Pastel Spring Blush-on No: 15 Allık


20 Nisan 2013 Cumartesi

Pastel'in yeni çıkan allık serisini gördüğümde, her kozmetik-sever gibi, ben de bu şeker allıklardan hemen edinmek istedim. Fiyatı da uygun olunca, kendime daha çok yakıştırdığım renk olan turuncusunu (15) 9,90 TL'ye Tunalı'da bir parfümeriden alıverdim.


5 gr, avuç içine sığacak kadar minik bu allık ince ve şık tasarımıyla da dikkat çekici. Ufacık tefecik olduğu için rahatça çantada ya da makyaj çantasında taşınabiliyor. Ambalajdan bu sefer uzun uzun bahsediyorum, çünkü Pastel bu ile gerçekten özenmiş. Minik olmasına karşın kapağında aynası da var. Ambalajın üstündeki şirin çiçek baskısı ürünün kendisinde de var. Kullanmaya kıyamadım önce, ama korkmayın, kolay kolay silinmiyor. 


10 Numara olan allık tam bir pembe iken, 15 numara tam bir turuncu değil. Bronza kaçan bir tonda ve bence bu haliyle buğday tenlere oldukça uygun. Kabında görünen minik ışıltıları yanakta kayboluyor, yalnızca sağlıklı bir görünüm veriyor.


Ama yine de, kesinlikle mat allık kategorisine konulamaz. Aşağıdaki swatchlarda da göreceğiniz gibi, tende sedefli bir yapısı var. Işıl ışıl durmasa da, uygulanan bölgeyi aydınlatıyor, canlılık katıyor. Pigmentasyonu son derece iyi, bu yüzden dikkatlü uygulamak lazım; aşağıda da bahsedeceğim zaten. Ben mutlaka fondöten ya da pudra üstüne uyguladığım için dayanıklılık konusunda sıkıntı yaşamadım, bütün gün yüzümde kaldı.Bu allığın en önemli sorunu tozutması. İlk üç-dört kullanımda fırçayı dokundurmanızla tüm yüzeyinin pütür pütür tozla kaplanması bir oluyor. Fırçasına göre değişmekle de birlikte, sonuç genelde aynı. Fakat, üç-dört kullanım geçtikten sonra tozlaşma bitiyor. Bugün her zaman uyguladığım fırçayla uyguladım ve hiç tozutmamasına şaşırdım. Yani, çok da haksızlık etmeyelim. 

Uygulamada en iyi sonuç stippling tarzı fırçalarla alınıyor (örneğin, MAC 187 ya da Inglot 27TG ya da RT Stippling Brush). Gözde'cim bunu koca koca yazmışken yazısında, ben Real Techniques Blush Brush candır deyip uygulamaya kalktım ve yanağımda bir şerit halinde kaldı. Alacalı bulacalı tuhaf bir şey oldu... Daha sonra Yelda'nın yazısını okudum ve yaptığım hatayı anladım! Bloglar bunun için var :)

Yanlış fırçayla uygulama!

Doğru fırçayla uygulama!!!

Uzun sözün özü, stippling tarzı bir duo-fibre fırçayla uygulandığında son derece doğal bir tona bürünen, cilde sağlıklı bir görüntü kazandıran, rengi de tatlı mı tatlı bir allık! Keşke ikiden fazla renk seçeneği sunsaydı Pastel diye düşünmeden edemiyor insan. Renkleri beğendiyseniz, aklınızda olsun...


NOT: Pek çok blogda bu ürünü basın ürünü olarak okudunuz, ama benim yazdığım ürün basın ürünü DEĞİLDİR. Çok övünce polemik oluyor, o yüzden açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Bilginize :)8 yorum

 1. İlk fotoyu gördüğümde ben söyleyecektim ki sen 'yanlış fırça ile uygulama' diye yazmışın, işte fırça ve Blogger özeni farkı:)

  YanıtlaSil
 2. Tarte allıklara çok benziyor kabı ki ben onlara da bayılıyorum ♥
  Güle güle kullan canımm :*

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler Aytül'cüm :) İlk kullandığımda allıktan nefret etmemin nedeni fırçanın uygun olmamasıymış meğerse :) Öpüyorum canım seni!

  Fatma'cım, bir adet Tarte edinene kadar kendisini kullanmaya devam edeceğim ben de :) Muck!

  YanıtlaSil
 4. doğru ve yanlış fırçayla uygulama kısmını karşılaştırmanız emeğiniz ve samimiyetiniz için çook teşekkürler süper anlatmışsınız:)

  YanıtlaSil
 5. aman da benim canım benden de bahsetmiş:) bi faydam dokunduysa ne mutlu bana:)

  YanıtlaSil
 6. Rica ederim Renkli Masallar :) Ben yaptım, siz yapmayın dedim :)) Sevgilerimle, çok teşekkürler güzel sözlerine!

  Yelda'cım, bahsederim tabii ki! Güzelim allığı verecektim yoksa bir arkadaşa :))) Öperim!

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar detaylı, özenli ve aydınlatıcı bir yazı olmuş öyle. Uygulanacak fırçasından onların yanlışına doğrusuna kadar şimdiye kadar okuduğum en güzel allık yazısıydı kesinlikle :)Emeğinize sağlık
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 8. Çok teşekkürler LayLayTayTay, ne güzel bunları duymak! Sevgiler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.