Yves Rocher Elixir 7.9 Serum


28 Kasım 2012 Çarşamba

Bu serumu ilk defa kızkardeşin kullandığını duymuştum; daha sonra da Fransa'daki Yves Rocher alışverişimde testerını verdikleri için deneme şansım olmuştu (TIKTIK). Denediğim günden beri de, Yves Rocher'de bir indirim olsa da alsam diye bekliyordum ki, geçen ayın Kelebek İndirimi gününde %40 indirimle satın alabildim. 


Öncelikle belirteyim, bu serum aslında bir kür. Yani, yıl boyunca sürekli kullanılacak bir ürün değil; zaten içindeki açıklamada da, yıl boyunca bir kaç kez, bir ay boyunca kullanılması öneriliyor. Sabah ya da akşam, ya da sabah-akşam (günde iki kere) kullanabiliyorsunuz. Ben bu ay sabah-akşam kullandım (gerçi, iki gecede bir Bioderma Sebium Serum kullanıyorum yine bu ay). Bu bir nem serumu değil; yalnızca cildi toparlamak, tonunu düzenlemek ve daha aydınlık bir görünüme kavuşturmak için geliştirilmiş bir kür. Dolayısıyla, yılda bir kaç kez bu serumu, her gün düzenli olarak da Yves Rocher'nin nem serumunu (Hydra Vegetal) kullanmayı düşünüyorum.


Serumun yapısı çok ince, jel-losyon kıvamında. Bir damlası benim tüm yüzüme yetiyor. Bitkilerden oluşturulmuş doğal formülü nedeniyle bitkisel bir kokusu var; fakat çok hafif ve beni rahatsız etmiyor. Yüzüme sürdüğüm anda ferahlık hissi veriyor ve cilt tarafından tamamen emildiğinde cildi anında sıkılaştırıyor. Düzenli kullanımda, cildin tonunu düzenlediğini ve cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kırışıklıklar üzerindeki etkisi konusunda, 1 aylık bir kullanımla bir yorum yapamayacağım; ama ben, genel olarak kremlerin/serumların böyle bir "geriye döndürme" etkisi olabileceğini düşünmeyenlerdenim. 


1 ay sabah-akşam kullanımda 30 mL'lik damlalıklı şişesinin üçte biri tükendi. Ben iki ayda bir, bir ay boyunca kullanmayı düşünüyorum. Dolayısıyla, yılda iki kez bu serumdan almam yeterli olacak gibi görünüyor. Yves Rocher Elixir 7.9'un normal satış fiyatı 79,90 TL. Zaman zaman indirimleri de oluyor. Fakat, bittiği zaman indirimini beklemesem de olur; o kadar memnun kaldığım bir ürün ve fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. 30 yaş üstü herkese şiddetle öneririm.


--------------------------

NOT1: Çekiliş postuna yorum yapan ve birbirinden güzel şeyler yazan herkese çok çok teşekkürler! Sıra karışmasın diye yanıt yazmıyorum; ama güzel dilekleriniz ve güzel sözleriniz için çok çok teşekkür ediyorum!!! Bu deneyimleri sizinle paylaşmak çok keyifli, iyi ki yaziyorum! Sevgiler...

NOT2: Çekiliş yazısı nerde? diyorsanız, işte BURADA :)2 yorum

  1. :) dün bu ürüne elim gitti gitti geldi. ama bioderma serumum henüz bitmediği için almadım. bioderma'yı da şiddetle öneriyorum. onu kullanmaya başlayınca başka krem sürme ihtiyacı bile duymadım.

    YanıtlaSil
  2. Senin önerilerin hep isabetli kızkardeş :) Ok, Bioderma serum aklımda :) Öptüm!

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.