: Freshline


20 Ekim 2012 Cumartesi

Freshline, mağazalarını, içeriden gelen kokuyu çok sevdiğim, denediğim tüm testerlerını beğendiğim fakat fiyatlarının yüksek olduğunu düşündüğümden pek de yanaşmadığım bir mağazaydı. Aslen, Yunanistan menşeili bir doğal kozmetik mağazası. Ankara'da Armada ve Kentpark'ta mağazaları olduğunu biliyorum. Bugün Kentpark AVM'de dolaşırken bir incelemek istedim. Buradaki tatlı görevli bayan bana çok yardımcı oldu, sabırla bütün sorularımı yanıtladı. Uygun bir zaman olsaydı, elim kolu dolu dolu çıkabilirdim. Şimdilik yalnızca doğal kil maskesini aldım. Bildiğiniz yeşil kil, tamamen doğal, en az 50 gr'lık ambalajlarda satıyorlar (50 gr'ı 20 TL). 


Maskeyle birlikte, ürünü kabından alıp uygulamak için spatula da verdi görevli bayan. İki tane de testerı, ben istemeden poşete ekledi. Biri, daha önce de Lila Kutu'dan çıkan ve denemiş olduğum Hesperides göz jeli. Diğeri ise Hera yüz nemlendiricisi. Bu nemlendirici daha çok kuru ciltler için, ama, kil maskesi ciltte gerginliğe neden olursa kullanabileceğimi söyledi.

Maskeyi denedim, ayrıntılı olarak biraz daha kullanınca bir post yazacağım. Ama ilk izlenim olarak, çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Beyaz noktalar üzerinde çok etkili değil; ama siyah noktaları tamamen söktü. Yüzümü kurutmadı, son derece yumuşak bıraktı. Kısacası, beğendim; ama son kararımı biraz daha kullanınca vereceğim.

Fakat asıl aklım orada denemek için sürdüğüm hindistancevizli dudak balmında kaldı! Nasıl güzel yumuşattı, nasıl etkili... kesinlikle alacağım bir sonraki ziyaretimde! Bu arada, Madam Makyaj'ın postlarında bahsettiği süngerden de edinmeyi düşünüyorum. Biraz daha uygun fiyatlı olsa, nefis bir ürün olan Cassandra Princess Fantasy Soft Body Milkshake vücut losyonunu alacağım; ama 100 mL 65 TL civarı :S

Sizin önereceğiniz Freshline ürünleri var mı?
5 yorum

 1. ankaraya gittiğimde bir bakayım şu markaya ben de merak ediyorum hiç kullanmadım
  kil maskesi ilk kullanımda daha o kadar etkiliyse süpermiş gerçekten

  YanıtlaSil
 2. Ben de şaşırdım. Dediğim gibi, beyaz noktalara pek faydası yok (onun için bu sünger yararlıymış sanırım); ama gözeneklerin içini boşalttı :)

  Kil maskesinin fiyatı makul olduğu için, bence denenebilir. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. sakızlı bi selülit kremi var.ağzı kelepçeli kapaklı hoş bi ambalajı var hatta.220 lira civarı onun da fiyatı:S ama etkili olduğunu duymuştum.

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler Bu Benim Galiba, aklımda olsun :)

  YanıtlaSil
 5. karma Ve yağlı cılTlere kıL çok ıyı geliR bende watsından aldığım green teayı denycegım bıde ahududu kokulu çamur kıl maskesı var oda supER:D

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.