L'Oreal Color Riche Le Khol/Göz Kalemi -102 Pure Espresso


20 Şubat 2013 Çarşamba

Sevgili İnci benim bu aralar doğal ama vurgulu göz makyajına, dolayısıyla da kahverengi göz kalemlerine düştüğümü farkedip bu güzel kalemi de ekleyivermiş hediye kutusuna: Color Riche Le Khol, 102 Pure Espresso rengi!


Açıkçası, daha önceki yıllarda denediğim L'Oreal göz kalemleri beni hep hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat, bu güzelim acı ve mat kahveyi denemeden yapamazdım...


Öncelikle... yağ gibi akan bir kalem değil. Bir miktar sert bir yapısı var; ama rengini çabuk veriyor ve uygularken göze bir zararı yok. Sertçe yapısı olsa da, kolay dağıtılıyor ve hata yapıldığında kolay temizleniyor. Kullandığım hiçbir seferde, göz üstünden akma yapmadı. Göz pınarlarında bile gayet iyi dayandı! Asıl bana göre mucize tarafı, göz içinde (waterline) bütün gün durması! İşte buna bayıldım! Göz içinde kullandığımda bende herhangi bir iritasyona ya da alerjiye de yol açmadı. 


Rengi tam bir acı kahve. İçinde ışıltı ya da sim yok. Saten bir bitişi de yok, gayet mat bir kalem. Dolayısıyla, mat farlarla çok çok daha hoş duruyor. Aşağıdaki makyajda da görebilirsiniz, ŞURADAKİ makyajımda da bu kalemi kullanmıştım.


İnci'ye yine bu güzel ürün için teşekkür ediyorum! Denemesem, önyargılarım yüzünden çok şey kaçıracakmışım! Diğer renklerini bilmiyorum; ama 102 Pure Espresso'yu kahverengi kalem sevenlere şiddetle öneririm!14 yorum

 1. rengi tam bana göre güle güle kullan..

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle siyahtan daha doğal duruyor, şu kahverengi kalem/eyeliner aradığım günlerde şahane olmuş bu yazı:) Ayrıca yorum açıklama kısmı da pek güzel olmuş çok haklısın benim de yazmam gerek öyle birşey:)

  YanıtlaSil
 3. Audrey, yazarken sen aklıma geldin zaten :)

  YanıtlaSil
 4. Evet, kahverengi kalem, özellikle böyle mat ve acı kahveler günlük makyaj için ideal :)

  Yorum kısmı için, mecbur kalmıştım. Halbuki insanlar edepli olsalar, zerafeti elden bırakmamaya çalışsalar ne hoş olacak. Ortalığı yakıp yıkınca ellerine bir şey geçmeyeceğini, söylediklerinin dikkate alınmayacağını bilmiyorlar. Amaç yalnızca kariındakini üzmekse, o üzüntüler kendilerine de döner, bunu da anlamıyorlar :)

  Sen bildiğinden şaşma Aysel'cim, ayrıca da Nuvit'e bak sen, gerisi hava civa ;)

  YanıtlaSil
 5. Basakcım o zaman gercekten ilginç YSl bende akmıyor sende akıyor, bu da ben de aktı gibi geldi benimkini anneme verdim hemen:)

  YanıtlaSil
 6. Evet, göz yapılarımız birbirinin tersi, kesin :)) Geldiğinden beri 5-6 kere kullandım, hayır, akmıyor! Göz içinden de silinmiyor :) YSL'yi ben sana göndereyim, sen de bana bunun siyahını gönder bence :)))

  YanıtlaSil
 7. Kahverengi göz kalemi/eyeliner a bayılırım, ayrıca çok güzel durmuş gözünde :)

  YanıtlaSil
 8. Teşekkürler Svieri :) Ben de pek çok seviyorum!

  YanıtlaSil
 9. ysl yi isterim tabni benimki küçülmeye başladı bile:) siyahını bulmaya çalışırım sana kuzum:)

  YanıtlaSil
 10. Oki doki :) Göndereyim sana İnci'cim, bende öööylece duruyor zira; onu çok sevecek birine gitsin :))

  YanıtlaSil
 11. Selam. Bende çoğunluğa katılıyor ve bu acı kahvenin siyahdan daha doğal durduğunu düşünüyorum. Özellikte de sende tam buğulu gözler durumu söz konusu :) bu arada malum buluşmayı ne zaman yapalım? Senden haber bekliyorum, öptüm kocaman :))

  YanıtlaSil
 12. Demet'cim, evet bu acı kahve çok güzel! Çok teşekkürler!

  Ve lütfen kusura bakma! İnanılmaz yoğunum ve aslında aklımda bu akşam sana uğramak vardı; ama organize bile edemedim! Ben sana en iyisi kargoyla göndereyim hediyelerini artık, üstümden vicdan azabı kalksın :) Sonra da ferah ferah buluşuruz... Çok mahcubum inan... Başak...

  YanıtlaSil
 13. Aaa. Olur mu? Hiç mahcup olma acelesi yokki. Ne zaman uygun olursa o zaman görüşürüz. Bende çok yoğundum zaten.

  YanıtlaSil
 14. Tamam Demet'cim, anlayışın için çok teşekkür ederim...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.