Inglot AMC Face Blush -Likit Allık No. 86 / L'Arc-en-ciel

Inglot AMC Face Blush -Likit Allık No. 86


16 Aralık 2012 Pazar

Inglot'tan son seçtiğim ürün ise, daha önce İnci'nin pek methettiği likit allık oldu. Renk olarak, aslında palet içinde almış olduğum AMC Blush 55'in rengine benzer; ama biraz daha uçk pembeye yakın bir renk seçtim. Açıkçası, pigmentasyonunu gördükten sonra, daha koyu renkleri seçmeye cesaret edemedim!


Likit allık 15 mL'lik pompalı cam şişede geliyor ve pompasıyla ürün miktarı rahat ayarlanıyor. Renginin açık olduğuna güvenip bir mercimek tanesinden daha fazla sıkmamakta yarar var. Çünkü ürün çok ama çok pigmentli. Mercimek tanesi kadar ürün hafif bir renk için bütün yanağa yetiyor. MAC 187 ya da stippling tarzı bir fırçayla çok rahat uygulanıyor, çok kolay dağıtılıyor ve dağıtılırken yapısı pudralaşıp sabitleniyor. Yapısı pudralaşmasına karşın sıvı ürünün verdiği aydınlık görünüm ortadan kaybolmuyor. 


Bu yukarıdaki swatch'ta gördüğünüz dağıtılmış renk, o mercimek tanesinin epeyce bileğe yedirilmiş hali. Bu noktada, isterseniz daha az dağıtarak daha yoğun bir renk elde etmeniz, isterseniz de çok yedirerek daha hafif bir ton sağlamanız mümkün. 

Rnk olarak, girişte de bahsettiğim gibi, gül kurusu rengindeki AMC Blush 55'e ok benziyor; fakat, iyice yedirildiğinde çok daha uçuk, pembemsi bir ton alıyor. 

Sol: AMC Blush 55, Sağ: AMC Likit allık 86

Kalıcılığı toz allıklar kadar uzun süreli olmasa da, yine de son derece başarılı. Üstelik, aydınlık bir cilt için de ideal. Bir avantajlı yanı da, bu allığı dudaklarınıza uygulayarak ruj olarak da kullanabilirsiniz. Ben bugün uyguladım ve sonuç çok hoşuma gitti. Dudakta mat ruj gibi duruyor; dolayısıyla, üzerine ya da altına parlatıcı /lip balm sürerek de kullanabilirsiniz.

Yanakta ve dudakta: Inglot AMC Face Blush No. 86

Inglot AMC Face Blush'ın normal satış fiyatı 37 TL; ancak, 3 ürün ve üzeri alışverişlerde %50 indirimle 18,5 TL'ye satın alabilirsiniz.
6 yorum

 1. Allik da, makyaj da, fotografin açısı da sahane! Bir onceki yazidaki makyaj mi bu yoksa? Eger oyleyse tamamen açı ve isikla ilgiliymis hic elestirim yok. Bu renk allik tam senlik, gul kurusu insanisin sen! :)
  Iyi gunlerde kullan. Bu yazida basta sen olmak uzere her seyi cok begendim.

  YanıtlayınSil
 2. Evet Tannesi'cim, aynı makyaj ve aynı allık :)

  Değil mi ya, boşuna gözüm takılmıyor demek ki gül kurularına :) Çok teşekkür ederim; ama yine de ne diyecektin merak ettim feci şekilde! Vaktin olursa bir ara yazar mısın?

  Çok öptüm!

  YanıtlayınSil
 3. Esim pc nin basindan kalkar kalkmaz yazacagim. Pc de buyuk boyutta inceleyip oyle yazmak istedim. Telefondan zor oluyor. :) Tirnaklar da uzun, tam bir iskence! :)

  YanıtlayınSil
 4. Ben de dolma parmaklarımla telefondan yorum yazarken çok zorlanıyorum :)) Bu kadarını da telefondan yazdıysan çok takdir ettim seni :)) Öptüm!

  YanıtlayınSil
 5. Ben de 87'sini aldım ve çok benzer renklermiş gerçekten.

  YanıtlayınSil
 6. Siz de güle güle kullanın :)

  Hoş, bilekte swatch'u çok benzer ama yanakta daha farklı duruyorlarmış :) Bu yazıya bir de öyle foto eklemem lazım :)

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.