Yves Rocher Sebo Specific Zero Defaut Soin Concantre Jour/Nuit


4 Ocak 2013 Cuma

Yves Rocher'nin bu nemlendiricisiyle Paris seyahatimde tanışmış ve şöyle yazmıştım:


Cildim yalnızca yaz aylarında yağlanmaya meyilli olduğu için Sébo-spécific serisine hiç bakmamıştım daha önce. Oysa bu krem karma ciltlerde cildi matlaştırmayı ve gözenekleri de sıkılaştırmayı vaat ediyormuş. Fransa versiyonunda hem gündüz, hem gece kullanımı için diye yazsa da, gece kullanımına daha uygun. Zira yine Fransa versiyonunda "sürdükten sonra güneşe çıkarken dikkatli olunmalıdır" gibi bir de ibare var.
Ferah kokulu, alkol içerikli hafif yapılı bir krem. Sanırım gözenekleri küçültmenin alkolsüz bir yolu yok! Ve fakat içeriği pek iyi olmasa da, etkisi şahane. Sabah hiç parlama/yağlanma yaşamadan uyanabildiğim ve gerçekten gözeneklerde küçülme fark ettiğim ilk krem. Şimdi kullandığım gece kremim bitince -ve eğer cildim sonbahar-kışa aşırı kuruyarak girmezse- yeni gece kremim bu olacak!


Bir Kelebek İndirimi zamanı, gayet uygun bir fiyata Türkiye'den aldım tam boyunu ve gerçekten de yeni gece kremim oldu. 


Bu krem, yukarıda da yazdığım gibi, daha çok gece kullanımına uygun; çünkü, kullanıldıktan sonra cildin güneşle temasının azaltılması öneriliyor. Vaatleri arasında, bir ay içinde:

- içindeki yeşil çay sayesinde gözenekleri küçültmek,
- cilt görünümünü onarmak,
- flavonoid kompleksi sayesinde sebum dengesini sağlayarak parlamayı engellemek var.


Kremin açık yeşil, yarı jel kıvamlı. Alkol dolayısıyla hafif bir kokusu var, açıkçası, sürerken bana ferahlık veriyor. Ama, "alcohol denat" içeriğinden hoşlanmayanlar için uygun değil. Bu kremi iki aydır kullanıyorum ve diyebilirim ki, yukarıdaki vaatlerini yerine getiriyor. Gözenek görünümü için "mucize" bir iş başarmıyor; ama, ben cildimin daha iyi durumda olduğunu görebiliyorum. Özellikle de, gece bu kremi sürüp sabah uyandığımda cildimin hiç yağlanmamış olduğunu görmekten çok hoşlanıyorum.


Bahsettiğim gibi, gündüz hiç kullanmadım; ama, gece için kullanmaya çok uygun, çabuk emilen, yağlanma/parlama yapmayan ve sabah uyandığınızda sizi aydınlık bir cilde kavuşturan bir yapısı var. Kışın da kullanıyor olmama rağmen cildimde kuruluk hissetmedim. Açıkçası, gayet memnun kaldığım bir ürün oldu. 


Sebo Specific Zero Defaut kremi Yves Rocher mağazalarından 34,90 TL'ye alabilirsiniz. Bu ara Yves Rocher'de %50'ye varan indirimler var! Aklınızda olsun...
17 yorum

 1. Bende bu kremin ultra mat olanından 2-3 kutu bitirdim.
  Gerçekten çok güzel bir krem ama şimdlik ara verdim malum uzun yıllar aynı ürünü kullanmayı pek önermiyorlar.

  YanıtlaSil
 2. YR'nin yağ dengeleyici serisi başarılı demek ki Melal :) Aklımızda olsun :)

  YanıtlaSil
 3. Ben de bunun gündüz versiyonu var ve ben pek de bir etkisini görmedim açıkçası. Gece kreminde vardır belki bir hikmet. Gerçi ciltten cilde sürekli değişliyor etkileri...

  YanıtlaSil
 4. Makyajlı Haller, gündüz kremini bilmiyorum. Bu "zero defaut" olanı sevdim ama :)

  YanıtlaSil
 5. 3-4 yıl önce ben de kutu kutu bitirdim bu üründen, o zamanki cilt yapımla çok uyumluydu. Kokusu hala aynı mı bilmiyorum çok hoş ferah bir kokusu vardı :)

  YanıtlaSil
 6. Evet Onur'cum, hala aynı hoş, ferah kokusu var :) Muhtemelen, alcohol denat ve yeşil çay karışımı nedeniyle o koku, ama ben de seviyorum açıkçası :)

  Şimdi niye uymuyor cilt tipine merak ettim yalnız; ben cilt tipimizin benzediğini düşünmüştüm hep?

  YanıtlaSil
 7. Cildim karma ama nemsizlik sorunum var Başakcım, o yüzden yoğun nem sağlayan ürünlere yöneldim, yanaklarıma yetersiz gelmeye başlamıştı artık. Şu karma ciltten gıcık kapıyorum zaten, t bölgem yağlanır yanaklarım kurur, ayrı telden çalıyorlar :)

  YanıtlaSil
 8. Anladım Onur'cum... aslında aynı dertten muzdaribiz ikimiz da :S Ama bu kış yanaklarım henüz kurumaya başlamadı benim. Neye bağlasam bilemedim. Hoş, Sephora'ya falan gitsem direkt "cildiniz neeeaaamsiiiz" diyecekler ama :)

  YanıtlaSil
 9. Oooff gözenek küçültmek falan okuyunca heyoo diyeceketim ki demek bununda yine pek faydası yok. Yves Rocher bu seriyi denemek istiyorum bende cesaretlenrdirdin beni :)

  YanıtlaSil
 10. Yani Nimo'cum, ilk bir kaç kullandığımda çok mutluydum; sabah kalkınca gözeneklerim cidden küçülmüş gibi görünüyordu -hala da öyle. Ama sonra yüzümü yıkayıp tonikleyince yine aynı şekilde görünüyorlar... bir miktar iyileşme sağlıyor, ama öyle çok bir mucizesi yok.

  Fakat, yağ dengelemek açısından benim işime yaradı, sevdim. Özellikle indirim zamanı bir şans verilebilir :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 11. indirimden gündüz kremi ile birlikte aldım ben de bunu.. henüz yeterli fikrim yok yazmak için sıra gelmedi ama genel olarak memnunum ayrıntılı yazacağım..

  YanıtlaSil
 12. Vaatlerini gerçekleştiren cilt ürünü bulmak ne kadar da zor. En azından senin cildin için bu şekilde çalışmış olmasına çok sevindim.
  Ben de cilt tipime karar veremiyorum şu sıra... Akne tedavisinden sonra kupkuru idi.
  Zaman geçtikçe, kuru oldu, sonra kuru/karma oldu. Normal bir cilt olduğu da oldu.
  Ama şu sıralar bazen çok kuruyor, bazen yine (eskisi kadar olmasa da) yağlanıyorum. Ne ürün kullanacağımı, cildime nasıl davranacağımı şaşırdım. Umarım akne tedavisinden önceki kadar yağlı bir cildim olmaz tekrar! :((
  Güle güle kullanasın yeni "kadrolu" gece kremini. :)

  YanıtlaSil
 13. Audrey, umarım memnun kalmaya devam edersin :)

  Tannesi, valla ben de bazen cildimin "ne" olduğunu bilemiyorum. Nemli mi nemsiz mi, yağlı mı karma mı? Verdiği tepkiye göre bir ürünü kullanıyorum ya da bırakıyorum :) Teşekkürler bu arada, ben biliyorum kendimi gerçi, bitince kesin kaşınıp başka şey bakacağım. Hep "acaba daha iyisi var mı?" durumu...

  YanıtlaSil
 14. Testerlarini almistim denemek icin. Yazi tam vaktinde geldi. Tesekkurler Basakcim :)

  YanıtlaSil
 15. Testerdaki etkisi neyse, uzun kullanımda da o Di'ciğim :)

  YanıtlaSil
 16. ben de bu sabah kullanmaya başladım; ama kokusu beni rahatsız etti... bozuk olduğundan endişelendim; ancak 02/15 görünüyor son kullanma tarihi... Bendekinde mi bir gariplik var yoksa bozuk gibi mi kokuyor ürün gerçekten? sizin de dikkatinizi çekti mi böyle birşey?
  ilk fırsatta gidip tester'ını da koklayacağım...

  YanıtlaSil
 17. Muhteviyat-ı Hayat, testerlar açıkta durduğu için kokularının daha iyi olacağını sanmam. Beni rahatsız etmemişti, ama bitkisel ve keskin bir kokusu var. Bilmiyorum tabii aynı şeyden mi bahsediyoruz... İstersen ürünü YR'ye götürüp bir sor. Sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.