NYX Allık -Taupe


7 Nisan 2013 Pazar

Daha önce sevgili Kübra'nın bloguna yazdığım bu yazıyı, arşivde durması için burada da yayınlıyorum. 
Kardelen Blog'a da uğramayı unutmayın! İyi okumalar...

---------------------------------------------

NYX'in bu pek meşhur olan ve konturlama amacıyla kullanılan bu allığını sevgili arkadaşım Reyhan sayesinde edindim. Bir blogger'a "ben Amerika'ya gidiyorum, istediğin bir şey var mı?" diye sorma cesaretini gösterdiği için kendisini tebrik ediyorum. Beni düşündüğün, istediklerimi getirdiğin için de sonsuz teşekkürler Reyhan'cım!!!


NYX Taupe tam bir açık boz kahverengi. İçinde hiç sim, ışıltı, en ufak bir sedef dahi yok. Tamamen mat. Allığın yapısı çok güzel. Fazla tozutmuyor ve yumuşacık. Renk çok soluk olduğu için allık da aşırı pigmentli değil. Ki bence bu özellik, allığın kullanım amacına oldukça uygun. Konturlama yaparken rengi hafif hafif almak daha başarılı sonuç veriyor.


Kalıcılığı bence iyi, mesai saati sonunda bile varlığını görebiliyordum. Konturlama için gerçekten gayet uygun bir allık, pek çok ten rengi için uygun olduğunu düşünüyorum. İçinde kızıllık, pembelik olmadığı için tam gölge efekti veriyor. 

Tek başına allık olarak kullanmayı da denedim; ama bu biçimde pek hoşuma gitmedi. Sanki kirli bir görünüm verdi. Dolayısıyla, yalnızca konturlama amacıyla kullanılabileceğini düşünüyorum.

MAC Peaches + NYX Taupe

Yanaklar NYX Taupe ile konturlandı

NYX markası hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka! Bu bakımdan, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Fakat, içerik açısından pek parlak görünmediğini de eklemeliyim.

NYX allıkları Türkiye'de Douglas mağazalarından 30 TL'ye alabilirsiniz. Fakat Amerika fiyatına (7-8 USD civarı) göre oldukça  pahalı satılıyor, aklınızda olsun.
8 yorum

 1. amerikaya giden arkadaş istiyoruz yetkililere sesleniyorum hepimize sağlasınlar bi tane :)

  YanıtlaSil
 2. Rengi ne kadar güzelmiş Başak'cım, makyajına da bayıldım!

  YanıtlaSil
 3. Hahha, gerçekten her eve lazım Naz :))

  Yelda'cım, renk gerçekten güzel. Fakat ben Bahama Mama ile daha rahat ettim.... :) Teşekkürler :)

  İkinize de sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. ahhh ahh senelerdir yana yakila ariyorum turkiyede denk gelmedim neyse sende gorunce biraz hasret giderdim ((: en guzel gunlerde kullan canm benim <3

  YanıtlaSil
 5. Yine çok yakışmış ^_^ Beyaz tenlilere gider mi sence kontor için güzel bir şeyler arıyorum ama netleşemedim güzel seçenekler bol bunun gibi ?

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Sherfinka :) Aslında ben çok kontur yapan biri değilim, daha layığıyla kullanacak birine gitti bu allık :))

  Kermit'cim, teşekkür ederim :) Her tene gider bence, renk çok nötr ve kontur için çok uygun :)

  YanıtlaSil
 7. içinde sim ve turunculuk barındırmayan kontür uygulayabileceğim allıkları seviyorum.Bu da hoş duruyor.Bu arada banada beklerim izleyicim olursan çok sevinirim :)

  YanıtlaSil
 8. Renkli Masallar, teşekkürler. NYX Taupe tam istediğin gibi nötr bir renk :) Hemen geliyorum bloguna :) Sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.