Real Techniques Starter Set -Göz Makyajı Fırçaları / L'Arc-en-ciel

Real Techniques Starter Set -Göz Makyajı Fırçaları


5 Nisan 2013 Cuma

Real Techniques'in göz makyajı için olan bu Starter (Başlangıç) Set'ini sevgili Reyhan'cığım Amerika'dan getirdi bana. Bu gidişinde pek güzel şeyler taşıdı, bir kaç yazıda daha kendisine teşekkür ediyor olacağım; haberiniz olsun! 


Real Techniques Starter Set, başlıkta da yazdığım gibi göz makyajı için gerekli olacak temel parçaları içeriyor. İçinde far uygulamak için üç, eyeliner uygulamak ve kaş boyamak için de birer fırça bulunuyor. Fırçalar, arkaya doğru kıvrıldığında stand olarak da kullanılabilen, sol tarafında başka fırçaların da yerleştirilmesi için bölümleri olan çok kullanışlı ve şık siyah bir çantayla geliyor. 


Fıraların hepsi, Real Techniques'in bütün fırçalarının olduğu gibi sentetik kıllardan yapılma ve yumuşacık. Yapılarından dolayı hepsi çok kolay temizleniyor. Yine hepsi bildiğimiz Real Techniques'in zarif tasarımına ve kontrollü bir tutuş için kauçuk sapa sahip. Bütün fırçaların üstünde isimleri yazıyor. Real Techniques fırçalar cruelty-free. 


Deluxe Crease Brush yuvarlak, top gibi bir uca sahip olan tok kıllı bir fırça. Bu fırçayla oynar bölgeye far sürmeyi biraz riskli buldum ve hiç denemedim açıkçası. Göz altına kapatıcı uygularken kullanıyorum ve gerçekten bu konuda çok başarılı. Karıştırma (blending) fırçası olarak da kullanılabileceğini düşünüyorum. 


Base Shadow Brush uca doğru sivrilen yapıda ve nispeten daha seyrek kıllara sahip bir fırça. Göz kapağına farı uygulamada çok başarılı. Farı pandan gerçekten çok güzel alıyor ve rengini tamamen vermesini sağlıyor. Bu fırçayla gözün dış kısmına gölge de yapabiliyorum. Kaş altına aydınlatıcı sürmek için de kullanıyorum. 


Accent Brush minicik, yine sık kılları olan bir fırça. Bu fırçayla alt kirpik dibine başarıyla, dağıtmadan, sağa sola bulaştırmadan far uygulayabiliyorum, yine kirpik dibine çektiğim kalemi yumuşakça ve tam dozunda dağıtabiliyorum. Bu minik fırça bence boyundan çok büyük işler başarıyor!


Pixel-Point Eyeliner Brush gevşekçe ve bir eyeliner fırçasına göre uzun sayılabilecek kıllara sahip bir fırça. İlk gördüğümde bu fırçayla eyeliner uygulamasına şüpheyle yaklaşmıştım. Fakat, daha ilk jel eyeliner uygulamasında beni mahcup etti! Fırçayı tam dik tutarsanız ince bir hat çekebilirsiniz. Biraz eğimli tutulduğunda kalınlık arttırılabiliyor. Bu fırçayla kuyruklu, küt, ince, kalın, her şekilde eyeliner çekebiliyorum (Şuradaki fotoğrafta eyeliner bu fırçayla çekildi). Sette beni en çok etkileyen fırça diyebilirim.


Brow Brush ise sık ve yoğun kıllara sahip, kesik uçlu bir kaş boyama fırçası. Hem kaş farını çok güzel alıyor hem de kaşı tarayarak uyguluyor. Kaş doldurma işlemi için ideal bir fırça.


Adına uygun olarak göz makyajına başlamak için gerçekten uygun bir set. Real Techniques'ten aldığım hiçbir fırça başarısız çıkmadı zaten. Bu set de iyi bir göz makyajı için gerekecek bütün parçaları barındırıyor. Türkiye'de satılmayan bu fırçaları Cloud10 Beauty'den 24,99 Euro'ya, Amazon'dan 18 USD'ye alabilirsiniz. Fakat, yurtdışı alışverişi riskli iş, aklınızda bulunsun.

Güzel Cumalar dilerim!
12 yorum

 1. Fırçaları sevmene sevindim. Ben de sipariş verdim Ebay'dan ama 1 haftadır hala Chicago'da :/ Stresle bekliyorum.

  Umarım elime ulaşır da ben de bahsettiğin nimetlerinden faydalanırım :)

  YanıtlaSil
 2. Umarım en kısa zamanda kavuşursun fırçalarına Selin! Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. en sonunda ben de alıcam bu seti güle güle kullan..

  YanıtlaSil
 4. Çok işlevsel bir setmiş Audrey, beğendim ben :)

  YanıtlaSil
 5. eyeliner fırçasına bayılıyorum :) hiç sürebileceğimi düşünmemiştim ama gerçekten benim için iyi bir iş çıkardı :))

  YanıtlaSil
 6. güle güle kullan..Amazon'dan aldığım tüm setler geri döndü(neden bilmiyorum)..Cloud10beauty'de stoklar bitmiş..elbet ben de kavuşacağım :)

  YanıtlaSil
 7. Güle güle kullan Başakcım...Bir ben kaldım RT fırçasız herhalde :)))

  YanıtlaSil
 8. Süslü Günlüğüm, kesinlikle eyeliner fırçası çook başarılı :)

  Nilgün, allah allah, neden acaba? Umarım kavuşursun bir gün :)

  Demet :))) Yani güzel fırçalar, imkan olursa denenmeli :)

  YanıtlaSil
 9. Güzel günlerde kullan hepsini. Eyeliner fırçasını ilk elime aldığımda ben de aynen senin gibi düşünmüştüm ama sonrasında ben de şaştım kaldım. Kaş fırçası hiç elimden düşmüyor, daha iyisi olur mu bilemiyorum bu iş için.

  İyi haftasonları :)

  YanıtlaSil
 10. Herkesi şaşırtmış Handan eyeliner fırçası :)) Ve evet, kaş fırçası mükemmel!

  YanıtlaSil
 11. eyeliner için çok kalın ve çok uzun degilmi :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derya, öyle görünüyor; fakat uygularken çok rahat! Beni de şaşırtmıştı :) Tabii kesik uçlu, açılı eyeliner fırçalarına alışkınsanız belki zorlanabilirsiniz. Ben açılılarla rahat edemediğim için bunu sevdim :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.