The Balm Plump Your Pucker Sheer and Tinted Gloss with Maxi-Lip: Pink My Lemonade


10 Ekim 2012 Çarşamba

The Balm'ın şimdiye kadar kullandığım bütün ürünlerine (BalmShelter, Nude'tude, Hot Mama, Mary-Lou Manizer) bayıldım; bu lip gloss da bir istisna değil kesinlikle! 


İspanyol isimlerine benzeyen adında geçen "with Maxi-lip" ibaresi, sanırım the Balm özel "dudak dolgunlaştırıcı" anlamına geliyor. Diğer tüm "dudak dolgunlaştırmayı vaadeden" ürünler gibi, dudağınıza uyguladığınızda hafif mentol kokusuyla birlikte hafif bir yanma da hissediyorsunuz. Beni hiç rahatsız etmediği gibi, hoşuma da gidiyor doğrusu. Fakat, dudağı ciddi anlamda dolgunlaştırdığını söyleyemem -ki ne kadar gerekli, emin değilim. Zaten bu tür lip glosslar parlak yapıları nedeniyle dudakları olduğundan bir miktar daha dolgun gösteriyor.


Bendeki rengin adı "pink my lemonade" ve kendisi çok tatlı, dudak rengine dönük, hafif mercana da kaçan bir pembe. Pek çok makyaja ve allığa yakıştığı için joker bir renk diyebilirim (Lazgülü'mde de Cocoa My Coconut var ki, tam nude, nefis bir renk, o da düşünülebilir). Ambalajındayken içindeki minik ışıltılar göze çarpıyor; ancak dudakta belli olmuyor (ki bana göre bu kısmı güzel). "Sheer and Tinted" yazınca rengini zor vereceğini düşünmüştüm; ama öyle değil. Hem rengini güzel veriyor, hem de dudakta şeffaf bir his bırakıyor. Yapış yapış bir yapısı da yok, beni hiç rahatsız etmeyen ender glosslardan biri.


Yumuşak fırça ucuyla uygulaması da son derece kolay. Aynaya bakmadan da sürebildiğim için çantamın demirbaşlarından oldu. Bir güzel tarafı da, dudakları kurutmaması; aksine nemlendirmesi. Kısacası, kendi adıma hiçbir olumsuz yanını bulamadım bu güzel ürünün. Herkese de öneririm! Gratis mağazalarından 25 TL'ye (indirimsiz) alabilirsiniz...

8 yorum

 1. Video gelse senden, nasil guzel olur :)

  YanıtlaSil
 2. Ne videosu yapayım bilemedim ki Di? :)) Var mı aklında bir şey? :)

  YanıtlaSil
 3. Makyaj videosu yapsana balım, bi de soracam unutuyorum hep, resimlerin üzerine nzsıl yazı koyuyoruz?

  YanıtlaSil
 4. Hmm, öyle mi diyorsun Luna'cım? Aslında ben bir ara "makyaj dolabımda neler var?" videosu yapayım diye düşündüm, ama banyomun ışığı yetersiz geldi. O sorunu çözersem öyle bir şey yapayım; zira kendimi hala makyaj konusunda video koyacak kadar yetkin hissedemiyorum :)

  Diğer konuyla ilgili mail atıyorum hemencik :)

  YanıtlaSil
 5. basak cok iyi fikir aslinda makyan dolabi videosu isteriz, bir tane isildak al yanina :))

  YanıtlaSil
 6. Işıldak olabilir, evet :))

  YanıtlaSil
 7. balm iyi ki var değil mi... ben çok seviyorum bu markayı. henüz ruj almadım ama istiyorum. Ve tavsiyeni denemek istiyorum :))

  YanıtlaSil
 8. Gerçekten iyi ki var :) Bu glossları çok güzel Meycan'ım, pişman olmazsın :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.