Bioderma Sebium Pore Refiner / L'Arc-en-ciel

Bioderma Sebium Pore Refiner


19 Aralık 2012 Çarşamba

Bu ürünü bir Lila Kutu alışverişim sırasında denemek için istemiştim. Gözenekler karma/yağlı ciltlerin büyük sorunu ve ben de bu sorundan muzdarip biri olarak işe yarayıp yaramayacağını çok merak ediyordum.Bana gönderilen deneme boyu, aslında normal boyun yarısı, yani 15 mL idi. Çok düzenli kullanamadım; ama son iki haftadır her sabah T bölgeme uyguluyorum. 15 mL'lik ürünün toplam kullanım süresi 1 ayı buldu sanırım. 


Ürün, hafif şeffaf yapıda, jel-losyon arası bir kıvamı var. Gözenek ürünlerinin ortak özelliği olan silikon bu üründe yok, dolayısıyla kolay uygulanıyor ve aslında ferah bir his de veriyor. Ürünü uyguladıktan sonra 1-2 dakika içinde sürülen bölge matlaşıyor ve kadife gibi görünüyor. Fakat, anlık olarak gözenek küçültme etkisi yok. Hatta sanki matlaşınca, siyah noktalarım daha çok gözüme batıyor benim...


Uzun vadeli etkilerini bilmiyorum; ama bir aylık kullanımda benim gözeneklerimde ya da siyah noktalarımda herhangi bir etkisi olmadı. Dolayısıyla, bakım olarak bana hitap etmedi. Daha hafif gözenekler ve siyah noktalı ciltler için yararlı olabilir.

Fakat, makyaj bazı olarak son derece başarılı olduğunu düşünüyorum. Parlayan, yağlı bir cildiniz varsa, makyaj altına Pore Refiner kullanarak hem cildinizi matlaştırabilir, hem de uzun süre parlamasını engelleyebilirsiniz. Bu arada bakım yapmış olursa, ne ala! 

Şu an Benefit Porefessional'ı aynı amaçla kullanmaya başladım (sevgili ConCon'cum çok uygun bir fiyata edinmemi sağladı, teşekkür ediyor, öpüyorum). Fakat, o bitince, baz olarak yeniden Bioderma'ya dönebilirim.

Bioderma Sebium Pore Refiner'ı eczanelerden ya da online dermokozmetik sitelerinden 47-60 TL arası bir fiyata satın alabilirsiniz. 6 yorum

 1. Sanırım gözenkleri kalıcı olarak küçültecek etkili bir ürün yok. Benimkiler de artık iyice açılmaya başladı ve son zamanlarda sinirimi bozuyorlar.

  YanıtlayınSil
 2. ben slikonludur diey hiç yanına yaklaşmamıştım, ama yengeme hediy eetmiştim gözeneklerden şikayetçi olduğu için. O sadece bakım olarak kullanıyor makyaj yapmıyor üstüne ve çok memnun işe yaradığını söylüyor.

  YanıtlayınSil
 3. Makyajlı Haller, sanırım ilaç dışında dermo da olsa kozmetik ürünlerinden pek yarar yok bu konuda :)

  YanıtlayınSil
 4. İnci'cim, silikonlu değil. Kıvamı çok güzel bir krem aslında.

  Bakımlı Blog'un yazarı da işe yaradığını yazmıştı; ama onda çok fazla gözenek sorunu yokmuş. Bir ayda etkisi belki anlaşılmaz; ama ben hala gözenek sorunu çok olmayanlarda daha iyi etki göstereceğini düşünüyorum :) Yengenin işine yaramasına da çok sevindim, ne güzel :)

  YanıtlayınSil
 5. bana da dün cilt doktorum yazdı bu ürünü. gece yüzümü jel ile yıkayıp tonikledikten sonra tüm yüze sürecekmişim. gündüz kullanma dedi. bir çok yerde makyaj bazı olarak kullanıldığını görünce şaşırdım:)))bakalım etkisini hissettirecek mi? merak içindeyim:)

  YanıtlayınSil
 6. Merhaba Su Can, bu kremin içinde gündüz kullanımı engelleyecek herhangi bir şey var mı, bilmiyorum. Ama olsaydı, kutunun üzerinde yazardı. Belki doktorun tedavinin etkisini arttırmak için böyle bir kullanım önermiştir. Umarım senin sorununu çözer :) Sevgiler.

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.