MAC Mineralize Skinfinish -Lightscapade / L'Arc-en-ciel

MAC Mineralize Skinfinish -Lightscapade


25 Şubat 2013 Pazartesi

Bu haftayı doğumgünümde gelen MAC ürünlerine ayırdım. Ve ilki, MAC'in çok popüler aydınlatıcı mineral pudrası, bir süre önce daimi koleksiyona alınan Lightscapade.


MAC'in pek çok ürününün birden fazla işlevi var. Bence MSFler de böyle. Hem aydınlatıcı hem de tüm yüze pudra olarak uygulanabilecek yapıları var. Daha koyu renkleri allık olarak da kullanılabilir. Lightscapade bu aydınlatıcı pudraların en açık rengi ve isterseniz yüzün tepe noktalarını aydınlatmak, isterseniz de tüm yüze hafif bir ışıltı vermek için kullanabilirsiniz.


Lightscapade MSF fırınlanmış yapıda ve rengini hafifçe veren bir ürün. Beyaza çalan hafif bir şampanya rengi. Bendeki versiyonunda mavi ve pembe damarlar çok çok belirsiz ve baskın olan renk kırık beyaz. Aydınlatıcı olarak kullanmak istediğimde Real Techniques Blush Brush ile ürün alıp elmacık kemiklerime, burnuma, çeneme ve alnıma uyguluyorum. Mary-Lou Manizer kadar parlamıyor ve çok çok doğal bir aydınlık veriyor. Bazen de, The Balm Powder to the People pudra fırçasıyla da tüm yüzüme uyguluyorum. Yine kesinlikle disko topuna çevirmeden, hafifçe aydınlatıyor. Essence Twilight Shimmer Powder ile kıyaslarsam, Twilight'a göre çok daha belli belirsiz ve pembe alt tonlu bir görünüm veriyor. 


Yukarıdaki swatch'a bakarsanız rengin ne kadar hafif olduğunu görebilirsiniz. Bu rengi alabilmek için ürüne kuvvetlice bastırdım. Açıkçası, aydınlatıcılar söz konusu olduğunda belli belirsiz alınan renklere itirazım yok. Ve Lightscapade'i de yukarıda bahsettiğim kullanımlar için çok çok sevdim. Aşağıdaki fotoğrafta elmacık kemiklerine The Balm Powder to the People fırça ile uygulanmış halini görebilirsiniz.


İnci'nin sorduğu "Elimizde Soft and Gentle MSF varsa, Lightscapade de gerekli midir?" sorusuna ben "hayır, değil" diyebilirim. Soft and Gentle'i tüm yüze uygulama konusunda şüpheliyim; fakat aydınlatıcı olarak benzer amaçlara hizmet ettiklerinden her ikisinin de bulunması çok gerekli olmayabilir. Fakat, tüm yüzüme hafif bir aydınlık versin, gerektiğinde aydınlatıcı gerektiğinde pudra olarak kullanayım, derseniz, Lightscapade bunun için uygun bir ürün. 

Sevgili Börülceme bu harika hediyesi için teşekkür ediyorum!!! Herkese iyi haftalar dilerim...
16 yorum

 1. Teşekkürler Nazlı'cım; bu ürünlerle çirkin olabilmek mümkün mü zaten :)) Öperim :)

  YanıtlaSil
 2. Şimci benim gibi aydınlatıcı fazla kullanmayan ve daha çok dore değilde beyazımsı aydınlık seven biri olaraktan ve aşırı beyaz tenli biriyim bana bu mu yakışır yoksam soft and gentle mı?
  Ki soft and gentle daha şeftali rengimsi bişeye benziyor.
  Mesela The Balm'ın Mary Lou'sunu alamama sebebim altın tonlu olması sanki bende altın tonlu aydınlatıcılar güzel durmuyor.
  Neyse lafı fazla uzattım güzel günlerde kullan tatlım bir gün aydınlatıcı kullanmayı becerirsem ilk işim bu üründen almak olicik.:)

  YanıtlaSil
 3. Dore tonlu sevmiyorsan bu aydınlatıcıyı seversin diye düşünüyorum. Çok beyazsan, Soft and Gentle'ın rengi aydınlatıcı olarak hafiften koyu da gelebilir. Emin olamadım şimdi...
  Yarın Soft and Gentle'ın yazısı burada olacak; istersen ona da bir bak.

  YanıtlaSil
 4. Soft&Gentle'ın aksine günlük rahatça kullanılabilir bir highlighter gibi görünüyor. Fazlası göz çıkarmaz, alsam mı ne?:)

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar,haftasonu hem Soft and Gentle'a hem de Lightcapade'e ayrıntılı bir şekilde bakma fırsatım oldu,ikisi de çok güzel,ikisi de alınası ama benim önceliğim Lightcapade olurdu,buzlu bir görünüm verecek çok güzel bir pudra bence,çok çeşitli kullanım alanları da var,Mac daha da zam yapmadan hemen almalı.

  YanıtlaSil
 6. çok güzelmiş ama elimde çok fazla aydınlatıcı var alamıyorum bunu..:-(( sana da çok yakışmış doğal duruyor..

  YanıtlaSil
 7. Görkem, MAC'in sana reklam ücreti ödemesi lazım bence :))) Ama evet, Soft and Gentle'a göre daha belli belirsiz, daha günlük ve doğal bir aıdnlatıcı :)

  Adaşım, evet, duruşu gerçekten çok güzel :)

  Audrey, çok iyi yapıyorsun :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 8. bende, doğal görünümünü, sende duruşunu çok beğendim. Mary lou biraz fazla parlak..ama onu da seviyorum..evet bugün herşeyi çok sevme günümdeyim :)) sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Teşekkürler Demet :)) Benden de sevgiler :)

  YanıtlaSil
 10. Ben de aynen gorki gibi fazla mal goz cikarmaz alsam mi diyorum bu aralar pudralara takmak uzereyken:) aydinlatici olarak sag dan daha hafifse tum yuze aydinlik veriyorsa olabilir tabi:)

  YanıtlaSil
 11. SaG'dan daha hafif ve tüm yüze çook belli belirsiz aydınlık veriyor İnci'cim :) MAC'e bir uğradığında dene istersen ;)

  YanıtlaSil
 12. Çok doğal bir aydınlık veriyor yüze, bayılıyorum kendisine!

  YanıtlaSil
 13. Ir'mak'up, ben de kullandıkça sevdim kendisini; hatta bayıldım :)

  YanıtlaSil
 14. Bu şeker şey de wishlistimin en başlarında yer alıyor ama ben almayı hep geciktiryorum. Ama kesin alacağım ahanda buraya yazdım:))

  YanıtlaSil
 15. Evet, en tepeye yerleşmesi gerekenlerden... kullandıkça daha çok sevdim doğrusu Yelda'cım. Sanki bana göre, Soft and Gentle'dan daha öncelikliymiş gibi geliyor şu an :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.