h2o+ Hydrating Marine Moisture Mask -Nem Maskesi


11 Şubat 2013 Pazartesi

Daha önce özet olarak H2O+ cilt bakım ürünlerimden bahsetmiştim. Yavaş yavaş ürünler hakkında ayrıntılar yazılar gelecek. İlk olarak, etkisi hakkında en kolay karara varabileceğim nem maskesiyle başlamak istedim.


H2O+ Hydrating Marine Moisture Mask, denizden esinlenerek üretilmiş, aslında kuru ciltler için bir nem maskesi. İçinde yosun özleri, kırmızı deniz yosunları ve planktonlar bulunuyor. Kuru ciltler için denmesine karşın, benim karma cildimde sivilceye ya da fazladan yağlanmaya neden olmadı.


Çevrilerek açılan ufak bir deliğe sahip kapaklı bir ambalajı var. Zaten, başka türlü bir ambalajın kullanımı çok zor olurmuş, çünkü ürün çok sıvı! Yani, maske olarak yüze tabaka halinde uygulamak imkansız. Ben kalın bir kat halinde sürüyorum, yedirmeden 10-15 dakika bekletiyorum. İlk başta biraz yakıyor gibi, sonra bu his geçiyor.


Yüzümde maskeyi 10 dakika kadar tuttuktan sonra bir pamukla fazlasını siliyorum. İlk başta yağlı bir his bırakıyor ama zamanla geçiyor. İlk anda cilde güzel bir yumuşaklık ve aydınlık veriyor. Etkisi çok kalıcı değil; ama, çok soğuklarda iyice kurumuş cildimin nemini kazanmasına yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Normalde haftada bir kullanıyorum; ama, hava çok soğuk olduğunda her kil maskesi uygulamasından sonra cildimi nemlendirmek için de kullandım.

Bu tüpü severek kullanır bitiririm; ama yeniden alacağımı pek sanmıyorum. Belki tüp bitince fikrim değişir. Fiyatı şu anda %50 indirimle 34 TL. Boyner mağazalarından ya da Boyner Web Sitesi'nden alabilirsiniz...
2 yorum

  1. Canım ben gece kremini aldım Boynerden, hiç tavsiye etmiyorum. Ürün berbat kokuyor, büyük ihtimal tarihleri geçmiş ürünler. Fişini atmadaydım gider hemen değiştirirdim

    YanıtlaSil
  2. Aaa, gerçekten mi? Kontrol edebileceğin bir yer var mı acaba? Sistemden bulurlar nasıl olsa ne zaman aldığını...

    Ama bir şey söyleyeyim mi, ürünlerin geneli tuhaf kokuyor. Sanırım yosun etkisi :) Üzüldüm ama sana denk gelmesine :(

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.