Real Techniques Setting Brush / L'Arc-en-ciel

Real Techniques Setting Brush


6 Nisan 2013 Cumartesi

Göz altı kapatıcısını sabitlemek, aydınlatıcı sürmek, kontur yapmak gibi -sonuncusu hariç- benim sıkça başvurduğum işlemleri yapacak bu fırçayı duyduğumda "bir denemeliyim" demiştim. Yine sevgili Reyhan sayesinde kavuştum kendisine. 


Sentetik kıllardan oluşan bu fırça yine yumuşacık. Uca doğru sivrilen, yassı bir şekli var. Kılları tok değil, fazlaca gevşek de değil. Toz ürünleri uygulamak için yeterli sıklıkta. Temizlenmesi çok kolay. Klasik Real Techiques fırça tasarımına ve kauçuk sapa sahip. Ve tabii ki her Real Techniques fırçanın olduğu gibi bu da cruelty-free. 


Baş parmağım büyüklüğünde bu fırçayı ben:

- Kapatıcı üstüne sabitleyici pudra uygularken
- Aydınlatıcı uygularken
- Bazen kontur yaparken

kullanıyorum. Bütün toz ürünleri gayet dozunda kabından alıyor ve yumuşakça uyguluyor. Şekli sayesinde yüzdeki dar alanlara da ulaşabiliyor. Bu anlamda tek hamlede sabitleyici pudra uygulamak için çok uygun. Elmacık kemiklerine krem ya da toz aydınlatıcıyı da bu fırçayla uyguluyorum. Tam olması gereken yeri aydınlatabiliyorum böylece.


Çok gerekli bir parça mı, derseniz, bu yukarıda özetlediğim işlemlere ne sıklıkta ihtiyaç duyduğunuza bağlı. Kapatıcıyı ve aydınlatıcıyı ben günlük makyajımda da kullandığım için işime çok yarıyor. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa Cloud10 Beauty'den 8,50 Euro'ya, ya da Amazon'dan 8 USD'ye satın alabilirsiniz. Tabii ki, yurtdışı kozmetik alışverişinin riskli olduğunu aklınızda bulundurun...

İyi haftasonları!!8 yorum

 1. ben fırça pek kullanamıyorum nedense :) parmaklarım görüyor o işlevi ama isterdim böle fırçalarla harikalar yaratma :)=

  YanıtlaSil
 2. Fırçaların keyfine vardım ben bir kere; parmaklar da pratik oluyor, ama fırça bir başka :)) Teşekkürler canım! Öptüm!

  YanıtlaSil
 3. aldığımdan beri özellikle göz çevresine sürdüğüm kapatıcıyı sabitlemek için kullanıyorum ve çok çok memnunum. Özellikle çizgilenmeye müsait krem kapatıcı kullandığım için her gün fırçası oldu benim için :)

  YanıtlaSil
 4. Kapatıcı sabitlemek için gerçekten çok çok uygun bir fırçaymış Gamze... benim bu ara göz altlarım yine sapıttığından pudra falan kullanmıyorum; ama kullandığım zaman pek hoşuma gitmişti uygulama şekli :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. Ben de hergün göz altı kapatıcısı kullanıyorum bu da sabitlemek için güzel bir fırçaymış almak isterim aslında:) güle güle kullan canım:*

  YanıtlaSil
 6. Umarım senin de olur o zaman :) Öptüm Yelda'cım :)

  YanıtlaSil
 7. ben de son zamanlarda sık kullanır oldum bunu gerçekten de işe yarıyormuş :-))

  YanıtlaSil
 8. Çok sık kullanılmasa da, bu işlemler için çok iyi bir fırça bence de İrem'cim :) Sen de güle güle kullan, sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.