Lush Tea Tree Water -Tonik


5 Ocak 2013 Cumartesi

Biotherm'in toniğinden sonra daha doğal ve alkolsüz toniklere yönelmek istedim ve Lush'ın bu meşhur Tea Tree Water'ını aldım.


Üzerinde yazanlara göre gözeneklerimi kontrol altına almış olması gerekiyordu; ancak, iki aylık kullanım sonucu çok da gözle görülür bir etkisi olmadığı kanaatindeyim. Açıkçası, makyaj vs. kalıntılarını da çok çok iyi temizlediğinden pek emin değilim. Sitede, sivilceler üzerinde de etkili olduğu yazıyor; ama bu konuda a yararını göremedim...

250 mL'lik vaporizatörlü şişede satılan ürünün çok hafif, bitkisel bir kokusu var. Greyfurt, ardıç gibi içerikleri olunca kokusunun hoş olabileceğini düşünmüştüm; ama değil. Hafif olduğu için rahatsız etmiyor yalnızca. 


Doğal içerikli ürün sevenler tercih edebilir; ancak, madem doğal olacak, bu toniğin yerine Doa Kozmetik'ten aldığım gül suyu+laktik asit karışımını hem fiyat hem etki açısından tercih edebilirim.

Ben şu anda Tea Tree Water'ı, Ultra Bland ile makyajımı temizlerken kullanıyorum. Önce Ultra Bland ile masaj yapıyorum, sonra Tea Tree Water sıktığım pamuk ile yüz ve göz makyajımı temizliyorum. Bu şekilde kullanarak bitirmeyi planlıyorum kendisini.

Benim yıldızım Lush ürünleriyle pek barışmıyor. Denediğim onca şey arasından sevebildiğim ürün sayısı 2-3'ü geçmiyor ne yazık ki. Seveni varsa, bu toniğe de bir şans verebilir...

İçeriği:
Tea Tree Water (Melaleuca alternifolia), Grapefruit Water (Citrus grandis), Juniperberry Water (Juniperus communis), *Limonene, Perfume, Methylparaben. * Bitkisel yağlarda doğal olarak bulunur.

250 gr'lık bu ürünü Lush mağazalarından 33 TL'ye alabilirsiniz.6 yorum

 1. canım lush un ultrablandı da ben begenmemiştim agır gelmişti normal bir nemlendiriciyle makyajımı temizlesem daha iyi diye düşünmüştüm
  bu arada şu laktik asit mevzunu ben de merak ediyorum glikolik asitten çok memnunum acaba o da iyi olur mu onun kadar bilemedim
  çok sordum :)

  YanıtlaSil
 2. Breath of Fresh Air toniğini aldım ben de, hiç memnun kalmadım. Püskürtünce acayip fazla ürün geliyor. Merak ettim bunda da aynı sorun var mı :/

  YanıtlaSil
 3. Kozmetik Deneyimleri, Ultra Bland çok yağlı gibi görünmesine karşın ne sivilce yapıyor ne de cildi yağlandırıyor. Çok ilginç bir nemlendirici. Makyajımı temizledikten sonra cildimin yumuşak kalmasını seviyorum. Ama, gerçekten yağlı gibi hissediyor insan, orası ayrı :)

  Glikolik asiti bilmiyorum yalnız canım, laktik asit cildi hafifçe soyuyormuş. Hoş, ben öyle bir etkisini henüz görmedim ama :) Deniyorum bakalım :)

  YanıtlaSil
 4. Onur'cum, yüzüme direkt püskürttüğüm zaman (1 fıs) çok geliyormuş gibi hissetmedim aslında. Ben genelde pamuğa sıkıp yüzümü siliyordum. Ama pek bir etkisini göremedim :/

  YanıtlaSil
 5. tea tree bazlı birseyler ariyorsaniz, tbs'in de boyle bir serisi var. Ben, artik üretilmeyen burun maskelerinden cok memnundum. Tonik denemedim ama o da basarili olabilir.

  hos bu tee tree filan daha ergen ürünleri mi emin olamiyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Yasemin, çok hoşsun :)) Tea Tree amacında değilim de, hem tonik hem gözenek küçültücü fikri cazip gelmişti. Olmadı ama :)

  Onun dışında genelde Tea Tree serilerine sıcak bakmıyorum nedense :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.