BeeBeauty Hindistancevizi&Vanilya Duş Jeli - Vücut Losyonu


18 Şubat 2013 Pazartesi

Önden Not: Bu fotoğrafları geçen hafta çektim; bugüne yayınlansın diye güya haftasonu yazacaktım... "Şenliklerle" geçen haftasonu fırsat bulamadım; sonra sabah bir de baktım, BakımlıBlog ne yazmış :) Aklın yolu bir! Daha fazla geciktirmemek için yazıyı, ben de bugün yayınlıyorum; bakalım aynı fikirde miyiz? 

----------------

BeeBeauty'nin vücut losyonu ve duş jeli Gratis'in yılbaşı paketinden çııkmıştı (tekrar teşekkürler Gratis!). Daha önce Tatlı Badem ve Narlısını kullanmıştım duş jelinin ve özellikle kokusuna bayılmıştım! Hidistancevizi ve vanilyalı serinin kokusu da aynı şekilde muhteşem!


Duş Jeli çok güzel köpürüyor, duşta her yer mis gibi vanilya ve hindistancevizi kokuyor. Ama, ağır bir kokusu yok. Tam dozunda, insanın içini baymayacak türden. Tatlı badem ve nar daha "fresh" bir kokuyken, hindistancevizi ve vanilya daha tatlı, daha kış kokusu. Kalıcılığı da bence fena değil. Çoğu duş jeli daha banyodan çıkar çıkmaz etkisini kaybederken, BeeBeauty oldukça uzun bir süre tenimde kendisini hissettirdi.

Vücut losyonunun kıvamı ise bir losyona göre oldukça yoğun. Duş jelindeki aynı güzelim koku vücut losyonunda da var. Yani, iki ürünü bir arada kullanmak, kokunun etkisini arttırmak için iyi bir yol. Yoğunluğu nedeniyle şişeden almakta biraz zorlansam da, cilt tarafından hemen emilmesini ve verdiği yumuşaklığı sevdim!   Evet, nemlendirmesi çok kalıcı değil; ama banyo sonrası cildi şımartmak için yeterli! Kokusunun kalıcılığı ise duş jeliyle aynı: gayet iyi! Sabah kalktığımda kolumda kokusunu alabiliyordum hala.


BeeBeauty ürünlerinin en güzel yanlarından biriyse, hayvanlar üzerinde deney yapmıyor olması. İnsan kullanırken vicdan azabı çekmiyor en azından...


Ben kışın böyle tatlı, vanilyalı ürünleri kullanmaya bayılıyorum. Bu tür kokuları seven herkese öneririm. Üstelik, fiyatları da son derece uygun!

Gratis'e bu güzel hediyeleri için bir kez daha teşekkür ediyorum!
6 yorum

 1. anlatımından o tatlı kokuyu hissedebildim...her ne kadar görünce dayanamayıp alsam da duş jeli kullanmamaya çalışıyorum..en güzeli hacı şakir beyaz banyo sabunu :))fazla kimyasal ürünler kullanmamak gerek aslında..ama vücut kremi mecbur kullanıyorum..yoksa pul pul dökülüyorum

  YanıtlaSil
 2. Kimyasal konusunda haklısın aslında; ama ben de sabunun o kıyır kıyır hissini sevemiyorum bir türlü :))

  YanıtlaSil
 3. Bende bu losyonu kullanıyorum, kokusu güzel fakat yapısını sevemedim bana arko klasik el kremini anımsatıyor nedense :) Güle güle kullan.sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten mi? Ben sevdim yapısını; yoğun losyonları daha çok seviyorum sanırım :)

  YanıtlaSil
 5. Ah canım bu rünün tek sıkıntısı made in kısmında.

  YanıtlaSil
 6. Makyaj Kelebeği, aslında bu konuda kafam daha net değil... bir yandan, evet,orada bir insanlık suçu işleniyor. Diğer yandan, satın aldığımız o kadar çok ürünün üretim yerinin felsefesi bize göre ters ki... bilemedim; ama evet, keşke üretim yeri farklı olsaydı, diyebilirim ben de...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.