Flormar Far Paleti No. 04


13 Nisan 2013 Cumartesi

Flormar'ın bakır-bronz tonlu bu paleti Merve'ciğimin doğumgünü hediyelerindendi. Bir kaç makyajımda kullandım ve renklerini çok çok beğendim!


Palette 5 adet açıktan koyuya dizilmiş renk bulunuyor. İlk baştakı soğuk tonlu, yeşil bazlı griyi saymazsanız, diğer tüm renkler gayet sıcak tonlu bronzlar. Baştaki açık renk de hem aydınlatıcı görevi görüyor, hem de paletin sımsıcak havasını biraz değiştiriyor. Paletteki bütün renkler sedefli. İçlerinde ışıltı yok.

Farların pigmentasyonu oldukça iyi, aşağıdaki swatchlarda baz kullanılmadı. Sürümleri de yumuşak. Tozutma sorunları var; bu paleti kullanıyorsanız, ten makyajını göz makyajından sonra yapmanızı öneririm. Kalıcıklarını beğendim; her ne kadar bazla kullanmış olsam da, özellikle koyu renklerini başarılı bulduğumu söyleyebilirim.



Sol baştaki renk uçuk yeşil bazlı bir gümüş rengi. Bu rengi daha çok kaş altında ve göz pınarında aydınlatıcı olarak kullanıyorum. 


İkinci renk tam bir dore. Uzun süre aradım bu rengi, bu palette bulduğuma çok sevindim. Tek başına göz kapağında, ya da diğer renkleri bu renge gölge yaparak kullanıyorum. Daha koyu göz makyajlarında göz pınarında ve göz altında aydınlatma amacıyla kullandığım da oldu. 


Üçüncü renk sedefli kayısı rengi, açık bronz. Bu renk en çok göz kapağına yakışıyor. Göz pınarına yakın kısmı doreyle aydınlatıp uca da sondaki iki koyu renkten biriyle gölge yaptığımda, göz kapağının ortasında bu renk makyaja canlılık katıyor!


Dördüncü renk harika bir bakır. İster tek başına, siyah ya da kahverengi eyeliner ile, ister de gölgeleme amaçlı kullanabiliyorum.


Son renk de sedefli bir acı kahve. Gözün dış kısmına gölge yapmak için kullanıyorum. Alt kirpik diplerini de bu renkle belirginleştiriyorum. Çok şık bir renk!


Bu paletle yaptığım iki makyaj örneğini aşağıda görebilirsiniz... İlkini açık tonları kullanarak, ikincisini daha koyu renkleri kullanarak yaptım.


Flormar'ın bu paletini beğendim. Fiyat-performans karşılaştırması son derece iyi. Diğer renklerini bilmiyorum; ama, bakır tonlarından hoşlanıyorsanız, denemenizi öneririm!

Canım Merve'me de bu güzel hediyesi için kocaman teşekkürlerimi ve öpücüklerimi gönderiyorum!!!







15 yorum

 1. renkler şahaneymiş :)bana flormarın mat kahverengi beşli farını anımsattı :) onun ışıltılısı gibi ne hoş :) Güzel günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
 2. Makyajda bana yakışan renkler bunlar, hemde hepsiiii :))) Öyleyse hemen gidip alıyorum bende bir taneee :))
  Öpüyorum
  Nurten :)

  YanıtlaSil
 3. 07 tartışmasız favorim ama bu da güzelmiş

  YanıtlaSil
 4. bitanemm o güzel makyajlarını yaparken beni hatırlaman bile benim için ne kadar güzel çok seviyorum seni iyi günlerde kullan hep daha iyilerin:)

  YanıtlaSil
 5. Pekbilmiş, o kahverengi mat paleti de ben pek merak ediyorum; hele ki herkes "Naked Basics"le kıyaslayınca, iyice merak ettim, bakabilirim bir ara ve de alabilirm :D

  Nurten, umarım alırsan memnun kalırsın. Az biraz tozutuyor, ama renkler ve kalıcılık gayet iyi :)

  Bir Makyaj Blogu Yazarı, o 07'yi merak ediyorum, bakacağım. Ama evet, bu da çooook hoş :)

  Herkese sevgiler!

  YanıtlaSil
 6. Merveee'm!!! Bayılıyorum paletime, hatırlamam mı seni, valla bütün makyaj dolabım senden hatıralarla dolu :))) Öpüyorum canikom seni!!!!

  YanıtlaSil
 7. özellikle bakır ve acı kahverengi süpermiş :) güle güle kullanın

  YanıtlaSil
 8. Renkli Masallar, teşekkürler :) Gerçekten o son iki koyu renk muhteşem :)

  YanıtlaSil
 9. İşte benim renklerim :) Yeşil gözü en iyi gösteren renkler.. Flormar'ın far paletlerini fazlaca beğeniyorum, fiyatına göre oldukça kalıcı ve kaliteli geliyor. Tabi yakışana, mesela sana :)

  YanıtlaSil
 10. Mamoş'cum, gerçekten yeşil göze bu farlar nefis olur! Güzel sözlerin için de çoook teşekkür ederim, kocaman öperim :))

  YanıtlaSil
 11. Makyajın cok güzel olmuş ellerine saglık:) palete de bayıldım güzel günlerde kullan

  YanıtlaSil
 12. Muhteşem makyaj ama ben hiç böyle yapamıyorum :-(

  YanıtlaSil
 13. Valla senle zevklerimiz ortak. Taa ABD'den Wet&Wild de olsa TR'den Flormar da olsa aynı renkleri seçiyoruz beğeniyoruz, ne enteresan... Bu da benim sevdiğim paletlerden biridir. Hoş baktım bende bu tonlardan çok fazla olmuş, geçenlerde anneme verdim. Ama şimdi görünce acaba kuş yuvaya dönsün mü diye düşünmeye başladım. :)

  YanıtlaSil
 14. Tavsiyesever, teşekkürler :) Benimki de uzun yılların pratiği sanırım :))

  Hayeda, öyle olmalı :))) Bu palet çook güzel, bence ara sıra alıp kullan :))) Sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.