Flormar Rujlar


15 Kasım 2012 Perşembe

Geçen haftaki Flormar alışveriş yazılarıma sevgili arkadaşımdan hediye gelen rujlarla devam ediyorum...


Rujların her biri Flormar'ın farklı bir serisine ait: Supermatte, Pretty, Long Wearing ve Wild Collection. Serileri farklı olmalarına rağmen, rujların yapıları birbirine çok benziyor. Dördü de mat, kremsi yapıda, oldukça yoğun rujlar. Tek sürüşte rengini yoğun bir şekilde veriyor ve dudağı yumuşak, pürüzsüz gösteriyor. Ben bu rujların duruşunu, nemli görünüşünü sevdim. Dudağı kurutmuyor ve dördünün de kalıcılığı, "sür-unut" tarzında olmasa da, başarılı.


Öncelikle, dört ruj da sıcak tonlu. Supermatte No. 207  pembe tonlu bir mercan rengi. Yazın elime geçse her gün sürerdim eminim, çok cıvıl cıvıl bir renk! Pretty P309 tam mercan rengi. Bilekteki swatchlarda dudak renginin koyusu gibi görünse de, dudakta daha canlı duruyor. Long Wearing L03 kiremit rengi bir ruj. BU ruju kombinlemeyi biraz zor buldum açıkçası. Belki yeni Max Factor allığımla uyabilir... Wild Collection CW22'yi daha önce şurada MAC Up the Amp ile karşılaştırmıştım. Güzel bir fuşya/bordo; ama Up the Amp'e göre daha sıcak alt tonlu. Nude makyajlarda elim hep Up the Amp'e gidiyor. Sıfır göz makyajı&kontur yapmaya cesaret edersem bir gün, bu ruju deneyeceğim.


Siz hangilerini beğendiniz?







11 yorum

 1. Valla ben bu ışıltılı pembeleri oldum olası sevemedim. Sanırım yıllar geçtikçe renk zevkim de 180 derece döndü. Genç kızlık zamanlarımda hep uçuk pembelerden, mat kırmızılardan hoşlanırdım. Şimdiyse daha keskin renklere geçtim: Kiremit, turuncu, mor, eflatun gibi. Bu sıralar da fena halde eflatun ve mora kitlenmiş durumdayım. Hele senin o Up the Amp rujunu gördüğümden beri deliriyorum. O tonlarda rujum olmasına rağmen, onun gibisini bulamadım :))

  YanıtlaSil
 2. Benim ruj zevkim mevsime göre değişiyor :))

  Yazın BB coral rujum ve The Balm'ın Pink Lemonade'i elimden düşmedi.

  Sonbaharla birlikte ise 3 renk arasında gidip geliyorum: dudak renginin bir tık koyusu (Maybelline No. 12), nude (MAC Innocence Beware) ya da MAC Up the Amp! Ruh halime göre değişiyor :)

  Up the Amp gibisi yok Luna'cım ne yazık ki... adamlar yapmış :)

  YanıtlaSil
 3. Oyyy, hepsi pek güzelmiş! Ben 309'u derhal almalıyım, zira en çok onu beğendim.
  *Ben bu hafta biraz geriden okuyorum blogları. Reader'dan takip ettiğim için de edkiden yeniye doğru ve sırayla okuyunca, yorumlarım da gecikmeli oldu kusura bakmayasın. :)

  YanıtlaSil
 4. Aşkolsun, ne kusuru :)

  P309'un rengi güzel, evet :) Bu rujların yapıları da gerçekten çok başarılıymış!

  Öperim!

  YanıtlaSil
 5. pretty ve lonG favorİm oldu onları begendim ben :D

  YanıtlaSil
 6. Benim favorim de Supermatte 207 :)

  YanıtlaSil
 7. Başak, bu yeni seri bordo/mor ruj; benim standda gördüğümden mi acaba? Bu rujun detaylı bir postu var mı? Topla topla kırmızıları morları, sonra sür o et rengi rujları bir daha; bak ben n'apıyorum seni! :D

  YanıtlaSil
 8. yakışır sana oDa fena deĞil binCE..:D

  YanıtlaSil
 9. Odur herhalde Tannesi'ciğim :) Detaylı postu yok, ama MAC Up the Amp ile karşılaştırma yazısı vardı :)

  Ya seviyorum ben nude ruj, öyle dme yaa :) ama tamam, daha çok canlı renk, arada nude, olur mu?

  YanıtlaSil
 10. Aaaa, eveeeet! Karşılaştırma yazısına bakayım ben. :) Sağol.
  Ben de iyice kaynana mode on oldum, di mi? Sür tabii canım, sür; beni ciddiye alma sen. Ama nude ları illaki süreceksen, şu koyu göz makyajlarından yap, o şekilde ne kadar istiyorsan sür. :D (şartlı tahliye...)

  YanıtlaSil
 11. hehehe, tamam, siyah göz makyajı yapınca sürcem Tannesi'cim :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.