Bioderma Sebium Serum / L'Arc-en-ciel

Bioderma Sebium Serum


4 Aralık 2012 Salı

Bioderma'nın bu güzel serumu bana İnci'den hediye. Ekim ayında peydah olan sivilcelerime çare ararken gönderdi canım arkadaşım, sağolsun. Kasım ayı boyunca gün aşırı, geceleri kullandım. Ve sonuç: sivilcesiz bir cilt! Son söyleyeceğimi ilk söyledikten sonra ayrıntılara geçiyorum...


Bioderma Sebium Serum karma ve yağlı ciltlerdeki kusurları gidermeye yönelik bir jel. Vaatleri arasında kızarıklıkları/sivilceleri gidermek, nazikçe soyarak cildi yumuşatmak ve pürüzsüzleştirmek, ve cildi dengeleyerek daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlamak yer alıyor. Cildi yumuşatan ve pürüzsüzleştiren glikolik asit ve cildi yatıştıran D-Panthenol içeriyor. Bioderma'ya özel Fluidactiv kompleksi de ciltteki sebum (yağ) dengesini kuruyor ve koruyor. 

Kutunun üstünde bunlar yazıyor. Ve 1 aylık kullanımım sonucu söyleyebilirim ki, dediklerini yapıyor! Bu 40 mL'lik tüpteki jel benim sivilcelerimin daha çabuk yok olmasını sağladığı gibi, çıkmaya yeltenen sivilceleri de yok ediyor. Yapısı jel-su kıvamında, az miktarı bütün yüze yetiyor. İnce, uzun ağızlı tüpü de ambalajdan fazla ürün çıkmasını engelliyor. Uygularken yüzünüzün hafifçe yandığını hissediyorsunuz, ama rahatsız edici değil bu his. 


Bioderma Sebium Serum'u isterseniz gece aşırı sürekli, isterseniz 4 hafta boyunca her gece kür olarak kullanabilirsiniz. Ben şimdi 4 haftalık kürü yapıyorum. Daha sonra bir kaç gün ara verip yine gün aşırıya döneceğim. 

Karma ve yağlı cilti olup da sebum dengesinden rahatsız olan, parlama ya da sivilce sorunu yaşayan herkese öneririm. Bu serumla tanışmama vesile olduğu için de İnci'ciğime yeniden çok teşekkürler!!!


----------------------
NOT1: Çekiliş postuna yorum yapan ve birbirinden güzel şeyler yazan herkese çok çok teşekkürler! Sıra karışmasın diye yanıt yazmıyorum; ama güzel dilekleriniz ve güzel sözleriniz için çok çok teşekkür ediyorum!!! Bu deneyimleri sizinle paylaşmak çok keyifli, iyi ki yaziyorum! Sevgiler...

NOT2: Çekiliş yazısı nerde? diyorsanız, işte BURADA :)8 yorum

 1. Detaylı güzel bir yazı olmuş. Çok sevindim beğendiğine. Ben başka şeyler de kullandığım için daha nadir kullanıyorum şu an ama ilk sivilcelendiğimdeki kür çok çok işe yaradı. Sevindim memnun kaldığına. Çok ta bereketli bir ürün

  YanıtlayınSil
 2. Yeniden teşekkürler İnci! Oldukça memnun kaldım ben, bittikçe alacağım ilk cilt bakım ürünüm olabilir kendisi :))

  Sevgilerimle!

  YanıtlayınSil
 3. Mucize ürün desene!
  Çok sevindim seni sivilcelerinden kurtardığına...
  Ben aknelerim için oral yolla tedavi gördüm 7-8 ay kadar ama aklımda olsun. Umarım hiç kullanmak zorunda kalmam. :)
  Yıllarca kistik aknelerimden çook çektim de... :)

  YanıtlayınSil
 4. Tannesi'cim, tabii bahsettiğim sivilceler malum dönemlerde ya da mevsim geçişlerinde ya da saçma bir ürün yüzünden ortaya çıkan sivilceler. Bunlarda etkili olduğunu düşünüyorum; ama ilaç alınması gereken durumlarda ne derece işe yarar, onu bilemiyorum...

  Fakat bence, senin sorunun artık çözülmüş, dönemsel olarak ortaya çıkıp da seni rahatsız eden türde sivilceler olursa, kullanabilirsin :)

  Öperim!

  YanıtlayınSil
 5. sivilceleri söndürmesi şahane ya yavaş yavaş aklıma giriyor ama cildim kuru-karma. :/
  sence ne yapsam alsam mı ki?

  YanıtlayınSil
 6. Dofa Dofa, ben bu serumun cildi kurutucu bir etkisini görmedim açıkçası. Benim cildim de çok yağlı değil. Tam karma cilt. Kuruma hissetmedim.

  Bu serum zaten gece kullanılıyor, üzerine her zamanki gece nemlendiricini sürersen, kuruma yapacağını hiç zannetmiyorum. Testerına ulaşma şansın varsa, önce öyle dene derim. Yoksa ve sivilce konusunda da sıkıntın varsa, bence alabilirsin :)

  YanıtlayınSil
 7. ben de severek kullanıyorum
  çok bariz etkisini görmedim ama verdiği aydınlık ve tazeliği seviyorum

  YanıtlayınSil
 8. Ben sivilceler üzerindeki etkisini ciddi ciddi gördüm, çok mesudum!

  Hatta, son zamanlarda yanağımda çıkmaya çalışan kafam büyüklüğünde bir sivilce adayı vardı... bir kaç gün olduğu yerde tuttu, sonra da yok etti :)

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.