Essence Superfine Eyeliner


21 Aralık 2012 Cuma

Sırf gördüğüm eyeliner uygulamaları bazı makyajlarda çok iyi duruyor diye, denemek adına bu ürüne bir şans vereyim dedim. Hani Essence'in bazı ürünleri çok güzel oluyor ya, bu da onlardan biri olur diye ummuştum...

Fena halde yanılmışım! Bu eyeliner için söyleyebileceğim tek şey: kötü! 


Swatch vs fotoğrafı koyamayacağım ne yazık ki; nedenini az sonra yazacağım maddelerde bulabilirsiniz.

- Ucu aslında güzel, hem kalın hem ince uygulamaya olanak verecek şekilde;
- Ancak, elimde swatchladığımda gayet düzgün ve net çıkan rengi gözde asla bu şekilde çıkmıyor. Baz olsa da, olmasa da durum değişmiyor.
- Elimden silinememesini iyi bir özellik olarak düşünmüştüm; ama, resmen gazlı kalem gibi. Lush Ultra Bland temizleyici+La Roche Posay Misel solüsyon ikilisi bile gözden sökemiyor.
- Hata affetmiyor, zaten rengi düzgün çıkmadığı için bir kaç kat çekmek gerekiyor; ama o katlardan birinde hata yaparsanız, temizlemek de düzeltmek de imkansız!
- Hadi sileyim baştan makyaj yapayım derseniz (bugün benim yaptığım gibi) yüzünüzü çamaşır suyuyla yıkayın bence. Ben bütün gün göz altıma bulaşan bu ürünü temizleyemediğim için panda gibi dolaştım! Nasıl çıkacak, hiçbir fikrim yok! 

Kısacası, nefret ettim. Aklınızda bulunsun; gördüğünüzde kaçın...12 yorum

 1. Bende bundan aldım ne yazık ki ve aynı sebeplerle nefret ettim. Paratik olur sanmıştım ama tam bir hayal kırıklığı oldu

  YanıtlaSil
 2. oww ben de ucunu beğendiğim için alayım diyordum kiii iyiki almamışım..

  YanıtlaSil
 3. Off, çok kötü değil mi ya... nefret ettim resmen :( hadi güzel olmasın da, bütün gün görüntümü de mahvetti...

  YanıtlaSil
 4. Aman diyeyim audrey, sakın!

  YanıtlaSil
 5. Bende de gel eyelinerı var, oda başarılı aslında ama seni çok iyi anlıyorum çünkü gel eyelinerıda silinmiyor, resmen geçmiyor, iki saat makyaj temizleyicileriyle uğraş dur:/ ama Essence resmen böyle bir marka, bazı ürünleri şahane çıkıyor bazıları berbat.

  YanıtlaSil
 6. Ya kalıcılı var, kalıcılık var. Mesela Lancome kalemler. Bütün gün silinmez gözden, ama makyaj temizleyiciyi değdir, gidiverir. Bunun gibi ispirtolu kalem mantığında kalıcı ürün nedir yahu?

  YanıtlaSil
 7. Yakın zamanda eyeliner almaya gidecektim bunu okuduğum iyi oldu. Teşekkürlerr

  YanıtlaSil
 8. hemen yazisi geldin helal sana :) bugun ayrica cok guzeldin gozlerimizi zira hep rujuna odakladin:)

  YanıtlaSil
 9. Alterra likit eyeliner bakabilirsin daha önce denemediysen...ben sadece jel eyeliner sürmeyi becerebildiğim için denemedim ama bir arkadaşım kullanıyor ve çok memnun...tabii jel eyeliner en iyisidir bence ...mac favorim...baljovi paletteki koyu renkleri fırçamı suya dokundurup eyeliner olarak sürüyorum ...çok rahat ve değişik renkler kullanmış oluyorum:)

  YanıtlaSil
 10. hadi Ya:/!nıye oyle halbuki dışına aldanıp alıverirdim ben,bilgilendırdıgın guzel oldu çok saĞol ...
  dogrudur yanii bende lorealden aldıgım superliner carbon glos eyelınerıde begenmemısdım ben hıcmı hıç kalıcı deĞil verdıgım paraya acıdım resmen sakın ha almayın derim onuda ....

  YanıtlaSil
 11. Hayat Bana Güzel, öperim :))

  Seregon, Alterra'yı kullanmıştım ben; ama fırçası çok ince onun da ve pek kalıcı değil... Sanırım, dediğin gibi jel eyeliner ya da koyu renk far denesem daha iyi olacak.

  Matruşka, söylediğin iyi oldu. Ben bir süre bu kalem tipi olanlardan uzak duracağım...

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.