The Body Shop 17 EyeDefiner Shade: Golden Brown -Göz Kalemi


9 Ocak 2013 Çarşamba

Bu göz kalemi The Body Shop'ın yılbaşı için çıkardığı makyaj koleksiyonundan. Görür görmez denediğim, dener denemez de rengine bayıldığım bir göz kalemi!


TBS bu yılbaşı bu göz kalemlerinin 4 rengini çıkardı. İki kahverengi tonlu (biri soğuk, diğeri kızıl tonlu), iki adet de nude/dore tonlu kalem. Ben doreye dönük, soğuk tonlu olan Golden Brown rengini tercih ettim. 


Golden Brown rengi, içinde altın rengi yansımaları olan bir acı kahve. Çok çok yumuşak bir kalem. Rahat sürülüyor ve çok kolay dağıtılıyor. Sürülmesi ve dağıtılması kolay, ama kalıcılığı başarılı değil. Bütün gün göz kalmasını beklemeyin. 3-4 saatlik kullanımlar için uygun. Rengini çok ama çok sevdiğimden kalıcılığını çok sorun etmedim açıkçası. Ama, 19,90 TL'ye biraz daha uzun süreli kullanım bekliyor insan.


Bu kalemle yaptığım bir makyajı geçen haftalarda sizinle paylaşmıştım. Bence yeşil, ela ya da kahverengi gözlere çok yakışacak bir tonu var. TBS indirime bu kalemleri dahil etmemiş; ama sanki önümüzdeki günlerde fiyatlarını düşürür gibi geliyor. Rengi beğendiyseniz, aklınızda olsun...
10 yorum

 1. Kaleme çok para vermeye acıyorum, tek istisna Urban Decay kalemler...

  YanıtlaSil
 2. Bu renge bayilmis olmasam ben de bu kadar para vermezdim :) bir tek rengi guzel zaten :/

  YanıtlaSil
 3. indirime girerse bakılabilir renk güzelmiş.. o kadar çok kahve tonlu kalemim var ki bu arada..:-))

  YanıtlaSil
 4. MAC Teddy'nin dupe'u bu bence:) Teddy biraz daha ışıltılı ve kalıcılığı daha uzun. Çok severim kahve tonlarını, sana da çok yakışacaktır eminim, güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
 5. Audrey, her birinin bir diğerinden bir miktar daha değişik olduğuna eminim :)) İndirime girerse, aklında olsun :)

  YanıtlaSil
 6. Görkem, Teddy'nin bunun gibi ışıltılı olduğunu bilmiyordum. Ve bu renk Teddy'ye benziyorsa sevindim; çünkü rengi çok sevdim, ama kalemin performansını sevmedim...

  Kahve tonlarını seviyorum makyajımda, teşekkürler tatlı dilli arkadaşım :)

  YanıtlaSil
 7. Bu kalem inanılmaz derecede Essence göz kalemlerinin ( kalemtıraşla açılanlar ) Teddy (08) rengine benziyor. Ben kendisini çoook severek kullanıyorum göz atmanı tavsiye ederim. 3.5 TL'lik fiyatına göre fazla güzel:) Sanırım Mac Teddy'nin dupe'u olarak geçiyor.

  YanıtlaSil
 8. Alışveriş Delly'si, öneri için teşekkürler! Essence'in Long Stayleri övüldüğü için diğer kalemlerine hiç bakmamıştım. İlk Gratis/Rossmann ziyaretimde bakacağım ve bulursam alacağım :) Çok teşekkürler!

  YanıtlaSil
 9. Aaaa, ben çok beğendim rengini, güle güle kullan.
  Bu arada ilk fotoyu gördüğümde, kalemin ucu çok sivri olmadığı için benim göz kalemleri geldi aklıma!!! :DDD Anladın di mi, neyden bahsettiğiimi? Ahahahahah! :DDDD

  YanıtlaSil
 10. Renk güzel zaten Tannesi'ciğim, bir o işte :))

  Hahaha, anladım anladım :))))))

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.