Inglot Sonbahar Paletim


16 Kasım 2012 Cuma

Inglot markasını, Türkiye'ye geldiği ve benim hakkında pek az şey bildiğim günlerden beri çok seviyorum. Ürünleri kaliteli olduğu gibi, özellikle Armada AVM'deki MUA'ları da son derece bilgili, şeker ve yardımsever. Hatta sırf bu yüzden, MAC'e gidip de snob MUA'lara sinir olmaktansa Inglot'a gidip hoş sohbet eşliğinde alışveriş yapmayı tercih ediyorum. 1 ay önce de yarım saat kadar mağazada kalıp MUA'nın yardımıyla şahane bir sonbahar paleti yaptım(k) ve ten/göz makyajımı da yaptırıp mağazadan çıktım!


Far alınca, Inglot'un far fırçalarını %30 indirimle edinebiliyorsunuz. Ne zamandır bakındığım 6SS'i de böylece indirimli olarak almış oldum! Onun yazısı sonra gelecek; önce farlar...

Inglot'dan tek tek far almaktansa, yine palet yapmayı tercih ettim. Sonbahar-kış ayları için daha çok tercih ettiğim nude/doğal renkler seçmek istedim. Aklımda öncelikle, MAC Satin Taupe'a dupe olarak gösterilen P402 vardı. MUA'ya "sonbahar renkleri" deyince bana hemen bronz P405'i ve onu vurgulayacak P395'i önerdi. Ben hala aynı tonlara  bakarken "önce bunları bir deneyelim" deyip göz makyajı denemelerine başladı. Ve sonra gördük ki, bu doğal renkleri hareketlendirecek "bir şeye" ihtiyacımız var. Deneyerek AMC74'ü bulduk. Sonra da, 5'li palet almak istediğim için diğer farlara bakarken, bütün renklerle uyabilecek ve tek başına da kullanılabilecek P420'i ekledim. Ve şahane paletim hazır oldu!

Soldan sağa: P395, P405, P402, P420, AMC74


P395 ışıltılı bir bej. Aslında renk olarak Mary-Lou Manizer'a çok benziyor, biraz daha kremsi yapıda olanı diyebilirim. Paletteki diğer tüm farlarla kombinleyebildiğim gibi, kendisini genelde kaş altını ve göz pınarını aydınlatmak için kullanıyorum.

P395

P405 tam bir bronz -sedefli, metalik. MUA "bu sene bu renk olmazsa olmaz" dedi. Uygulama yapmadan çok ilgimi çekmemişti, ama P395 ile birlikte kullanınca pek hoşuma gitti. Hatta daha sonra kendisini tek de kullandım ve bayıldım. 

P405

P402 bu paletteki en sevdiğim renklerden biri, yine sedefli, yumuşacık bir taupe (gri tonlu kahverengi, boz). Bu renk beni farlarda en çok çeken renklerden biri. Niye bilmiyorum; belki de her kıyafetle gittiği ve her tür göz rengine çok uyduğu için olabilir. P402'yi ya tek başına göz kapağının tümüne tek başına ya da AMC74 ile kombinleyerek kullanıyorum ve görünüşüne bayılıyorum...

P402

P420 ise, lila alt tonlu bir gri. Paletteki diğer 3 renk gibi o da sedefli, yumuşacık sürülen bir far. En güzel AMC74 ile gidiyor, ama tek başına da gölgeli bir uygulama elde edilebiliyor. Rengi aslında yanar-döner değil; ama göz kapağına hafifçe, crease (oynar bölgeye) biraz daha koyu sürersem tek farla iki renkli makyaj elde edebiliyorum.

P420

Ve geldik paletin diğer renkleri ortaya çıkaran, patlatan rengine: AMC74. Diğer dört far Pearl (P) serisine aitken, bu güzelim fuşya AMC serisine ait. Dolayısıyla, yapısı diğer dört fardan farklı. İçinde simler var gibi dursa da, bu ışıltılar yalnızca daha aydınlık bir bitiş sağlıyor. Yapısı diğerlerine göre daha sert, ama uygulanışı ve diğer farlarla karıştırılması yine çok rahat. Bu farı yalnızca gölge amaçlı kullanıyorum ve diğer farların rengini ortaya çıkarmasına, rengine bayılıyorum!

AMC74

Baş parmaktan serçe parmağa: AMC74, P395, P405, P402, P420

Yukarıdan aşağıya: P420, P402, P405, P395, AMC74

Görsellerden de belli oluyordur, farlar renklerini çok güzel veriyor (pigmentasyonları güçlü). Uygulanmaları yumuşacık ve hepsi son derece güzel karıştırılabiliyor (blend edilebiliyor). Ben hep far bazıyla kullandığımdan, kalıcılıklarını bu şekilde değerlendirebilirim. Bazla bütün gün gözümde kalıyor hepsi. Yalnız, belki de çok yumuşak oldukları için biraz çizgilenme yapabiliyor. 

Inglot'un refill farlarını paletiniz yoksa alamıyorsunuz. Ama, palet fiyatları da çok uygun. Bu yuvarlak 5'li palet 10 TL. İçine 5 adet far yerleştirirseniz, kampanya ile 79,90 TL'ye geliyor (ki normalde farların tanesi 19 TL). Yani, bu şekilde 1 far ve palet bedavaya gelmiş oluyor. Daha önce de yazmıştım, Freedom System paletlere yalnızca far koymak zorunda değilsiniz. Ben öyle olsun istedim; ama, iki far yerine bir kapatıcı ve bir de ruj koyabilirdim. Çok seyahat etsem, kesin bu tür bir palet oluştururdum kendime...

Ben farların plastik kaplarını atmadım. İlkbaharda yeni palet almak yerine, bu paletteki farları plastik ambalajlarına geri koyup yerlerine ilkbahar renklerini yerleştirmeyi düşünüyorum.


Inglot hayvanlar üzerinde deney yapmayan, cruelty-free bir marka. Ürün içerikleri nispeten temiz. Ürün gamı geniş, ürünleri kaliteli! Ben seviyorum bu markayı ve herkese de tavsiye ediyorum... Sevgiler!
8 yorum

 1. Ben de çok kullanırmış gibi gidip cırtlak simli üç tane seçip almıştım, ne zeka!!
  Şimdi seninkinin renklerini görünce tekrar İnglot'a saracam galiba

  YanıtlaSil
 2. Coook renk secenegi var Luna'cim, benim her seferinde agzimin suyu akiyor :))

  YanıtlaSil
 3. P420 benim de cok sevdigim bir farim. Ama sende gordugumden beri p405 aklimda! Inglot forum bornova mua lari da oyle tattli ki anlatamam. Brow powder da siddetle oneririm.

  YanıtlaSil
 4. Demek ki zevklerimiz benziyor Di'ciğim :) P405 gerçekten güzel; yazın da bronz tende olay olabilir :)

  Demek ki Inglot MUAlarının genel özelliği bu :) Umarım bozulmazlar, hep tatlı kalırlar!

  Brow powder aklımda. Çok üşeniyorum gerçi toz kaş şekillendiricileri kullanmaya ama madem önerdin, bakiciim :) Öperim!

  YanıtlaSil
 5. Wowwww, harika bir palet olmuş. Bunlarla en kısa zamanda bir makyaj yazısı istek yapıyorum. :)
  Ben nedense Inglot'ya çok uzak duruyorum. Bir kez fırça bakmak için heyecanla girdim, bütün fırçaların kocaman olması beni ürküttü. İyi de bunlar benim yüzüme/gözüme çok büyük deyince, mua da aldı, göz kapağımın tamamı kadar bir fırçayla bana blending uygulaması yapmaya çalıştı. Blending fırça bildiğin badana fırçası ebatlarında kaldı gözümde. :)
  O günden beri bir daha vitrinine bile bakmadım nedense. Ama seninkilere bittim bayıldım. Bir ara uğrasam iyi olacak.

  Güle güle kullan canım.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba, çok iyi yapmışsın bu paletle, Mac far olayında benim çok pahalıma gidiyor açıkçası,inglotun renk yelpazesi ve ürün alana fırça kampanyası de güzel, ürünlerini güle kullan,Başak(adaşız bu arada di mi?) ...

  YanıtlaSil
 7. Tannesi, Inglot'un fırçaları gerçekten büyük. Hele 4SS, kocaman! 6SS bana gölge ve blending için iyi oluyor; ama sana tabii ki büyük gelir. Fırçaları geç, ama farlar çok güzel :) Tamam, en kısa zamanda makyaj postu gelecek o zaman :D Söz!

  YanıtlaSil
 8. Merhaba Adaş :)
  MAC'in ürünleri güzel, ama gerçekten fiyatları pahalı. Inglot da hemen hemen aynı kaliteyi yakalamış bir marka ve fiyatları da gayet uygun.
  Çok teşekkür ederim, sevgilerimle :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.