NARS İkili Göz Farı -Violetta


7 Kasım 2012 Çarşamba

Bu da benim NARS'tan ilk göz farım; son da olmayacağını umuyorum. Çünkü bütün farlarının yapısı böyleyse, kullanmaktan, yenisini almaktan vazgeçemem sanki. 


NARS Violetta almak aklımda yoktu. NARS'tan far almak aklımda yoktu aslında. Fakat bir akşam Kentpark AVM'de dolaşırken aklıma Harvey Nichols'taki NARS indirimi geldi. Allık içn girdim; ama uzun süredir bu indirim devam ediyor olduğundan allıklar, pudralar talan edilmişti. Ben de farlara bakmaya başladım. %50 indirim olduğunu öğrenince ve bu ikiliye de bayılınca, almadan edemedim.


NARS Violetta, biri mat diğeri ışıltılı, birbirini tamamlayan iki renkten oluşuyor. Mat olan tam bir leylak rengi. Tamamen mat, toz olmasına rağmen krem gibi kayan yapıda ve tonu çok soluk olmasına karşın güçlü pigmentasyonu sayesinde rengini tek fırça darbesinde gayet güzel veren nefis bir far. Işıltılı kızım ise pırıl pırıl bir eflatun. Fakat, aklınıza simli farlar gelmesin. NARS'ın denediğim bütün "ışıltılı" farlarının yapısı aynı. Asla sim sim durmuyor, dökülmüyor; fakat sürer sürmez nefis bir ışıltı katıyor. Mat olan far gibi, bu far da yumuşacık uygulanabilen, rengini kolayca veren cinsten. 


Ben leylak rengini bütün göz kapağıma uygulayıp ışıltılı olan renkle de gölge yapıyorum ve göz altımı da belirginleştiriyorum (bakınız aşağıdaki foto). Fakat, her iki farı başka renklerle kombinlemek, ya da tek başlarına kullanmak da mümkün. Çok kullanışlı iki renk kısacası.


NARS farları indirimli almak istiyorsanız -hala renkleri mevcut mu bilmiyorum ama- Harvey Nichols'a uğrayabilirsiniz. Ya da Sephora'dan 72 TL civarına satın alabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.