h2o+ Krallığı!


30 Ocak 2013 Çarşamba

Evet, evimdeki h2o+ markasına ait ürünler, hiçbir cilt bakım ürünün olmadığı bir çoğunluk elde ederek krallık ilan etti! Instagram'da sık sık paylaşıyorum, bir kaç "blogda yazmayacak mısın?" yorumu da aldıktan sonra, ürünlerin hepsi hakkındaki "ilk izlenimlerimi" kısa kısa paylaşayım istedim. Hazır Boyner'de %50 indirim varken, dnemek isteyenler olabilir belki. Ayrıntılı yazılar, kullandıkça ve etklerini "gerçekten" gördükçe veya göremediğime kanaat getirdikçe gelecek... 

Bu arada not: Büyük boyları ben iki ayrı alışverişte aldım; minik olan "deneme" boylarını ise Panora Boyner'deki görevli bayan, tatlı Demet Hanım hediye etti. Bu yüzden bu kadar çoğaldılar!

Bir not daha: h20+ ürünlerinin etken maddeleri deniz mineralleri, yosunlar, algler... ama bu demek değildir ki doğal ya da zararlı olduğu düşünülen maddeler içermeyen kozmetik ürünleri. Bir kısmının içinde paraben de var, bazı nemlendiricilerinde mica da mevcut. Bilginize...1- Hydrating Marine Moisture Mask/Nem Maskesi: Bu benim tam boy aldığım ürünlerden biri. "Nem" deyince akan sular duruyor bende, hiç dayanamıyorum! Aslında kuru ciltler için öneriliyor; ama benim kışın gerilen yanaklarım ve çeneme de iyi geldi. Yağlı gibi hissedilmesine karşın sivilce yapmadı. Tuhaf bir yapısı var, çok sıvı. Yüze tabaka halinde sürmek mümkün değil. Sürüp bir 10 dakika bekletiyorsunuz, sonra ister duruluyorsunuz, ister kağıt mendille fazlasını alıyorsunuz. İlk sürüldüğünde ilginç bir şekilde cildi hafiften yakıyor gibi, am rahatsız etmiyor. Çok mucizevi bulmasam da, cildi yumuşatması hoşuma gitti; ama etkisi kalıcı değil ne yazık ki. Ben haftada 1-2 kere kullanıyorum. Ben indirimde 34 TL'ye aldım (133 mL). Bir daha alır mıyım? Pek sanmıyorum... MUA Puanı çok düşük, buraya bakabilirsiniz.

2- Oasis24 Hydrating Booster Serum/Nem Serumu: Bu serumu da maskeyle birlikte almıştım. Yine "nem" anahtar kelimesiyle. Çift fazlı olmasına karşın yağsız bir serum. Oldukça sıvı ve bu yüzden çok kolay uygulanmıyor ama cildi güzel yumuşatıyor, güzel nemlendiriyor. Her sabah 2 pompa ürünü tüm yüzüme uyguluyorum, oldukça az miktarı yeterli oluyor. Hayalindeki nem serumunu buldun mu, diye sorarsanız; hayır, o bu da değil. Ama, bence fena bir serum da değil. İndirimde 36 TL idi fiyatı (25 mL). MUA puanı da fena değil, buraya bakabilirsiniz.

3- Sea Results Mattifying Toner/Matlaştırıcı Tonik: Bu benim ilk seferden aklımda kalan tonikti. İkinci alışverişimde sahip oldum. Çift fazlı, içinde kil bulunan bir tonik. Matlaştırıcı kısmına çok takılmadım aslında; ama görevini başarıyla yerine getiriyor. Kullandıklarım içinde en çok sevdiğim ürünlerden biri oldu! Kokusu tüm h2o+ ürünlerinin olduğu gibi bir tuhaf -deniz/yosun karışımı. Fakat hem temizlemesi hem matlaştırma etkisi güzel. Ve bence gözenek temizleme konusunda da başarılı... Fiyatı indirimde 22,50 TL idi (250 mL). Bu ürüne bakabilirsiniz mesela. MUA'da tek yorum var, TIKTIK.

4- Dual Action Eye Makeup Remover (Oil Free)/Çift Fazlı Göz Makyajı Temizleyicisi: İlk alışverişimde Demet Hanım'ın tester olarak verdiği bu göz makyajı temizleyicisini o kadar beğendim ki, gidip büyük boyunu aldım (125 mL, indirimde 22,50 TL). Çift fazlı temizleyicilerin aksine göz çevresini vıcık vıcık yağlı bırakmıyor, yalnızca nemi hissediyorsunuz. En ağır göz makyajını bile çok ama çok kolayca ve nazikçe çıkarıyor. Keşke 250 mL'sini alsaydım dedim kullandıkça... MUA notu da 3.9 zaten. İhtiyacınız varsa, indirimi kaçırmayın, derim. 

5- Marine Cleansing Gel (Oil-free)/Tüz Temizleyici Jel -deneme boyu 30 mL: Bu şeffaf jelin içinde nem için kürecikler var. Cildi gayet güzel temizliyor, jel olmasına karşın kurutmuyor. Bir kaç kez kullandım; ama temizliğini beğendim. Denenebilir. MUA'da genel olarak sevilmiş...

6- spa Hand and Nail Cream/El ve Tırnak Kremi -deneme boyu 30 mL: Tek avantajı kokusuz ve son derece yağsız olması olabilir. Çantamda taşıyorum. Yazın kullanılabilir ama kış için pek yeterli değil... MUA'da sevilmiş yine de.

7- Sea Results Eye Mender Plus Göz Çevresi Kremi -deneme boyu 4 mL: Göz kreminden benim beklentim yoğun nem versin ve mümkünse ince çizgileri yumuşatsın. 4 mL ile çizgi konusunu anlamak mümkün değil; ama bana çok nem veriyormuş gibi de gelmedi. Fakat, MUA'da 2 yorum var ve ikisi de 5 üzerinden 5 vermiş bu kreme. Aklınızda olsun. 

8- Sea Mineral Scrub/Peeling -deneme boyu 30 mL: İçinde çok çok ince, minik partiküller olan, bana göre çok nazik bir peeling. Kullanırken verdiği hissi ve yumuşatmasını sevdim. Temizlik olarak, eh, fena değil, diyebilirim ilk etapta. Hassa ciltler sevebilir gibi geldi bana. MUA notu da fena değil.

--------

Benim ilk izlenimlerim böyle. Kullandıkça detaylı yazılarını yazacağım. Aralarında sizin ilginizi çeken ürünler var mı?
22 yorum

 1. body peelinglerine gözüm takılıyor benim de. %50 indirimde her şeyi uygun fiyatlı olmuş bir denemek lazım. :)

  YanıtlaSil
 2. Yaani Dofa Dofa, insanın aklında kalanlara bakması için iyi fikir indirim zamanları :)

  YanıtlaSil
 3. hakikaten krallık ilan etmiş bunlar ben bunun köpük temizleyicisini denemiştim çok güzeldi belki onu alabilirim.. bir de anlattığın kadarıyla göz makyajı temizleyicisi alınır..

  YanıtlaSil
 4. Köpük temizleyicisini görmemiştim Audrey, aklımda olsun :)

  Evet evet, göz makyajı temizleyicisi kesinlikle tavsiye :)

  YanıtlaSil
 5. Boynerde göz makyaj temizleyicisi ve el peelingine bakıp alıp almamakta kararsız kalmıştım.İçeriği beni biraz düşündürmüştü daha temiz ürünler alabilirim deyip almamıştım ama göz makyaj temizleyicisini belki dayanamayıp alabilirim bu yorumlardan sonra:) güle güle kullan...

  seregonsworld.blogspot.com

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Seregon, peelingi bilemiyorum; ama makyaj temizleyicisini pek sevdim :)

  YanıtlaSil
 7. hep gözüm takılıyor ama güvenip alamıyordum.bu kadar beğenildiğine göre makyaj temizleyicisini almak şart.

  YanıtlaSil
 8. Nilgün :)

  Yalnız, benim kadar beğenmezseniz kendimi acayip kötü hissedebilirim :) Ama cidden çok güzel çıkarıyor göz makyajınız :)

  YanıtlaSil
 9. Göz makyaj temizleyicisini bende merak ettim doğrusu.Hala devam ediyor mu ki indirim? :)

  YanıtlaSil
 10. Boyner'in online sitesinde hala indirim görünüyor, muhtemelen mağazada da devam ediyordur :)

  http://www.boyner.com.tr/ShopWindow.aspx?ProductCategoryId=409

  YanıtlaSil
 11. Benim dikkatimi nem maskesi çekmişti ama şimdi okuyunca pas geçtim :) Nem takviyesi olarak organik jojoba yağı kullanmaya başladım, şimdilik harika gidiyor aklında olsun Başakcım.

  YanıtlaSil
 12. Yok Onur'cum, nem maskesi ı-ıh...

  Organik jojoba yağını bloga yazmış mıydın? Yazmadıysan nereden aldın, nasıl alabilirim? :)

  YanıtlaSil
 13. Başakçım ben de geçenlerde gece kremini aldım, hiç beğenmedim, mavi bir jel, gece kremi yoğun olur di mi, bu resmen su gibi. Nem namına birşey yok. Keşke başka birşey alsaydım dedim. Şu an başka bir gece kremi kullanıyorum, onun nemlendirmesini beğendim.

  YanıtlaSil
 14. Geçen hafta aldım canım, bir süre daha kullandıktan sonra yazısını yazıcam :) organikozmetiksepeti diye bir site var, oradan aldım :)

  YanıtlaSil
 15. Luna'cım, görevli bayan gece kreminin testerını göstermişti; ben de beğenmemiştim jel olduğu için :( Hay allah, üzüldüm! Yeni krem olarak ne kullanıyorsun? Gerçi, bizim cilt tipimiz pek benzemiyordu, di mi? :)

  YanıtlaSil
 16. Tamamdır Onur'cum, ben bakayım hemen o siteye :))

  YanıtlaSil
 17. h2o+ın mavi vücut nemlendiricisini kullanmıştım geçen yıl, bu yıl indirimde sipariş ettim tekrar.tonikle göz makyajı temizleyicisine de bakayım o zaman bi hmm :)

  YanıtlaSil
 18. Şimdiden güle güle kullanın Didem :)

  YanıtlaSil
 19. Valla bunları ya nüfusuna geçir ya da ayrı bir soyad ver Başakcım! :)
  Şaka bir yana ambalajlarını pek beğendim. Göz makyaj temizleyicisi bana pek bir güzel göründü. Şimdiki indirimi değerlendiremem ama başka bir sefer için aklımda olsun.
  Güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 20. Haha, çok şekersin Tannesi :)

  Ambalajları çok iç açıcı, evet! Bakalım, bence Boyner'de bu indirim daha epey devam edecek gibi. Umarım iyi bir zamanda denk gelirsin yeniden :)

  YanıtlaSil
 21. Merhaba Başak,
  H2O+ ailesiyle ilgili yazılarını severek okudum,ben de h2O+ markasının çamur maskesiyle ilgili bir yazı yazdım,diğer ürünleri merak edenler için senin sayfana link verdim,umarım sakıncası yoktur:)
  Henüz çok yeniyim,seni de beklerim:
  http://sehr-istanbulgunlugu.blogspot.com/2013/05/h2o-sea-celar-10-minute-muttifying-mud.html

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 22. Emine, tabii ki skaıncası yok... çok teşekkürler, sevgiler! (geç yanıt için üzgünüm...)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.