La Roche Posay Hydraphase Intense UV Legere


22 Kasım 2012 Perşembe

Cildimin karma ve fakat bir o kadar da "nemsiz" olmasından (*) dolayı bitmek tükenmek bilmeyen "nem veren ama yağlandırmayan krem" arayışındaki son durağım La Roche Posay'in Hydraphase Intense UV Legere yüz nemlendiricisi oldu. 


Yazın La Roche Posay'in Toleriane Fluid nemlendiricisini kullanıp çok da sevmiştim. Dolayısıyla, Fransa'da Türkiye'ye göre çok daha uygun olan fiyatını görünce de, bu kremi almakta tereddüt etmedim. 


Hydraphase Intense'in iki serisi var: Legere ve Riche. Legere, karma ciltler için, riche ise kuru ciltler için. Benim cildim karma olduğundan, kıvamı daha hafif olan Legere'i tercih ettim. Dolayısıyla ürün, pompalı tüpte geldi. Fakat, Toleriane'den sonra yine de epey yoğun olduğunu düşündürdü bana. 

Toleraine'den bir miktar daha yağlı gibi hissetmeme ve kıvamı da daha yoğun olmasına karşın ciltte güzel emilen ve cildi yağlandırmayan bir nemlendirici olduğunu söyleyebilirim. Bu ürünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Bir ara, cildimde birden sivilceler çıktığında kesmiştim; ama yeniden kullanmaya başladığımda böyle bir sorunla yeniden karşılaşmadım (anlaşılan o ki, sivilceler Pure Beauty BB kremin suçuymuş). Cildimi güzel yumuşattığını söyleyebilirim, hoş bir aydınlık da veriyor. 


Fakat, ben beklediğim "nem yüklemesini" bu kremde bulamadım ne yazık ki. Düzgün, sivilce yapmayan, soğuk havalarda da cildimi koruyacak, üstelik SPF 20, UVA 8 içeren bir nemlendirici. Dolayısıyla, bitirene kadar da kullanacağım. Belki, Yves Rocher'nin nem serumuyla birlikte kullandığımda etkisi daha iyi ortaya çıkar; ama, tek başına nem verme özelliğini yeterli bulmadım. Yine de, uzun vadeli kullanımda, içindeki hyaluronic asitin etkisini göstermesini umuyorum...----------
(*) En son, Sephora'nın cilt bakım analizinden yararlandım. Bir aletle cildimdeki gözeneklere, yağ dengesine, nemine, pigmentasyonuna ve kırışıklıklarına baktılar. Cildim aşırı derecede nemsiz çıktı :S Analizi yapan bayan bunun su içmekle çok fazla ilgisi olmadığını, nem serumu ve nem maskesi olmadan pek toparlanmadığını söyledi. Ürün satışı yapılmadığı için de inandım doğrusu :)

-----------------

NOT1: Çekiliş postuna yorum yapan ve birbirinden güzel şeyler yazan herkese çok çok teşekkürler! Sıra karışmasın diye yanıt yazmıyorum; ama güzel dilekleriniz ve güzel sözleriniz için çok çok teşekkür ediyorum!!! Bu deneyimleri sizinle paylaşmak çok keyifli, iyi ki yaziyorum! Sevgiler...

NOT2: Çekiliş yazısı nerde? diyorsanız, işte BURADA :)6 yorum

 1. cilt tipimiz birbirine çok benziyor, bundan ben de kullandım canım yalnız benimkinin kapağı beyazdı. nefret ettiğim bir üründü, emilmiyordu ve cildimden kabuk kabuk soyuluyordu. belki formulasyonu değiştirmiş olabilirler ben 2 sene önce almıştım.

  YanıtlaSil
 2. Valla ben kendi cilt tipimden nefret ediyorum Onur'cum :( Şu nem olayını çözemedim; YR serumdan umutluyum az biraz. Ama bu ara Elixir 7.9 kürü yaptığım için kullanmaya başlamadım :) Bilmiyorum, sana iyi geldi mi?

  Bu üründe ben anlattığın tarzda bir sıkıntı yaşamadım. Formülü iyi, emilmesinde sorun yok. Ama zaten sürerken de bir ferahlık hissetmiyorum, ekstre bir nem de vermiyor. Peşinden koşulası değil benim için yani :)

  YanıtlaSil
 3. kesinlikle canım, hem karma hem nemsiz olunca kullandığım ürünlerin çoğu ya yağlandırıyor ya yetersiz geliyor ortasını çok net göremiyorum :(
  Yves nem serumunda 2 haftayi bitirdim, cildin susuzluğunu alıyor keşke kokusuz olsaydı.

  YanıtlaSil
 4. Of işte, aynen! Ortasını göremiyorum ben de :s

  Hmm, demek kokusu dışında başarılı denebilir. Güzel, sevindim. Kokusuna katlanabilirim; zaten burnum çok işlevsel değil :) Teşekkürler bilgi için :)

  YanıtlaSil
 5. Elixir 7.9 u yazmis miydin? Onu merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 6. Hayır daha yazmadım Di'cim, 1 aylık kürün bitmesini bekliyorum. Şurada, tester kullandığım zaman yazdığım kısa yorum vardı: http://surdarcenciel.blogspot.com/2012/09/yves-rocher-urunlerini-denedim.html

  Fikirlerim değişmedi aslında, çok çok iyi bir serum olduğunu düşünüyorum! Zaten sürekli kullanılmıyor. Yılda bir kaç kez, 1 ay boyunca kullanılması öneriliyor :)

  Bu ay sonunda yazacağım, öptüm :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.