Rareblossom Yüz Temizleme Köpüğü -Lavanta ve Nane


28 Ekim 2012 Pazar

Tamamen (EcoCert sertifikalı) organik ve tamamen Türk malı bir firma olmasından dolayı Rareblossom'a sempatim büyük. Bazı ürünlerinin fiyatları benim bütçemi bir hayli aşsa da, uygun fiyatlı olanlarını ya da kampanyalarea denk gelenleri denemeye çalışıyorum. Bu yüz temizleme köpüğünü de, Lila Kutu'da %40 indirim olduğu zaman almıştım. 


Ürün 125 mL'lik pompalı ambalajda satılıyor. Pompasına bastığınız zaman köpük formunda temizleyici geliyor. Ben yüz temizliği için her seferinde 2 pompa ürün kullanıyorum. Kokusu çok hoş, tam lavanta ve nane gibi kokuyor. Yüzümü temizlerken verdiği koku hoşuma gidiyor. Hafif de bir köpük. Cildi kurutmadan temizliyor.


Ben bu köpüğü hem merakımdan ve indirimde diye hem de mevsim değişiminden dolayı kendini şaşırıp minik sivilceler patlatan cildime iyi gelir umuduyla almıştım. Ne yazık ki bu sorunuma çare olmadı. 

Temizleme kısmına gelirsek de, açıkçası ben memnun kalmadım. Caudalie temizleme köpüğümü kullandıktan sonra tonikle cildimi sildiğimde pek kalıntı kalmazdı; Rareblossom ile temizlediğimde ise çok daha kirli bir pamukla karşılaştım ne yazık ki... 

Bu köpük bitmedi; ama Caudalie'ye geri döneceğim. Çünkü, sanırım cildim çok da iyi temizlenmediğinden ve sonbaharla birlikte daha çok fondöten kullanmaya başladığımdan cildimdeki sivilceler arttı ne yazık ki. Bu köpüğü bir süre kenarda tutacağım.

Rareblossom ürünlerini Boyner'deki stamdlarından, kendi web sitelerinden ya da Lila Kutu'dan satın alabilirsiniz. Bu köpüğün normal satış fiyatı 39,50 TL; ama hala -kendi sitesinde de- 23,70 TL'ye satılıyor.4 yorum

 1. sadece fotoğrafı görünce peelingini denemek istediğim aklıma geldi. sipariş verdim boyner'den. :D (bilmiyorum stokta yok da diyebilirler sonradan.)
  sonra gelip yazını okudum.
  memnun kalmamana üzüldüm :(

  YanıtlaSil
 2. Umarım eline ulaşır Dofa Dofa :)

  Herkesin beklentisi farklı. Caudalie'den sonra kullandığım herşey vasat geliyor :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 3. ben de sırf kokusu için almayı düşünmüştüm ama iyi değil diyosan daha tatlı kokulu bir alternatifi de bulunur diye düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Yani, beğenen de var Alice; ama Caudalie'den sonra bana çok sıradan geldi...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.