Rimmel Morlar: 701 Tutti Frutti ve 170 Lively Lilac


7 Ekim 2012 Pazar

Bu sene turuncu/pantone yılı ilan edilmiş olsa da, benim için bu sonbaharın rengi kesinlikle mor ve tonları oldu! Farda, rujda, allıkta, ojede, kıyafetlerde mor, fuşya, leylak, mürdüm tonları beni kendine nasıl çekiyor anlatamam... Rimmel'in bu iki ojesine de gidip gelip bakıyordum, Cuma günü dayanamadım, attım sepete!


701 Tutti Frutti tam bir fuşya rengi. 170 Lively Lilac da tam leylak rengi (lila). Her ikisi de soğuk tonlu, krem yapıda, son derece opak ojeler. Tek katta da gayet iyi sonuç aldım; ama iki kat sürülünce muhteşem. Rimmel'in ojelerinin yapılarını zaten çok beğeniyorum, bu iki renkte de sonuç farklı olmadı. 

Ojelerin kalıcılığını ise başarılı bulduğumu söylemeliyim. İkinci gün uçlardan hafif soyulmaya başlasa da, üzerlerinde top coat olmadan benim ellerimi sağa sola çarpmama bu kadar dayanmaları takdire şayan. 

Hangisi süreceğime karar veremediğim için, Colores de Carol'da gördüğüm bir manikürü denemek istedim. Çok başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim; ama yine de haftasonu boyunca renkli rınaklarla dolaşmak hoşuma gitti!


Rimmel ojeleri 3,50 TL'ye Watsons'dan alabilirsiniz. Özellikle sonbahar için yeni gelen renkleri çok göz alıcı, öneririm!

Güncelleme: FrancescaLa'nın blogunda Lively Lilac swatchlarına yeniden bakınca dayanamadım, ertesi gün hemen tek başına bu muhteşem lilayı sürdüm! Gün ışığında çekemediğim için bendekiler yerine, Francesca'nınkilere bakın lütfen... Sondaki fotoğrafı özellikle koydum, ojenin dayanıklılığını göstermek için. Sürdükten 3 gün sonra -her türlü ev işi yaptığım halde- ancak bu kadar soyuldu!


3 yorum

 1. Tuttu fruttiye bayildim, teknik de super olmus:))

  YanıtlaSil
 2. Lively lilac çok güzel bir renk, ben de severek kullanıyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Şebnem'cim, teşekkür ederim :) Teknik süper de, daha özenle uygulansa daha hoş olacak ;)

  Francesca, Lively Lilac'ı senin blogda görmüş olabilir miyim? Ben de çok sevdim, kendisini tek başına sürmek için sabırsızlanıyorum :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.