Flormar Duo2X Chrome Oje-DC01


6 Kasım 2012 Salı

Flormar'ın bu yaz çıkardığı DuoChrome oje koleksiyonundan en beğendiğim renk olan DC01'i aldım haftasonu. Bu oje bence tam olarak China Glaze Bohemian koleksiyonundan Swanky Silk'in dupe'u. Renk, geçişler, yansımalar aynı. İlk bakışta altın sarısı gibi görünen, fakat pembe ve altın yeşili geçişleri olan, ışıltılı, duochrome bir oje. 


Yansımaları ve geçişleri daha iyi tarif edebilmek için minik bir video çektim (bu fikri Naslii'da görmüştüm; hatırlattığı için Matruşka'ya teşekkürler)).

(arkadan gelen bizim Civciv'in dinozorlarıyla oynama sesi :))

Ojenin yapısı gayet güzel, zorlamadan sürülüyor. İki katta rengini tam olarak veriyor -kalın tek kat da yeterli olur sanki. Kuruma süresi çok hızlı değil. Kalıcılığı başarılı. Serinin diğer renklerini pek sevmedim; ama bu zarif rengi çok beğendim.


Flormar Duo2X Chrome ojeleri hemen hemen her yerden, 5 TL'ye satın alabilirsiniz...7 yorum

 1. Güzel bir renk sahiden... Ama bu duo chrome ojelerin genel sorunu altın/sarı tonlu olmaları ve bu sarımsı tonun da ellere çok yakışmama sorunu. Senin ellerinde gayet güzel durmuş. Ama geçen gün tanıttığım China Glaze ojeyi hatırlarsın; nasıl da kirli gösterdi ellerimi. Sanırım benim ellerim yüzüm kadar açık renkli değiller... :/
  Güle güle kullan.
  Bu arada video ile rengi göstermek güzel olmuş. :)

  YanıtlaSil
 2. Ben senin postunda da kötü ya da kirli durduğunu düşünmemiştim Tannesi aslında :) Belki de açık tenli olmakla ilgili bir durum olabilir... ya da sarı alt tonlu tene sahip olmakla? bilemedim :)

  Video fikrini gördüğüm blog sağolsun, fotoğraf çekeceğim diye canım çıkıyordu doğrusu :)

  YanıtlaSil
 3. Evet buydu canım sanırım... :)
  Ben bu cevabını ilk kez görüyorum çünkü. :)
  Açık renk ojelerin mutlaka soğuk tonlu olması gerekiyor bende. Pembe ve altın sanırım sarı tenime fazla gitmedi. Ama şişedeki renklerine hastayım bu ojelerin. :)

  YanıtlaSil
 4. Yorum gizemini çözdüğümüze sevindim :))

  Ya evet, renk ne kadar güzel olursa olsun, insan kendine yakıştıramayınca kullanamıyor :)

  YanıtlaSil
 5. pembe ısıltısı var altın sımlerı var bıde ıcınde cok hoş duruyor ..
  bu fıkrı sanırım naslii adlı blogda gordun kannımca cok cekıyor cunku bole vıdıolaR..(:

  YanıtlaSil
 6. Hah, bravo Maturşka, evet! Naslii'da gördüm! Hemen link ekleyeyim :) Teşekkürler!!!

  YanıtlaSil
 7. öyle aklIma takılır benımde dusunuP dururrum beyın meşgul olur senı dusundugum için hemen yazayım ısdedım rahatlamıssındır sımdı rıCa ediyorum....

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.