MAC Brush Cleanser -Fırça Temizleyici


13 Ocak 2013 Pazar

Fırçalarımı her kullanımdan sonra sprey solüsyonlarla dezenfekte edip her haftasonu da bebe şampuanı ve antibakteriyel el sabunuyla yıkıyorum. Günlük temizlik için sprey solüsyonlar gerçekten ideal! Uzunca bir süre Sephora'nın fırça temizleyicisini kullandıktan sonra, fiyatının aslında daha pahalı olduğunu fark edip MAC'e geçtim.


Son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim: 235 mL'lik bu ürünün fiyatı 38 TL. Sephora fırça temizleyicisine göre  (60 mL/15,90 TL) oldukça hesaplı. 


Ben bu ürünü fırçalarımın günlük temizliği için kullanıyorum. Çeşitli kullanımlarına rastladım: olduğu gibi kullanmak, spreyli şişeden püskrterek kullanmak, spreyli şiede suyla karıştırarak püskürterek kullanmak gibi... Ben 30 mL'lik bir spreyli şişenin neredeyse yarısına su yarısına da MAC fırça temizleyici koydum. Bu şekilde yeterli derecede temizliyor. 


Her gün makyajımı yaptıktan sonra fırçalarıma 3-4 "fıs" temizleyici sıkıyorum ve kağıt havluyla temizliyorum. Sephora Fırça Temizleyicisine göre daha çabuk kuruduğunu ve daha iyi temizlediğini fark ettim.


Toz ürünlerde çok başarılı bir temizleyici. Likit/krem ürünleri çıkarmak için sulandırılmamış şekli daha uygun. Her iki kullanımda da fırçalarımın dezenfekte olduğunu hissediyorum. Ayrıca, fırçaların kıllarını sertleştirmiyor, bozmuyor.

Ben bu üründen gerçekten memnun kaldım ve bittikçe de alırım. Ama, bu kullanım biçimiyle beni oldukça idare edecek gibi görünüyor, aklınızda olsun!
4 yorum

 1. Aaaaa harika! Ben her seferinde yıkıyorum yahu! :( Dur ben hemen buna bir çözüm üreteyim. :) Fix plus gibi evde imal edebiliyor muyuz acaba? :)
  Ben öyle fısfıslayıp peçeteye silmeyle temizlenmez sanıyordum! Fotoğraflarla inandım vallahi. Süper oldu bu yazın. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Tam olarak temizlemiyor; ama günlük temizliği kurtaracak kadar çıkarıyor fırça kirini ve dezenfekte ediyor. Özellikle allık fırçamı her gün bununla temizlediğimden beri yanaklarımda daha az sivilce çıkar oldu :)

  Alkol varsa evde bir bak; ama fırçayı sertleştirmemek için içine bir şeyler eklemek gerekir. Araştır bakalım sen :)

  YanıtlaSil
 3. ben de bunu çok beğenerek kullanıyorum çok bereketli bir üründür ki ürünü 28 tl iken almıştım hala kullanıyorum düşün ve sulandırmadım da.. yanlız feci bir zam olmuş bu 38 tl fiyat % 30 mu oluyor nedir pess diyorum artık.

  YanıtlaSil
 4. MAC zam konusunda elini hiç korkak alıştırmıyor zaten Audrey! Veriyorlar zammı!

  Fakat işte, neyse ki uzuuun uzun kullanılacak ürün de, en azından verdiğin paraya o anlamda çok acımıyorsun...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.