Makyaj Malzemeleri Koleksiyonu: #1 Allıklar!


2 Nisan 2013 Salı

Aslında aklımda böyle bir seri yazmak vardı; ama, Meycan'ım geçenlerde "Başak, toplu halde allıklarını, göz kalemlerini, vs yazsan da hepsini bir arada görsek" deyince harekete geçtim. Sırayla tüm makyaj malzemesi gruplarımı yazayım diyorum. Hem benim için arşiv olur, toplu halde de görmüş olurum; hem de belki sizin de okumak hoşunuza gider...

İlk yazıyı da farlardan sonra almayı en çok sevdiğim gruba ayırdım: Allıklar!!!


Geniş bir koleksiyon bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Bundan bir sene önce benim yalnızca iki allığım vardı. Ne olduysa geçen seneden bu yana oldu. Şimdi neler varmış yakından bakalım...

Alt sıra, soldan sağa: Paste Spring Blush-on 15, Inglot 32, Flormar Terracota 41


Bu altı allık arasından en çok sevdiğim şüphesiz Essence'in Home Sweet Home koleksiyonundan 02 Wool'd You Cuddle Me? allığı. Rengin tatlılığına bakar mısınız? Çok iddialı göz makyajları ile kullanmayı sevdiğim allıksa Flormar Terracote 41. Pastel Spring Blush-on 15 numarayı yeni aldım; fakat biraz hayal kırıklıüına uğradım...Bu beşliden bayıldığım allık şüphesiz The Balm Hot Mama! Benim tenimde muhteşem duruyor, rengine zaten bayılıyorum. Flormar Wild Collection CW92 de ayrı bir güzel. Sağlıklı ve doğal bir görünüm içinse Hard Candy'yi tercih ediyorum hep!

Üst sıra, soldan sağa: MAC Tenderling, MAC Cremeblend Ladyblush, MAC Peaches
Alt sıra, soldan sağa: NARS Sin, Bobbi Brown Tawny2


Allık koleksiyonunun ağır topları bu beşli! Favorimi biliyorsunuz: MAC Tenderling! MAC Peaches benim ilk göz ağrım! NARS Sin aşk-nefret ilişkisi yaşadığım, çoğunlukla yüzüme verdiği aydınlık havaya bayıldığım... Ve zavallı Bobbi Brown allığım... Niye bilmiyorum, yapısı bozuldu, rengi değişti. Yazısındaki renk nerede, şimdiki nerede. Bobbi Brown allıklardan soğudum bu yüzden.

Set içindeki allıklar, soldan sağa: Estée Lauder, Inglot AMC Blush 55, The Balm F'Rat Boy


Set içindekiler arasında elimin en çok gittiği, yumuşak rengiyle her makyaja uyan F'rat Boy. Fakat, sonbahar-kış rengi olarak Inglot AMC 55 de pek güzel bir gül kurusu. Yalnız Estée Lauder setin içindeki allığı da unutmuşum, ne güzel bir renkmiş o! Aklımda olsun bundan sonra...

-----------------

Umarım gördükleriniz hoşunuza gitmiştir; ne dersiniz, "Bronzerlar ve Aydınlatıcılar"la devam edeyim mi bu seriye? Siz en çok hangi allıkları beğendiniz?

Sevgiler...37 yorum

 1. bence gayettde koleksiyon seninki :) Benim 7 tane allığım var :) hangisine bayılacağımı şaşırdım.Bazıları bendede olan allıklar.Hepsini güzel günlerde kullan canım :)

  YanıtlaSil
 2. Devam devam Başak :)) Çok güzel düşünmüşsünüz. Merakla bekliyorum diğer serileri :))

  YanıtlaSil
 3. Ben de bugün böyle bir yazıyı paylaşacaktım o halde yazıyı durduruyorum pişti olmayalım :P :P
  Şaka maka allıkların hepsi çok çok güzel! Hepsi de sana yakışan renkler.
  Özellikle ben MAC Tenderling - MAC Peaches'e bayıldım yahu. Tam benim renklerim. <3 <3 Ay ay,sabah sabah bunları görmem iyi olmadı :P
  Mjjjxxx <3

  YanıtlaSil
 4. için rahat olsun, abartmamışsın tatlım. Benim gibi doldurup doluşturup ondan sonra unutmuyorsun, kullanıyorsun. Ya koleksiyoncu ruhumdn nefret ediyorum..

  YanıtlaSil
 5. Pastel spring ve İnglot 55 (gül kurusu) bayıldım. Bütün allıkların çok güzel aslında..Hepsini gülerek sürmen dileğiyle, sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Pekbilmiş, yani bana sorarsan, benim de bu kadar allığa ihtiyacım yok. Ama bu makyaj malzemesi denen illeti zaten ihtiyaçtan almıyor benim gibiler :P Bu kadarı bile fazla da, dayanamıyorum böyle şeker gibi şeker gibi görünce :D Teşekkürler!

  Handan'cım, o zaman daha minnak olan bronzer ve aydınlatıcı serisiyle devam edeceğim haftaya; her salı koleksiyon günü olsun madem!

  Nazlı'cım yaa, ama merak ederim şimdi!!! Sendekileri de çok merak ediyorum! Aslında bir nevi, makyaj dolabı karıştırmak gibi bir şey :)) Ve evet, Tenderling ve Peaches, her ikisi de sende nefis durur! Öptüm seni güzellik!

  Luna'cım, yani hala ufak boyda bir kutuya sığdığını düşünürsek, abartmamaışım diyeiblirim :) Ve fekat sendeki allık koleksiyonu benim ağzımı sulandırıyor. Hele o İllamasqua'lar... allah! Kesinlikle bir adet alacağım onlardan!!! Hala akıllanmamışım gördüğün gibi :P Muck!

  Demet'cim, senin renklerini anladım ben :) Bir gün şöyle karşılıklı oturup konuşuruz umarım bu allık vs işlerini! Bu tarafa gelebildiğin bir gün senden haber bekliyorum, öpüyorum!

  Herkese sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 7. Bunların hepside şahane, ben en çok The Balm Hot Mama'yı beğendim. Hala alamadım, aklımda ama hep unutuyorum alışveriş yaparken:)

  YanıtlaSil
 8. Ben de tam bir koleksiyoncuyum allık konusunda 5 değil 10 değil tam 1 tane allığım var -yazıyla (bir) - :D o da sürünce ben dağlar kızı Reyhan mı desem dedesine koşan Heidi kıvamında yanaklarım oluyor ve evet bu allık bana çok turuncu kalan Mac peaches orada deneyince çok guzel olmustu halbuki. Hepsini bitirdiğin günleri görürsün inşallah:))

  YanıtlaSil
 9. Ne kadar çok allığın var öyle.Bende Flormar'ın yeni koleksiyonundaki allığı merak içindeydim.Güzel demek ki.1 tanede ben edinsem iyi olacak :)

  Hepsini güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 10. Elvan teşekkürler! Evet, Hot Mama özel bir allık :)

  Aylin :)) Umarım sen de sevdiğin allığı bulursun, Tenderling belki güzel olur? Teşekkkürler, amin!

  Tuana, valla makyaj bloglarına baktıkça o kadar da çok değil diye düşünmüştüm, yanılmışım sanırım... Wild Collection'daki allık pek güzel, seviyorum ben :)

  Sevgiler herkese!

  YanıtlaSil
 11. hepsini bir anda görmek iyi oldu.. aslında yapmak lazım böyle seriler ben de toparlayabilirsem mallarımı yaparım.. kaç tane allığım var şu anda hiç düşünemiyorum. :-))

  YanıtlaSil
 12. AUDREY, Ben de titreyip kendime gelmek için yapayım dedim, ama pek işe yaramadı :))) Evet ya, sen de yap, biz de karıştırmış olalım :)))

  YanıtlaSil
 13. Gayet güzel bir koleksiyon bence hepsi de birbirinden güzel :)
  Bana sorarsan uzun bir süre allık almana gerek yok.
  Ama bilirim dayanamıyor insan :)

  YanıtlaSil
 14. gözüm gönlüm açıldııı.. çok güzeller.. mac allığın dibi görünmüş yavaştan tebrik ediyorum :) ben galiba hiç bir zaman allık bitiremiycem :)

  YanıtlaSil
 15. Gamze'cim, afiyet olsun diyeyim :))

  Mörvy, teşekkür ederim :)) Bence 5 ay önce de allık almama gerek yoktu aslında :))) Gerçekten doyumsuzluk da, duramıyorum :)

  Jelibon, teşekkürler :) MAC uzunca bir süre tek allığımdı :) Ondan dibi göründü. Ne olduysa da o MAC'ten sonra oldu zaten :P

  Herkese sevgiler!

  YanıtlaSil
 16. Nerde allık orda ben! makyajda en sevdiğim şeyin allık olduğunu düşünürsek bu yazıya ba-yıl-dım, koleksiyonunu iyi ki gördüm bebekçim, bence böyle seriler yap evet, çok güzel okuması:)

  YanıtlaSil
 17. Yazarken seni düşündüm Aysel'cim :)) Mucuks :)

  YanıtlaSil
 18. Pembiş pembiş! Çok sevdim allıklarını ^^
  Ben çok severim allık ama yanaklarım alerji yüzünden sivilcelenmeye başladığından beri kullanamıyorum, zaten yeterince kırmızılığım var yanağımda :D

  YanıtlaSil
 19. Fatma'cım, geçince sürersin sen de. Önce sağlık :) Bir de gerçekten, doğal olarak gayet güzel duruyor yanakların, boşver şekerim :) Öptüm!!

  YanıtlaSil
 20. Sin e olan meyilimi koreltmek icin cabana boy aldim, ancak sende gorunce askim yine depresti ;)) ama almamaliyim, almamaliyim, almamaliyim! :)

  YanıtlaSil
 21. Alma Di'cim, dayan... Cabana Boy da güzel :)

  YanıtlaSil
 22. Saydım da 16 taneler :) Benim hiç allığım yokmuş seninkilerin yanında :)) Güle güle kullan Başak..

  Nars Sin'de gözüm kaldı çok fena :))

  YanıtlaSil
 23. Kybele, doğrudur... almışım da almışım :)

  Sin çok değişik, özel bir allık... tüm allıklarımı alsalar da elimde tutacağım bir kaç renkten biri :)

  Teşekkürler, sevgiler!

  YanıtlaSil
 24. Çok şirinmiş allıkların ^_^ Güzel günlerde kullan hepsini, gözüm gönlüm açıldı benim de :)

  YanıtlaSil
 25. Yaa hepsi çok güzel ! Flormar terracota çok güzelmiş , Sin'e zaten baylıyorum :)

  YanıtlaSil
 26. Hepsini iyi günlerde kullan bol bol sürün :) hepsi birbirinden güzel gözüm gönlüm açıldı :D

  YanıtlaSil
 27. Allıklara bayılırım seninkileri de yerimmmmm

  YanıtlaSil
 28. Alice, teşekkür ederiiim :)

  Bayan Kozmetik, Flormar allıkları ben beğeniyorum. Terracotalar da gayet iyi. Fakat bu allık rengini hafifçe veriyor. Tam koyu göz makyajları için :) Sin enfes! Teşekkürler :)

  Begummy, çok teşekkürler :) Herkese göz şekeri oldu :)

  Ben de seni yerim Yelda'cım :))

  Herkese sevgiler :))

  YanıtlaSil
 29. inglot allıklarına bayıldım! harika renkler seçmişsin. nars sin de baya cezbedici görünüyor ama beyaz tenli olduğum için gözümü korkuttu açıkçası. yine de aklımın bi köşesinden atamıyorum :) peaches ise sandığımdan daha turuncuymuş.

  bu yazı dizisine kesinlikle devam et, karşılaştırmalı oluyor ben çok sevdim :)

  YanıtlaSil
 30. Beettlebum, teşekkürler :) Karşılaştırmalı yazıları ben de seviyorum; başladık bakalım, umarım layığıyla devamını getirebilirim :)

  Inglot'tan, en baştakini saymazsak, hep gül kurusu tonları seçmişim. O ara sonbahardı ve elim hep bu renklere gidiyordu. Aslında belki de "yaz/kış" olarak ayırmalıyım :) Sin evet, koyu. Ama bir diğer süt beyazı cildi olan 7-24 Makyaj'ın nasıl kullandığına bakabilirsin cesaret için. Onda hiç de abartılı durmamış :) Aklında olsun :)

  Sevgiler!!!

  YanıtlaSil
 31. Başakçım,

  Meycan içimi okumuş gibi senden böyle bir post istemiş. Ben de hafta sonu makyaj çekmecemi düzenlerken, başak neden böyle rujlarını, allıklarını bir toplu gösterim yapmıyor diye düşünmüştüm :-)

  Aklın yolu bir,

  Tenderling allık benim de favori allığım :-)

  Bu arada bir şey merak ediyorum, allıkların ömür süresi nedir? Ben allık ve farların çok bitmediğini düşünüyorum. Gerçi çok eski farım allığım yok ama bir 5 yıllık lancome allığım var :-) Pigment açısından sorun yaşamıyorum, ilk günkü gibi fırçaya geliyor ve kalıcı ama bir zararı olur mu bundan emin değilim?

  Mesela özellikle the body shop'un cilt bakım ürünlerde heme kokuda değişim oluyor. PArabenle ilgili olabilir bu. 12 ayı geçer geçmez kokusu değişiveriyor ve anlıyorsun ama kozmetikte ben bozulmayı anlamıyorum mascara hariç.

  YanıtlaSil
 32. Zeynep'cim, evet, iyi ki Meycan'ım böyle bir fikir atmış ortaya; herkese tercüman olmuş :)

  Ya açıkçası, toz ürünleri ben üstleri taşlaşıp da bir tuhaf olana kadar kullanıyorum. Her ürünün arkasında kullanım ömrü yazıyor; allıklar için benim gördüğüm genelde 24 ay. Ama içindeki malzeme/koruyucu oranına göre değişiyordur süre... çok bilinçli bir tüketici değilim açıkçası bu konuda :) Toz ürünün kullanım süresi geçince de me olur, işin doğrusu pek bir fikrim yok. Olanlar bizi de aydınlatır belki :))

  YanıtlaSil
 33. Offf Başak... Harika olmuş...
  Her gruptan beğendiğim/merak ettiğim bir allık oldu. Fakat sanırım gül kurusu, morumsu (nasıl bir tabirse..) renkler daha bir dikkatimi çekiyor.

  Flormar cw92, genel olarak inglot'lar çok hoş görünüyor. Ve tabi Nars... bence o çok şık bir allık Başak. Allığın şıkı olur mu deme. Bence gayet ağır şık ve güzel.

  Hepsini mutlu günlerinde severek kullanman dileğiyle canım....

  YanıtlaSil
 34. Yazının fikir annesi, birtanecik Meycan'ım :) Evet, Flormar'ı ben de ayrı bir yere koyuyorum. Inglotlar da hoş...

  Şık olarak neyi kastettiğini anladım ben datlum, hakikaten öyle. Asıl kendini yanakta belli ediyor :)

  Öpüyorum seni kocaman! Çok özledim!!!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.