Flormar Wild Collection Compact Blush-On CW92 -Allık


4 Kasım 2012 Pazar

Tannesi'ye söz verdiğim gibi, Flormar serisine önce bu güzel allık ile başlıyorum... Allık fırçası yazısı da arkasından gelecek. 

Flormar Haftasonu yazımda bahsettiğim gibi, Terracota 41 için Flormar kioskuna gitmiş; elimde Wild Collection CW92 ile çıkmıştım... (Terracota 41'de de aklım kaldı; kalmadı değil...)


Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Flormar'ın ürünlerini gerek görsel olarak gerekse kalite anlamında geliştirmiş olmasından çok memnunum. Neticede, bir Türk markası; ve ülkemizde kaliteli, parabensiz, aynı zamanda fiyatları ithal muadillerine göre daha avantajlı ürünler üretilmesi hepimiz için mutluluk verici. Flormar da yazdan beri çıkarttığı koleksiyonlarla ve geliştirdiği ürünlerle takdirimizi topluyor. Wild Collection'da da durum aynı. Dış ambalaj, ürünün kalitesi, lansman çok başarılı. Fakat ürün ambalajına gelirsek... plastik bir kutu ve gerçekten kaliteli hissettirmiyor. Lütfen, bu güzelim ürünleri, bu güzelim lansmanı ürün ambalajıyla perişan etmeyin...


...dedikten sonra gelelim rengine ve yapısına. Ben öneri üzerine özellikle soluk bir pembe arıyordum. Bu allık da böyle soluk bir bebek pembesi. Yapısı mat/saten. İçinde hiç ışıltı yok. Yumuşacık bir allık ve yüze uygulandığında ciltle çok güzel bütünleşiyor, kadife gibi bitiyor. Dağıtması çok kolay, üst üste uygulanarak rengin etkisini arttırabilirsiniz. 


Ben pigmentasyonunu gayet başarılı buldum. Soluk bir renk olduğu halde tek fırçada rengini veriyor. RT Blush Brush ile yaptığım uygulama aşağıda. Flormar'ın kendi fırçasıyla da uyguladım, onda da sıkıntı olmadı. RT Blush brush ile uygularken biraz tozuttu; ama bence çok önemli değil. Kalıcılığına gelirsek; bütün gün dayanmıyor, gün ortasında bir tazeleme istiyor. Yine de renginin güzelliği, yapısının yumuşaklığı, bitişi ve fiyatı nedeniyle bunu görmezden geliyorum.

Ne dersin Tannesi? :)

Bana kalırsa çok doğal duran, sanki böyle "sıcak basmış" gibi görünen, çok şeker bir renk. Aldığıma çok memnunum. Wild Collection serisinin özelliklerinden biri parabensiz olması. Diğeri ise bambu özleri içermesi. Sitesinde iddia ettiklerine de kefilim. 


Flormar Wild Collection serisini yalnızca Flormar mağazalarında ve Flormar kiosklarında gördüm ben. Fiyatı 24,90 TL; ama kendi sitesinden 22,41 TL'ye alabilirsiniz. 4 yorum

 1. sanki the balm in down boy alligina benziyor, bende var guzel bir renk gerci bu da cok hosmus , gule gule kullan :))

  YanıtlaSil
 2. evet Şebnem'cim, benziyormuş gerçekten :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Evveeeettt! Çok güzel olmuş. Bu morlu makyajın da hakkı budur, diyorum. :)
  Güle güle kullan.
  Fekat bir şey eklemek istiyorum, 41'i mutlaka al. Renk benziyor gibi görünmekle beraber havası bambaşka. O allık, simli değil ama terracota olduğu için güzel bir "ışık" veriyor cilde. Soluk pembe olmasına rağmen, yüzü solgun göstermiyor. (seninki de göstermemiş) Chanel allıkların havası gibi bir şey var o renkte. Ve o serinin renkleri yenileniyormuş. Umarım kalkmaz. Kalkacaksa eğer, bir an evvel işe girip, kendime 3-5 tane yedeklemem lazım ki, hayatımın sonuna kadar yetsin. O kadar seviyorum ben. :)
  Bu mevsimde, şu an aldığın allığı biraz daha rahat kullanırsın gibi geliyor. Gerçekten beğendim. Güzel günlerde kullan.
  *Ben eski yazılarını okumakla meşgul olduğum için, yazıyı hemen görememişim. :D Hızlıca yazıp merakımı giderdiğin için çok teşekkür ederim Başakçım. :)

  YanıtlaSil
 4. Heyoo, tam bilgisayarı kapatıyordum ki yorumunu gördüm. Beğenmene de çok sevindim!

  Yok zaten 41 aklımda kaldı, bu da demektir ki alınacak! Simli değil de, sedefli geldi, ondan bir sonraki sefere sakladım. Ve evet, sanki hava soğudukça daha mat renklere gidiyor elim. Senin 41 swatch'ını da merakla bekliyorum :)

  Ayrıca da, o kadar öneride bulundun, tabii ki kırmazdım seni. Zevkle yazıyorum sonuçta!

  Kocaman sevgiler, iyi geceler! Başak

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.