Benefit They're Real Rimel / L'Arc-en-ciel

Benefit They're Real Rimel


28 Kasım 2012 Çarşamba

Daha önce ŞURADA yazdığım Benefit Kaş Barı deneyimim sırasında yaptığım Benefit Speed Brow alışverişimde bana bu deluxe boy rimel hediye edildi. Zaten Canan Hanım, müşterinin gönlü nasıl hoş tutulur, çok iyi biliyor!


Benefit They're Real rimeli daha önce pek çok yerde okumuş ve pek çok kişiden duymuştum. Şahsen denediğime de çok memnun kaldım! Simsiyah, biraz akışkan kıvamlı bir rimel. Fırçası tombul, plastik fırçalardan. Fırçanın ucu top gibi ve yalnızca yatay değil, dikey uçları da var. 


Ben bu rimeli çok beğendim. Çok fazla hacim vermiyor, fakat bence kirpikleri çok güzel uzatıyor, kıvırıyor ve tek tek ayırıyor. (Edit: Tannesi'nin önerisiyle 2 kat sürdüm rimeli daha sonra... ve bum!!! Hacmi de şahane oldu!!!) Göz çevresine minimum dökülüyor (ki benim için büyük artı). Gözde hiç ağırlık yapmıyor ve tek katı benim için yeterli oluyor. 

Vaat ettiklerini -hacim dışında- yerine getiriyor.

Bana göre iki eksisi ise uygularken plastik fırçanın gözümü acıtması (benim ilk plastik fırça deneyimim) ve gözden zor, çok zor temizlenmesi. Maybelline the Falsies Volum'Express kadar uğraştırmasa da, Bioderma Sensibio H2O ile kirpiklerinizin tam arınmaması muhtemel.


Benefit They're Real rimeli uzun, kıvrık ve (2-3 katta) hacimli kirpikler bekleyenlerin seveceğini düşünüyorum. Sephora mağazalarından 67 TL'ye (yanlış hatırlamıyorsam) alabilirsiniz.


--------------------------

NOT1: Çekiliş postuna yorum yapan ve birbirinden güzel şeyler yazan herkese çok çok teşekkürler! Sıra karışmasın diye yanıt yazmıyorum; ama güzel dilekleriniz ve güzel sözleriniz için çok çok teşekkür ediyorum!!! Bu deneyimleri sizinle paylaşmak çok keyifli, iyi ki yaziyorum! Sevgiler...

NOT2: Çekiliş yazısı nerde? diyorsanız, işte BURADA :)8 yorum

 1. Görsellerinize bayılıyorum umarı bigün bende becerebilirim:)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Merve Leylak :)

  Aslında tek yaptığım, ürünleri beyaz fon üstünde çekmek. Profesyonel makinemi bazen kullanıyorum bazen kullanmıyorum (bu yazıda kullanmıştım); ama, bir yatay bir dikey yerleştirdiğim A3 boyutunda 2 adet beyaz plakam var (kalınca karton da işini görür), onların önünde fotoğraf çektiğim zaman görseller hoş görünüyor.

  Sevgiler, Başak :)

  YanıtlaSil
 3. ben bu rimeli denediğimde banada col hacim vermişti gerçekten kirpikten kirpige değişiyor :)
  fotolarını ben de seviyorum kalp kalp kalp

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten mi Kozmetik Deneyimleri? Gerçekten kirpikten kirpiğe değişiyor demek ki; bendeki fotoya bakarsan, hacim açısından pek gelişme yok :)

  Teşekkür ederim bu arada, üç kalp de benden sana :))

  YanıtlaSil
 5. Çok hoş olmuş Başak, gerçekten varla yok arası ama çok da güzel uzatmış ve ayırmış.

  YanıtlaSil
 6. Öyle Luna'cım, ben de epey sevmiştim. Hatta alacaktım da tam boyunu -ki İnci aklıma L'Oreal Volume Million Lashes'ı soktu. Gratis indirimden kendisine kavuşunca, Benefit'i daha sonraya ertelim haliyle :)

  Teşekkürler yorumuna, öptüm!

  YanıtlaSil
 7. Çok iştah açıcı yazılar yayınlıyorsun son günlerde! :D
  Ben bu maskaranın hayranıyım. Bir kez denedim ve aşık oldum. O gün bugündür, kavuşacağımız anın hayaliyle yaşıyorum. :) Benim kirpiklerime o kadar iyi oldu ki; tam anlamıyla takma kirpik etkisi yarattı.
  Güle güle kullan canım. Loreal maskaranın fotolarda gördüğüm hali de buna pek benziyor. Bu nedenle onu da çok merak ediyor ve denemek istiyorum. Loreal yazını da, maskaraların bittikten sonra; açar açmaz (lütfen yazmak için maskaranın kurumaya yüz tutmasını bekleme :P) yazmanı bekliyorum. :)
  Bence bu maskarayı 2 ve hatta 3 kat sürerek de bir dene. -eğer denemediysen- BA-YI-LA-CAK-SINNN! :D

  YanıtlaSil
 8. Hehe, öyle di mi Tannesi? :))

  Valla bence çok güzel rimel. Fakat 2-3 kat süremiyorum ben, hemen katılaşıyor bende :) Hoş, ben bu halini de sevdim zati :))

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.