Bitirme Ödevi! / L'Arc-en-ciel

Bitirme Ödevi!


5 Aralık 2012 Çarşamba

Çok severek izlediğim, kendi de blogu kadar şeker ve sıcak olan Kozmetik Deneyimleri bu "bitirme ödevi"ne beni de dahil etmiş. Çok da iyi etmiş! Aslında herşey Mission Beauty'den Shayna ile başladı:

Şimdi bir teşvik çalışması başlatmak istiyorum  blogger arkadaşlarım arasında. Gelin ara sıra kullandığımız ama atmaya da kıyamadığımız, içinde çok az kalan ürünleri bitirmek, kullandığımız malzemelerle rutin program oluşturmak ve daha fazla almamak  için birbirimize örnek olalım, project panlar oluşturalım. Hem böylece 2013'e yepyeni kozmetiklerle başlamış oluruz hem de paramız bize kalır, zengin oluruz.

Düşünce güzel; maksat "bunları hemen bitireyim de yenisini alayım" değil. Kullanılmayan, bozulup yazık olacak ürünleri tüketip parasının hakkını verme, düzenli kullanıma teşvik etme amaçlı. Benim açımdan, bitenlerin yerine yenileri gelebilir de, gelmeyebilir de. Ama "madem aldım vaktiyle, hakkını vererek kullanayım" demek için iyi bir fırsat oldu. Kozmetik Deneyimleri'ne teşekkür ediyorum :)1- Dairy Fun Duş Jeli -Çikolatalı: Taa geçen sene online alışveriş sitelerinden birindeki kapmanyadan alıp, kullanmaya sıra gelemeden bekleyen duş jeli. Kokusunu çok ağır bulsam da, kullanıp bitireceğim seni!

2- MAC Prep+Prime Skin Base Visage Makyaj Bazı: Bir heves makyaj bazı aldım, sonra ne oldu? Rafta kaldı... kullanım süresi dolmadan bitirmem gerek. Fakat, yüzümde sivilce yaparsa, şansı kalmayacak. -Bitmedi; ama yerini buldu :)

3- Biotherm Biopur Pore Reducer Mask: Bu maskeyi aslında seviyorum; fakat, Fresh Line maskelerini daha çok beğeniyorum ve cildime daha iyi geliyor. Bunu bitirip Fresh Line'a geçeceğim.

4- D&P Kenzo Flower Açık Parfüm: Sabunsu, çiçeksi, hafif bir koku. Bu bitince daha parfümüm var (Carolina Herrera VIP 212), ama öncelikle ferah ferah kokusu olan bitsin, sonra kış kokusuna geçeyim istiyorum...

5- Biotherm Aquasource Eye ve Age Ftness Power2 Göz Kremleri: Bunları büyük umutlarla alıp çok da işime yaramadığını görünce hayal kırıklığına uğrayıp üstüne 2-3 göz kremi denemesi yaptım. Etkisini tam anlayabilmek için henüz bloga bile yazmadım (önümüzdeki haftaya söz). Artık bitireyim de, yeni göz kremi arayışıma başlayayım istiyorum! -BİTTİ!!!!

6- Bioderma Sebium Pore Refiner -15 mL: Yani bu da, tester ürün ama bende süründü. Her gün kullanıp bitireyim, etkisi var mı yok mu anlayayım istiyorum artık! -BİTTİ!!!!

7- Benefit They're Real Mascara: Deluxe boy, sevdiğim rimelim. Bitmeye yüz tuttu sanırım. Bitsin, yılbaşına doğru heyecanla denemeyi beklediğim L'Oreal Volume Million Lashes'ı açacağım! -BİTTİ!!!!

8- MAC Select Sheer Powder NW20: Bu pudrayı seviyorum ve yüzüme, cildime iyi gidiyor. Her gün kullanabilmeyi teşvik amacıyla buraya ekledim. Bitince gidip aynısını alırım sanırım.

Benim "bitirme ödevi"m böyle... Makyaj ürünü pek koyamadım, çünkü "bitsin" istemiyorum  hiçbiri :)) 

Katılmak isteyen herkesi bekleriz! Mesela Beautiful and Sweets, Bugün Kozmetik Konuşalım, Tannesi ve Görkem katılmak isterler mi?7 yorum

 1. Ah işte bu konuda çok zayıfım. Bir üründen sıkılmışsam, yarım bırakmışsam, geri dönüp bitiremiyorum:(

  YanıtlayınSil
 2. :) canım benim ben de ayıklayayım da yazayım bari. Çok güzel birşey bu, dediğin gibi kullanmadığım yarım yarım kalmış bi sürü ürün ziyan zebil oluyor. En kısa zamanda yazacam muccckkkj

  YanıtlayınSil
 3. Hmmm, ben de bakayım bir neleri dahil edebilirim... :)
  Bu arada o Mac primer sivilce falan yaparsa (kii umarım yapmaz) sakın çöpe gitmesin, ben talibim! :D
  Aslında var elimde düzenli kullandıklarım ve kullanmam gerekenler! Ben de hazırlayayım en kısa zamanda. Teşekkürler! :)
  *makyaj ürünlerimin bitmesine ben de kıyamıyorum ama onlardan da elimde sürünenler olabilir... :)

  YanıtlayınSil
 4. Görkem, ben de öyleydim. Fakat evlilik, çocuk vs'den sonra insan kendini biraz suçlu hissediyor :))

  Luna'cım, seninkileri de merak ediyorum!

  Tannesi, mail atacağım sana ;) Seninkileri de merakla bekliyoruum :)

  Sevgiler, herkese!

  YanıtlayınSil
 5. Tam da okurken acaba becerebilir miyim diyordum ki yazinin sonunda ismimi gordum:) Ben de o kadar cok urun var ki nasil bir secim yaparim bilemiyorum ama deneyecegim. Ama 1 hafta Ny'ye gidiyorum biliyosun oraya sadece gerekli ve sevdiklerimi goturecegim. Bende de ayni makyaj bazi var macin. Ilk baslarda sevip cok kullaniyrdum ama simdi emin degilim etkisinden, sivilce yapar mi die ben de cekiniyorum. Bi tekrar deniyeyim olmazsa tannesiye verrbilirim ama icinde ne kadar kaldi bilmiyorum.

  YanıtlayınSil
 6. İnci'cim, 5 tane falan, ay artık kullanayım da bitireyim dediğini seç bence. Çok seçince insan strese giriyor :)))

  NY'da iyi eğlenceler, iyi alışverişler... ben gitsem şimdi ne patlatırım, aaah ah :)

  YanıtlayınSil
 7. Ahahahah, benim bayıldığım bir ürüne hepiniz ne kadar şüpheyle yaklaşıyorsunuz. Ben cildimin kıymetini bilmiyorum sanırım. :P Şaka bir yana, gerçekten çok başarılı bir baz bence, benim cildimle çok iyi anlaşıyor. Bende biraz geniş gözenek sorunu var, burun kenarlarında... Mac'te bununla bana iki ayrı sefer makyaj uygulaması yaptılar (ürün deneme amaçlı) gözlerime inanamadım; sanki benim cildim değildi... Sample istemiştim, özel günlerde onu kullanmaya devam ediyorum. Bende herhangi bir soruna yol açmadı ama sürekli kullanmadım da tabii, kesin konuşmayayım. Bence bu ürüne şans verin kızlar. Ben çok çok çok başarılı buluyorum. Ama illa ki atacağım diyorsanız, o zaman konuşuruz. :)

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.