Maybelline Eyestudio Mono Far: 450 Midnight Blue


8 Şubat 2013 Cuma

Güzel ve tatlı arkadaşım İnci'nin gönderdiği yılbaşı hediye paketimden çıkmıştı bu güzel far: Maybelline Eyestuido Mono Eyeshadow 450 Midnight Blue. İlk bakışta rengine ve içindeki ışıltılara bayılmıştım!


Maybelline bu farın "coleur intense/yoğun renk" olduğunu iddia etse de, pek öyle değil. İçinde somon rengi ışıltıları olan gri-mavi bir far ve ambalajında ne kadar koyu dursa da, fırçayla alındığında rengini oldukça az veriyor. Bu nedenle, korkmadan göz kapağının tamakmına da uygulanabilir. Üst üste fırça darbesiyle rengi de koyulaştırılabilir.


Far, klasik Maybelline tekli far ambalajında ve yanında aplikatörüyle geliyor. Ben bu aplikatörleri genelde kullanmasam da, yine de çantaya atıp uygulama şansı vermesi açısından yararlı buluyorum. Fırçaya kıyasla, aplikatörle uygulama yaptığınızda daha yoğun bir renk elde edebiliyorsunuz. 


Farın pigmentasyonu çok iyi olmasa da, kalıcılığı güzel. Altında bazla kullandım, bütün gün gözümde durdu. Göze uygulandığında ışıltıları sim gibi değil, sedefli bir far gibi duruyor. Ortaya çıkan rengi oldukça sevdim. Göz kapağımın tümüne uyguladığım da oldu, gölge olarak kullandığım zamanlar da. Aşağıdaki fotoğrafta, MAC Naked Lunch'ı tüm göz kapağıma uyguladım, Maybelline Eyestudio 450 Midnight Blue ile de hafif bir gölge yaptım. Kirpik dibine Inglot AMC 62 farı açılı eyeliner fırçasıyla uyguladım.


Gördüğünüz gibi, fırçayla uygulamada hem farın rengi çok daha değişik çıkıyor, hem de pigmentasyonu düşüyor. Aslında, bir kaç değişik amaç için kullanabilmek güzel. Daha çok kullanılabilir bir ton olduğu için, ben bu soft halini de sevdim.

Maybelline tekli farları bütün Maybelline satış noktalarında bulabilirsiniz. Sevgiler ve bu güzel hediyesi için İnci'ciğime yeniden teşekkürler!!!
8 yorum

 1. Canım bu göz makyajında baz kullandınmı? Bazla veya ıslak fırcayla bir dene bakalım. Rengini cok begendim Maybelline far kullanmadım bir yorum yapamayacagım ama renk mükemmel !

  YanıtlaSil
 2. Begümcüm, altta paint pot painterly var baz olarak. Islak fırçayla denerim ama, rengi ben de çok sevdim, çeşit çeşit kullanıp favori şeklimi bulmaya çalışacağım :) teşekkürler öneri için :)

  YanıtlaSil
 3. İnci bana da hediye etti bu fardan. Görünce aaa aynı renk dedim ama gidip baktım, benim 420 Mystic Blue imiş. :) Ama çok benziyor gerçekten...
  Hala deneyemedim ve yazamadım. Deneyince ben de yazsam artık iyi olacak sanırım. :)
  Güle güle kullan. :)

  YanıtlaSil
 4. Numaraları çok yakınmış gerçekten :)

  Haha, senin güzel makyajlarınla farın rengi daha bir hoş durur gerçi :) Bekliyorum!!

  YanıtlaSil
 5. Maybelline'in farlarını bende kullanıyorum ve çok memnunum. Kalıcılığı, fiyatına göre çok iyi bence. Bu renkte sana çok yakışmış. Işıltılı farlar senin gözünde kendini daha güzel gösteriyor gerçekten

  YanıtlaSil
 6. Daha önce de bir kaç renk far kullanmıştım Maybelline'den, onları da sevmiştim. Teşekkür ederim güzel sözlerin için Demet'cim :)

  YanıtlaSil
 7. ben farların kalıcılığını pek beğenmiyorum bence flormarın kalıcılığı maybeline den daha iyi :)
  bloguma bakıp takip edersen sevinirim:http://www.makyajvehersey.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 8. Bende bozulmadan durdu, hoşuma gitti açıkçası Bir Makyaj Blogu Yazarı...

  Tabii, gelirim :) Sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.